Půjčky na auto - informace pro spotřebitele

Zvažujete nákup auta? S financováním Vám vedle leasingu může pomoct některá z půjček na auto, jež najdeme v bankovní i nebankovní části finančního trhu. Pojďme se podrobněji podívat, jak to s autopůjčkami vypadá a zda si mohou o úvěr požádat i lidé se záznamem v registrech nebo se špatně prokazatelnými příjmy.

Účelová nebo neúčelová?

Základní volbou spotřebitele je, zda využije účelovou nebo neúčelovou půjčku. U účelové půjčky se dokládá nákup vozidla, výhodou je nižší úrok a delší doba splatnosti než u běžného spotřebitelského úvěru. Často je ale nutné nechat velký technický průkaz po celou dobu trvání úvěru v bance. Neúčelová půjčka nevyžaduje tolik "papírování", je ale zpravidla méně výhodná než půjčka účelová.

Bankovní půjčky - připravte si potvrzení o příjmech

Na finančním trhu existují vedle bankovních půjček také půjčky od nebankovních společností. Bankovní půjčky jsou o něco levnější (mají nižší úrok a RPSN), zato podmínky k získání jsou přísnější. Banky požadují doložení výše příjmu a vždy nahlíží do registru dlužníků. Pokud má klient negativní úvěrovou historii, banka jeho žádost zpravidla odmítne.

Nákup nového vozu mohou zájemci financovat například u České spořitelny, KB nebo Fio. Česká spořitelna nedávno představila účelový úvěr, který mohou klienti použít na pořízení nového i ojetého auta. Účelový úvěr nabízí od 20 do 700 tisíc a čerpání půjčky je možné po doložení kupní smlouvy nebo faktury. Peníze mohou klienti čerpat až 6 měsíců od podpisu smlouvy.

Půjčka na auto bez příjmu a registru

Pokud zájemce v bance neuspěje, může se obrátit na nebankovní společnosti, které v mnoha případech poskytují půjčky i bez doložení příjmu nebo bez kontroly registru. I když jsou nebankovní úvěry dostupnější, Je ale nutné zvážit své finanční možnosti, aby splátky příliš nezatížily rodinný rozpočet. Zájemce o půjčku se musí připravit na vyšší úrok a RPSN, kratší dobu splatnosti a případně vyšší sankce při prodlení se splátkami. Výhodou je, že v některých případech lze celou půjčku vyřídit online bez návštěvy pobočky.

Půjčka je bez akontace

Při nákupu automobilu na leasing zaplatí zájemce část ceny vozu, tzv. akontaci, ale stále není vlastníkem vozu. Půjčky na auto se poskytují bez nutnosti akontace a od prvního okamžiku se zájemce stává majitelem vozu.

Máte příjem alespoň 5000 Kč měsíčně?

Žádejte výhodnou PŮJČKU NA AUTO hned teď!
I s nízkým příjmem si můžete půjčit na auto 20 000 – 700 000 Kč
s minimální měsíční splátkou – žádejte online zde.

Inzerce našich partnerů

Jde to i bez navýšení

Někteří prodejci automobilů zprostředkovávají svým zákazníkům půjčku na auto bez navýšení. Co si pod tím představit? Úroky a RPSN těchto úvěrů jsou rovny nule a náklady na splátky jsou zahrnuty již v ceně automobilu. V konečném důsledku však nemusí být úvěr tolik výhodný, jak se zdálo na první pohled.


Účelová půjčka na auto

 • Výhody
  • Nízký úrok, delší splatnost, vyšší částka
 • Nevýhody
  • Peníze vázány na nákup automobilu, dokladování kupní smlouvy, velký technický průkaz zůstává u věřitele


Neúčelová půjčka na auto

 • Výhody
  • Peníze k dispozici na cokoliv, bez dokladování
 • Nevýhody
  • Vyšší úrok, kratší doba splatnostiVěděli jste, že pokud si vyřizujete nebankovní půjčku na auto a potřebujete vyšší částku, můžete uvažovat o neúčelové, tzv. americké hypotéce? Podmínkou zde je zástava nemovitosti.


Info tip: Nový zákon o spotřebitelském úvěru, který je již druhým rokem v platnosti, zpřísňuje podmínky pro posuzování bonity řadatele o úvěr. Co přesně zákon říká a co to znamená pro spotřebitele? Čtěte zde.Zpět na úvodní stranu »

Reklama

8.000 Kč na 30 dní
5.000 až 250.000
35.000 Kč na 62 dní
8.000 Kč na 30 dní
25.000 Kč na 30 dní
4.000 až 250.000

Finanční rádce

Nástrahy a rizika půjček
V oblasti úvěrů číhá řada rizik a nástrah. Jaké zásady se vyplatí dodržovat? Čtěte zde.

Problémy se splácením
Získat půjčku je dnes otázkou pár minut. Co ale dělat, když pak nemáte na splátky? Čtěte zde.

Jak se vyhnout exekuci
Nestojíte o návštěvu exekutora? Dodržujte základní "bezpečnostní" zásady – více zde.

Podvodné půjčky
Jak poznat nebezpečnou půjčku nebo úvěr a nenaletět podvodníkům? Dozvíte se zde.

Všechny články »

Typy půjček

Půjčka na auto

Nejčtenější články

Banky

Nebankovní společnosti

Nejnovější články