Půjčky na směnku "ihned" - výhody, nevýhody, rizika

Upozornění: Informace publikované na této stránce jsou neaktuální a nemusí korespondovat se současnou právní úpravou v oblasti spotřebitelských úvěrů. Na aktualizaci stránky pracujeme.

16.7.2014

V případě půjček na směnku přijedeme za klientem věřitel dorazí až domů a poskytne finanční prostředky rychle a bez složité administrativy. Jaká jsou u těchto úvěrů rizika a na co je potřeba dát si pozor?

Peníze rychle a bez formalit

Kdo si potřebuje půjčit rychle a bez velkého papírování a nemůže vyřizováním půjčky na směnku ztrácet čas, má možnost využít služeb společností, které poskytují půjčky oproti podpisu směnky s tím, že přijedou k žadateli až domů (odtud název "půjčka na směnku přijedeme"). Zpravidla se s touto službou setkáme ve velkých městech, jako je Praha, Brno, Ostrava nebo Olomouc. I zde ale platí, že snadnost a dostupnost půjčky bývá vyvážena cenou a vyššími riziky.

Půjčená částka

Směnkou se dlužník zavazuje a zároveň vzdává možnosti zpochybnit pozdější údaje a ujednání. S tímto cenným papírem může věřitel rovnou k soudu, a proto je vhodné raději dvakrát číst a jednou podepisovat. Vždy je potřeba podepisovat směnku zcela vyplněnou. Pokud chybí částka, může si později směnečný věřitel dopsat cokoliv. A tvrzení, že později doplní částku podle klientových možností, je spíše než vstřícností znakem podvodného jednání.

Datum na směnce

Stejně tak by měla mít směnka datum, aby bylo jasné, kdy je potřeba peníze vrátit. V opačném případě by se mohlo stát, že věřitel pak doplní datum splatnosti na dřívější termín, než bylo původně domluveno. A doba splatnosti se tak může například z jednoho roku zkrátit na 6 měsíců.

Peníze oproti podpisu

Půjčky s podpisem směnky jsou sice velmi rizikové, na druhé straně mohou potřebnou hotovost zajistit velmi rychle - peníze jsou vypláceny ihned oproti podpisu směnky. Zájemce o půjčku si ale musí dát dobrý pozor na to, co podepisuje, a zda jsou všechny údaje vyplněny tak, jak mají být.


Půjčka bez příjmů do 15 minut

Online žádost o půjčku bez doložení příjmů
Vyplňte online formulář a získejte půjčku bez dokladů až 4500 Kč. Peníze na účtu již do 15 minut!

Placená inzerce

Rizika směnky

Ve sporných případech je na dlužníkovi, který podepsal směnku, aby prokazoval, proč je směnka neplatná nebo proč majitel směnky není v právu. Namístě je tedy velká opatrnost předtím, než směnku dlužník podepíše. Pokud půjčenou částku nevrátí, věřitel bude mít vymáhání dluhu velmi ulehčeno. Hrozba exekuce je v tomto případě mnohem větší než u jiných typů půjček.

Pokud se zájemce o půjčku nechce vystavovat rizikům, která jsou s podpisem směnky spojená, může využít některou z "klasických" online nebankovních půjček. I s těmito produkty je možné získat peníze již během několika minut.Info: Akutní nedostatek financí je možné vyřešit pomocí půjčky bez doložení příjmů online.
Informace o výhodách, nevýhodách a rizicích rychlých půjček do 5000, 10000 či 20000 Kč nalezente ihned na této stránce.Zpět na úvodní stranu »

Reklama

8.000 Kč na 30 dní
12.000 Kč na 45 dní
4.000 až 250.000
8.000 Kč na 30 dní

Typy půjček

Půjčky na směnku

Nejčtenější články

Produkty na trhu

Nejnovější články