Dnes je neděle 25.únor, svátek má Liliana
  • Informace pro spotřebitele:
  • Půjčky a úvěry
  • Spoření a investice

Jak se nedostat do exekuce

Jak se nedostat do exekuce? Nabízí se zde odpověď – nedlužit. Ovšem v dnešní době má téměř každý menší či větší půjčku. Stačí se dostat do prodlení se splátkami a věřitel na Vás pošle exekutora. Buďte při splácení svých půjček pečliví a plňte své závazky.

1. Mějte přehled o půjčkách

Pokud nemáte o svých půjčkách a splátkách přehled, pečlivě si vše ověřte v registrech dlužníků. Zjistíte v nich, jaká je Vaše celková zadluženost a zda jste v prodlení se splátkami.

2. Řešte své závazky včas

Finanční závazky se snažte splácet ve stanovených termínech. Chybou je dluhy ignorovat a doufat, že se časem promlčí. To, že si nepřevezmete doporučené zásilky nebo se nedostavíte k soudu, Vás před exekucí neochrání.

3. Neřešte půjčku půjčkou

Stává se, že dlužník ve snaze vyhnout se exekuci řeší svou situaci tím, že dluh splatí další půjčkou. Postupem času dochází k tomu, že dlužník si peníze půjčuje za stále nevýhodnějších podmínek a jeho zadlužení dramaticky narůstá. Nakonec mu už nikdo nepůjčí a věřitelé se začnou domáhat uhrazení závazků.

4. Hledejte východisko

Zhodnoťte v klidu svou finanční situaci a zjistěte, kolik vlastně dlužíte, a to včetně případných smluvních pokut, úroků z prodlení nebo nákladů soudních řízení. Sestavte si současné a budoucí příjmy, výdaje a hodnotu majetku, který můžete prodat. Pokud zjistíte, že výdaje jsou větší než příjmy, najděte si lépe placenou práci nebo brigádu, popřípadě se poraďte s finančním poradcem, jak dále postupovat.

5. Refinancujte své závazky

Je již Vaše situace vážná, ale zbývá Vám určitý manévrovací prostor? Refinancuje (slučte) půjčky do jedné. Hledejte výhodnější podmínky, než máte dosud. Refinancování úvěru nabízí každá významná tuzemská banka.

Info: Akutní nedostatek financí je možné vyřešit pomocí půjčky bez doložení příjmů online.
Informace o výhodách, nevýhodách a rizicích rychlých půjček do 5000, 10000 či 20000 Kč nalezente ihned na této stránce.


Typy půjček

Finanční rádce

Nástrahy a rizika půjček
V oblasti úvěrů číhá mnoho rizik a nástrah. Jaké zásady bychom měli dodržovat? Čtěte zde.

Problémy se splácením
Získat půjčku dnes může být otázkou pár minut. Co dělat, když pak není na splátky? Čtěte zde.

Bezplatné poradny
Cestu ven z dluhové spirály mohou pomoci najít bezplatné finanční poradny. O některých z nich si můžete přečíst zde.

Jak se vyhnout exekuci
Nestojíte o návštěvu exekutora? Dodržujte základní "bezpečnostní" zásady – více zde.

Všechny články »

Kategorie půjček