Dnes je středa 6.prosinec, svátek má Mikuláš
  • Informace pro spotřebitele:
  • Půjčky a úvěry
  • Spoření a investice

Americká hypotéka: peníze na cokoliv

Americké hypotéky jsou určeny těm, kdo si potřebují půjčit větší peněžní částku a mají k dispozici nemovistost, jež mohou dát do zástavy. Na rozdíl od klasických hypoték ty americké nejsou vázány na účet využití - peníze lze použít na cokoliv. Může to být nákup auta, vybavení domácnosti nebo i luxusní dovolená.

Jaká je nabídka těchto produktů na našem trhu? Lze tento typ úvěru získat i se zápisem v registru nebo nedostatečnými příjmy?Americkou hypotéku nabízejí banky i nebankovní společnosti za úrokovou sazbu, která je sice vyšší než v případě klasických hypoték, ale nižší než u běžných spotřebitelských úvěrů. Pokud zájemce z nějakého důvodu nedosáhne na bankovní americkou hypotéku, nebankovní společnosti jsou ochotny nad ním přimhouřit oko.

Americké hypotéky bez registru a doložení příjmů

Nebankovní společnosti jsou tak schopny půjčit 50 až 80 procent z odhadní ceny nemovitosti i těm, kdo mají záznam v registrech dlužníků nebo nepravidelný příjem. Mírnější podmínky jsou však vyvážené vyšší úrokovou sazbou. Vyplatí se porovnat více nabídek a zaměřit se na RPSN, poplatky a sankce. Nebankovní hypotéky však mohou být rizikové zejména v tom, že dlužník může lehce přecenit své platební schopnosti a o nemovitost přijít. Více o tématu Americké hypotéky bez registru se dozvíte v tomto článku.

Co nabízejí banky?

Banky na rozdíl od nebankovních společností zvažují pečlivěji, zda klientovi úvěrový produkt poskytnou. Přihlíží nejen k hodnotě nemovitosti, ale i k výši příjmů žadatele a jeho úvěrové historii. Pokud žadatel splní podmínky, získá výhodnou úrokovou sazbu, nízké měsíční splátky a dlouhou dobu splatnosti. Ve většině případů banky umožňují také předčasné splacení americké hypotéky.

V současné době si mohou zájemci o tuto půjčku se zástavou sjednat tento produkt například u Komerční banky nebo České spořitelny. KB nabízí americkou hypotéku od 200 tisíc do 10 milionů korun s dobou splatnosti 20 let, kterou lze čerpat výhradně na nepodnikatelské účely. ČS poskytuje americkou hypotéku od 150 tisíc do 5 milionů korun a do výše 70 procent hodnoty nemovitosti.


Srovnání - bankovní a nebankovní amer. hypotéka

Typ
Výhody
Nevýhody
Bankovní
nízká úroková sazba, doba splatnosti až 20 let
dokládání příjmu, nahlížení do registru
Nebankovní
bez dokládání příjmu, bez nahlížení do registru
vyšší úrok, vysoké sankce, riziko nedostatečného příjmu

Refinancování americké hypotéky

Po určité době je možné americkou hypotéku refinancovat u jiné společnosti za výhodnějších podmínek. Vyplatí se proto kontrolovat úrokové sazby u konkurenčních produktů. Financovat lze na konci tzv. fixačního období, kdy lze dlužnou částku splatit bez sankcí. Někdy se refinancování vyplatí i před dosažením konce fixace - sankce za porušení fixace může být maximálně do výše 1 % z objemu mimořádné splátky.


Náš tip: Pokud vás zajímají daší informace o tomto typu produktu, můžete čerpat informace například na následujících stránkách:
Akutalizováno 23.1.2018
Zpět na úvodní stranu »
Zodpovědné půjčování

Tři základní pravidla bezpečného a zodpovědného půjčování:

  • Půjčujte si od prověřených společností
  • Čtěte smlouvu o půjčce
  • Případné problémy se splácením řešte včas

Americké hypotéky

Typy půjček

Finanční rádce

Nástrahy a rizika půjček
V oblasti úvěrů číhá mnoho rizik a nástrah. Jaké zásady bychom měli dodržovat? Čtěte zde.

Problémy se splácením
Získat půjčku dnes může být otázkou pár minut. Co dělat, když pak není na splátky? Čtěte zde.

Bezplatné poradny
Cestu ven z dluhové spirály mohou pomoci najít bezplatné finanční poradny. O některých z nich si můžete přečíst zde.

Jak se vyhnout exekuci
Nestojíte o návštěvu exekutora? Dodržujte základní "bezpečnostní" zásady – více zde.

Všechny články »

Kategorie půjček

Nejnovější články