Dnes je neděle 25.únor, svátek má Liliana
  • Informace pro spotřebitele:
  • Půjčky a úvěry
  • Spoření a investice

Nejčastější typy půjček


Půjčky se dělí na bankovní a nebankovní, v online světě se ale setkáváme s dalšími typy a podtypy půjček. Mezi nejběžnější patří tyto:

Půjčky bez nahlížení do registrů

Pro lidi, kteří mají negatiovní záznam v registrech, je žádost o půjčku noční můrou. V v nebankonvích sektoru existuje řada společností, které do registrů nenahlíží nebo jsou k méně závažným prohřeškům tolernatní. Více zde

Půjčky bez dokládání příjmů

Pro ty, kdo se nechtějí zdržovat s dokládáním příjmů, jsou určeny půjčky, u kterých není vyžadováno klasické "papírové" potvrzení o příjmech. Více zde

SMS půjčky

V dnešní době je možné o půjčku požádat nejen online, ale také prostřednictvím SMS zprávy. Je to doménou zejména nebankovních společností u menších půjček. Více zde

Půjčky před výplatou

Týden dva do výplaty je rozpočet napjatý v mnoha domácnostech. Pokud do toho přijdou nečekané výdaje, řada lidí potřebuje finanční "první pomoc". Pokud nepomůže někdo z rodiny nebo z přátel, mohou být řešením půjčky řed výplatou. Více zde

Půjčky na auto

Ať už se jedná o nákup nového nebo staršího auta - pořízení vozu bývá pro domácí rozpočet vekou zátěží. Tomu, kdo nemá má potřebnou částku k dispozici z vlastních úspor mohou pomoci půjčky na auto - ať už ve formě účelového nebo neúčelového spotřebitelského úvěru, bezúročné půjčky nebo leasingu. Více zde

Spotřebitelský úvěr

Zákon č. 257/2016 Sb. o spotřebitelském úvěru definuje pojem spotřebitelský úvěr jako „odloženou platbu, peněžitou zápůjčku, úvěr nebo obdobnou finanční službu poskytovanou nebo zprostředkovanou spotřebiteli.“ Pod pojmem spotřebitelský úvěr tedy rozumíme nějakou formu půjčky.

Bankovní půjčky

Pokud má člověk pravidelný příjem a bezproblémové registy a potřebuje si půjčit, měly by jeho pozornost směřovat k bankovním půjčkám. Ať už se jedná o spotřebitelské úvěry nebo hypotéky - jsou zpravidla levnější než jejich nebankovní "kolegyně" a také méně rizikové.

Nebankovní půjčky

Pro kohou jsou bankovní půjčky z jakýchkoliv důvodů nedostupné - z důvodu příjmu, registrů, nebo potřebuje peníze velmi rychle, jsou vhodnou varianout půjčky nebankovní. Ať už se jedná o nebankovní spotřebitelské úvěry, mikropůjčky nebo třeba americké hypotéky - v této oblasti můžeme čskat vyšší dostupnost, vyšší rychlost vyřízení, ale také vyšší rizika.

Kontokorentní úvěr

Kontokorentním úvěrem - kontokorentem - rozumíme takový úvěr, který umožňuje majiteli bankovního účtu disponovat „do mínusu“. Více informací nalezete na této stránce.

Platební karty

Informace o platebních kartách nalezete na této stránce.

Kreditní karty

Informace o kreditních kartách, jejich fungování, výhodách a rozdílech oproti jiným platebním kartám nalezete na této stránce. Dozvíte se také o obchodním modelu kreditní karty a historii tohoto platebního systému.

P2P půjčky

Zkratka P2P vychází z anglického výrazu „peer to peer“ a označuje způsob půjčky, kdy si lidé nepůjčují od banky nebo nebankovní společnosti, ale přímo od lidí. P2P půjčka je postavena na vztahu občana – žadatele o půjčku, a občana – investora, který poskytnutím půjčky chce zhodnocovat své úspory.

Podnikatelské úvěry

Informace o podnikatelských úvěrech nalezete na této stránce.

Půjčky na trhu

Přehled nebankovních i bankovních úvěrů a půjček nabízených v České republice můžete najít na této stránce.

Finanční společnosti

V ČR nabízí finanční produkty několik desítek nebankovních finančních společností. Informace o těch nejvýznamnějších najdete této stránce.

Spoření a investice

Informace o možnostech spoření a investování nalezete na této stránce.
Info: Akutní nedostatek financí je možné vyřešit pomocí půjčky bez doložení příjmů online.
Informace o výhodách, nevýhodách a rizicích rychlých půjček do 5000, 10000 či 20000 Kč nalezente ihned na této stránce.