Dnes je pátek 23.únor, svátek má Svatopluk
  • Informace pro spotřebitele:
  • Půjčky a úvěry
  • Spoření a investice

Revolvingový úvěr

Hodila by se Vám na účtu finanční rezerva, kterou budete mít kdykoliv k dispozici, ale nechcete žádat ani o kontokorent, ani o klasický úvěr? Řešením je krátkodobý úvěr s možností obnovování, tzv. revolvingový úvěr, který poskytují jak banky, tak nebankovní subjekty.

Čerpání a využití revolvingového úvěru

Čerpání revolvingového úvěru je obdobné jako u kontokorentu, jen s tím rozdílem, že revolvingový úvěr je účelový a nezávislý na konkrétním běžném účtu. Využívají jej zejména podnikatelé pro financování bonitní pohledávky či zásob. Díky revolvingovému úvěru tak mohou překlenout období mezi fakturací a splatností svých pohledávek.

V poslední době jej využívají i klienti, kteří si takto půjčují na bydlení, zařízení domácnosti nebo na koupi bílé techniky a elektroniky. Revolvingový úvěr je výhodný, když jej používáte pouze pro financování krátkodobých výdajů.

Jak je to s půjčováním peněz?

Jakmile splatíte část dlužné částky, můžete si znovu půjčit až do výše úvěrového rámce. Po uplynutí sjednané doby trvání je úvěr automaticky prodloužen na další stejné období. V případě, že z revolvingového účtu nečerpáte žádné finanční prostředky, neplatíte žádné úroky a finanční rezerva Vám zůstává na účtu. Vzhledem k tomu, že je tento úvěr účelový, je úroková míra nižší než u kontokorentu.

Co je nutné k založení revolvingového úvěru?

Banky a nebankovní společnosti většinou požadují splnění určité bonity a nahlížejí do registrů dlužníků. Podnikatelé předkládají doklad o právní subjektivitě, podnikatelský záměr, výroční zprávy posledních tří let, účetní závěrku, daňová přiznání, informace o firmě, finanční plán, podklady pro zajištění úvěru a doklad o zajištění odbytu produkce.

Jaké jsou výhody revolvingového úvěru?

Tento úvěr je nenáročný na administrativu. Při potřebě finanční hotovosti nemusíte pokaždé úvěr znovu zařizovat. Můžete jej čerpat i splácet současně. Čerpání může probíhat prostřednictvím kreditní karty.
Náš tip: Další informace na téma revolvingový úvěr se dozvíte například na Finance.czInfo: Akutní nedostatek financí je možné vyřešit pomocí půjčky bez doložení příjmů online.
Informace o výhodách, nevýhodách a rizicích rychlých půjček do 5000, 10000 či 20000 Kč nalezente ihned na této stránce.


Typy půjček

Finanční rádce

Nástrahy a rizika půjček
V oblasti úvěrů číhá mnoho rizik a nástrah. Jaké zásady bychom měli dodržovat? Čtěte zde.

Problémy se splácením
Získat půjčku dnes může být otázkou pár minut. Co dělat, když pak není na splátky? Čtěte zde.

Bezplatné poradny
Cestu ven z dluhové spirály mohou pomoci najít bezplatné finanční poradny. O některých z nich si můžete přečíst zde.

Jak se vyhnout exekuci
Nestojíte o návštěvu exekutora? Dodržujte základní "bezpečnostní" zásady – více zde.

Všechny články »

Kategorie půjček