Dnes je středa 6.prosinec, svátek má Mikuláš
  • Informace pro spotřebitele:
  • Půjčky a úvěry
  • Spoření a investice

Bezplatné finanční poradny v ČR

Ztráta zaměstnání, výpadek příjmu, ale i touha splnit si svůj sen způsobují zadlužování českých domácností. Řada z nich se kvůli dluhům dostala do tzv. dluhové pasti, kdy staré půjčky splácí novými a nemohou se z této situace vymanit. Důležité je dále se nezadlužovat a svou situaci řešit. Bezplatnou pomoc nabízejí finanční poradny, které pomohou najít cestu, jak z dluhů ven. Uveďme si dvě poradny, které jsou opravdu zdarma.

Poradna při finanční tísni, o.p.s.

Poradna při finanční tísni je nezisková, nestátní a nekomerční obecně prospěšná společnost, jejíž služby jsou zcela zdarma. Poskytuje bezplatné poradenství v otázce dluhů a zadluženosti. Poradí občanům ve finanční tísni, jimž hrozí platební neschopnost, nebo se v ní již ocitli. Tato poradna zpracuje klientovi návrh na oddlužení, na základě kterého vyhlásí osobní bankrot. Dále učí spotřebitele, jak se obezřetně zadlužovat a přistupovat zodpovědně ke svým závazkům. Asistuje při komunikaci mezi spotřebiteli, jejich věřiteli, soudy a soudními exekutory.

Poradna při finanční tísni je Vám k dispozici od pondělí do pátku, od 8 do 18 hodin. Její pobočky naleznete v Praze, Ostravě, Ústí nad Labem, Šumperku, Litvínově, České lípě, Hradci Králové, Plzni a Prostějově. Více informací naleznete na https://www.financnitisen.cz/

Bezplatná právní poradna

Bezplatná právní poradna je nevýdělečná aktivita, která odměňuje právníky z výnosů z reklam. Odpovědi na otázky spotřebitelů jsou zdarma, stejně jako veškeré vzory. Občané mohou pokládat otázky ohledně exekucí a dražeb, darování, dědictví, věcných břemen, dluhů, závazků, bydlení, bezdůvodného obohacení, odpovědnosti za škodu i autorských práv. Dále se mohou ptát na problematiku týkající se rodiny, manželství a zaměstnání.

Do bezplatné právní poradny může spotřebitel zaslat svůj dotaz:

  • v liché týdny v pondělí po 10. hodině přes formulář – spotřebitel obdrží odpověď na svůj email
  • v sudé týdny v sobotu po 9. hodině přes online chat – odpověď se objeví na webu

Exekuční dotazy může klient položit kdykoliv. Podat může i spěchající přednostní dotaz, na nějž dostane odpověď do tří dnů. Své otázky pokládejte na https://www.bezplatnapravniporadna.cz/.

Od března 2019 byla poradna nucena zavést administrativní poplatek za zpracování dotazu. Cena se pohybuje v rozmezí 30-79 Kč.
Reklama

10.000 až 250.000
8.000 Kč na 30 dní
30.000 Kč na 30 dní
20.000 Kč na 30 dní

Typy půjček

Finanční rádce

Nástrahy a rizika půjček
V oblasti úvěrů číhá mnoho rizik a nástrah. Jaké zásady bychom měli dodržovat? Čtěte zde.

Problémy se splácením
Získat půjčku dnes může být otázkou pár minut. Co dělat, když pak není na splátky? Čtěte zde.

Bezplatné poradny
Cestu ven z dluhové spirály mohou pomoci najít bezplatné finanční poradny. O některých z nich si můžete přečíst zde.

Jak se vyhnout exekuci
Nestojíte o návštěvu exekutora? Dodržujte základní "bezpečnostní" zásady – více zde.

Všechny články »

Kategorie půjček

Nebankovní společnosti