Dnes je neděle 14.duben, svátek má Vincenc
  • Informace pro spotřebitele:
  • Půjčky a úvěry
  • Spoření a investice

Půjčka bez dokladu totožnosti - kde ji hledat?

Při žádosti o půjčku požadují úvěrové společnosti typicky dva doklady totožnosti - např. občanský průkaz a řidičský průkaz, případně cestovní pas. Pro někoho to ale může představovat komplikaci - například v případě ztráty či odcizení dokladů. Poskytuje někdo půjčku bez dokladu totožnosti?

Vezměme to popořadě. Poskytovatel úvěrů má ze zákona povinnost ověřit identitu žadatele o úvěr a jeho schopnost úvěr splácet. V dnešní době je možné obě dvě ověření provést online bez nutnosti, aby zákazník chodil fyzicky na pobočku společnosti.

Půjčka až 20.000 Kč ihned

Online žádost o půjčku bez papírování
Na této stránce si zvolte výši půjčky, zaregistrujte zde a získejte půjčku bez formalit až 20 000 Kč. Opakovaná půjčka kdykoliv!

Komerční inzerce

Schopnost splácet je ověřována prostřednictvím potvrzení o příjmech od zaměstnavatele, případně pomocí daňového přiznání (u OSVČ), někdy je možné také doložit výpis z účtu.

Totožnost lze ověřit více způsoby

Rovněž u ověřování totožnosti je možná určitá flexibilita. Zatímco v bance a u většiny nebankovek je nutné doložit občanský průkaz plus další doklad totožnosti, existují nebankovní společnosti, které jsou v tomto ohledu pružnější.

I když se jedná spíše o výjimky, některé menší nebankovní firmy se dokáží spokojit i s doložením rodného listu žadatele. Je však nutno podotknout, že samotný rodný list pravděpodobně jako doklad totožnosti stačit nebude a věřitel bude vyžadovat ještě další "důkaz".

Věděli jste, že...
Pokud u tzv. SMS půjček včas a řádně splatíte první půjčku, je možné další úvěry žádat pouze pomocí SMS zprávy - bez dokládání příjmů a totožnosti.

Typicky se může jednat o zaslání ověřovacího poplatku 1 Kč z bankovního účtu žadatele. Z příchozí platby je totiž možné zjistit jméno a příjmení toho, kdo poplatek odeslal. A zároveň tato symbolická bankovní transakce prokazuje, že klient disponuje bankovním účtem a nemá jej obestavěn například z důvodu exekuce.

Bez občanky, ale s riziky

Půjčky bez klasického dokladu totožnosti můžeme najít v oblasti rychlých nebankovních půjček. Je ale nutno zmínit, že se jedná o úvěry drahé a poměrně velmi rizikové. K těmto půjčkám bychom měli přistupovat velmi obezřetně a využívat je pouze v nejnutnějších případech. A vždy si naplánovat, jak dluh budeme splácet.

Vyhněte se dluhové spirále

V žádném případě nelze doporučit brát si úvěr z důvodu splátky jiné půjčky. Přesně to je moment, kdy se lidé dostávají do spárů tzv. dluhové spirály. I když se situace může zdát bezvýchodná, vždy existuje řešení.

V případě dlouhodobých finančního problémů mohou pomoci například bezplatné finanční poradny, ve vážných případech je možné uvažovat i o osobním banktoru (více zde).12.12.2022


Tip: Pro klienty se záznamem v registrech dlužníků je určena tzv. půjčka bez registru – bližší informace o tomto finančním produktu naleznete zde.


Související témata:
Půjčka bez příjmů – realita nebo reklamní trik?
Kde se dá získat hypotéka bez prokazování příjmů
Mějte zadní vrátka pro případ výpadku příjmu
Půjčka bez doložení příjmů výhodně zaplatí pokutu nebo elektřinu, ale nikdy pouhý rozmar
Opravdu nemusíme u půjčky bez doložení příjmů prokázat příjem?Typy půjček

Zodpovědné půjčování

Tři základní pravidla bezpečného a zodpovědného půjčování:

  • Půjčujte si pouze od prověřených společností
  • Vždy čtěte smlouvu o půjčce a všeobecné obchodní podmínky
  • Případné problémy se splácením řešte včas
Půjčka snadno a rychle - ŽÁDEJTE ZDE

Finanční rádce

Nástrahy a rizika půjček
V oblasti úvěrů číhá mnoho rizik a nástrah. Jaké zásady bychom měli dodržovat? Čtěte zde.

Problémy se splácením
Získat půjčku dnes může být otázkou pár minut. Co dělat, když pak není na splátky? Čtěte zde.

Bezplatné poradny
Cestu ven z dluhové spirály mohou pomoci najít bezplatné finanční poradny. O některých z nich si můžete přečíst zde.

Jak se vyhnout exekuci
Nestojíte o návštěvu exekutora? Dodržujte základní "bezpečnostní" zásady – více zde.

Všechny články »Produkty na trhu