Dnes je středa 6.prosinec, svátek má Mikuláš
  • Informace pro spotřebitele:
  • Půjčky a úvěry
  • Spoření a investice

Kategorie Úvěry a půjčky - přehled článků


Co přinese nová směrnice EU o spotřebitelském úvěru v roce 2026

Ministerstvo financí zahájilo veřejnou konzultaci směrnice EU o spotřebitelském úvěru, která začne platit v roce 2026. Jaká změny tato směrnice přinese pro poskytovatele úvěrů a spotřebitele?

16.11.2023Končí fixace hypotéky a děsí vás nové úrokové míry? Poradíme co dělat

Právě vám končí fixace hypotéky a vy se děsíte nové úrokové sazby a extrémního nárůstu měsíčních splátek? Máme pro vás několik možností jak situaci řešit.

5.10.2023Je možné požádat banku o odklad splátek úvěru kvůli koronaviru?

Preventivní opatření proti koronaviru zasáhla občany ČR nejen na osobních svobodách, ale též ekonomicky. Mnoho zaměstnanců kleslo s příjmem na 60 % nebo o práci přišlo, spousta živnostníků šla s příjmy ještě níže. I proto stát přikázal bankám a nebankovním společnostem, aby na žádost klienta odložily splácení úvěru, a to až na 6 měsíců.

27.4.2020Covid-19 a změny v zákoně o spotřebitelském úvěru

Krize způsobená epidemií koronaviru v České republice se sice negativně projevuje na pacientech i na ekonomice, ale také se jí daří popohnat ústavní činitele k tomu, aby zapracovali do současných zákonů změny, po nichž veřejnost i odborníci již dlouho volají.

20.4.2020Nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí všem, jsou mýtus

Doba, kdy si mohl půjčit kdokoliv a téměř jakoukoliv částku, je dávno pryč. Ukončil ji nový zákon o spotřebitelském úvěru, který zavedl bankám i nebankovním společnostem spoustu nových povinností, a to také v oblasti zjišťování žadatelovy úvěruschopnosti.

12.4.2020Půjčky bez registru mohou získat i dlužníci, přiblíží se tím ale hranici předlužení

Půjčky bez registru jsou specifickým druhem úvěrů nebankovního trhu, kde se poskytovatel při schvalování buď vůbec nedívá do registrů dlužníků, nebo do nich sice nahlédne, ale další dluhy žadatele nebere příliš v potaz. Jak si to může dovolit? Riziko klientova nesplácení si prostě pojistí jinak.

4.2.2020Ve splácení krátkodobých půjček se čeští dlužníci stále zlepšují

Vývoj úvěrového trhu s krátkodobými půjčkami ukazuje, že již více než dva roky v kuse se českým domácnostem daří splácet půjčky bez doložení příjmů a další krátkodobé půjčky stále lépe.

17.1.2020Nebankovní půjčky na IČO a živnostenský list

Nebankovní půjčky na IČO - tedy na živnostenský list, slouží k financování podnikání pro drobné živnostníky. Stále více jsou ale dnes živnostenské půjčky způsobem, jak některé společnosti obcházejí zákon o spotřebitelském úvěru. Jak to vypadá v praxi a jaká rizika z toho vyplývají pro dlužníka a věřitele?

17.12.2019Musí nebankovní společnosti nahlížet do registrů dlužníků?

Nebankovní společnosti poměrně nedávno musely projít rozsáhlými změnami, a to v souvislosti s novým zákonem o spotřebitelském úvěru. Co mají nebankovní společnosti zákonem stanoveno právě v souvislosti s strong>registry dlužníků. Je poskytování půjček bez registru v souladu se zákonem?

8.12.2019REPI - Registr platebních informací

REPI neboli Registr platebních informací je nejnovějším registrem dlužníků v České republice. Vznikl v polovině roku 2017, a tak není divu, že o něm spousta běžných lidí ještě ani neví. Na co se zaměřuje a kdy se do něj může spotřebitel dostat? Je špatné být zapsán v registru REPI?

18.11.2019Zákon o spotřebitelském úvěru z roku 2016 - nejdůležitější změny

Zákon o spotřebitelském úvěru dostal v prosinci 2016 novou podobu a zavedl spoustu nových povinností zejména pro nebankovní poskytovatele úvěrů, ale i bankám nebo stavebním spořitelnám. Celý úvěrový trh zaměřený na spotřebitele je nyní pod dohledem České národní banky.

11.11.2019Spousta půjček už nevyžaduje potvrzení od zaměstnavatele

Rychlé poskytnutí menší půjčky je dnes hlavním trendem na trhu s úvěry, a to i mezi úvěry bankovními. Proto není divu, že velká část bankovních i nebankovních půjček už se obejde bez doložení příjmů v podobě písemného potvrzení s podpisem zaměstnavatele, stačí jim totiž elektronická verze.

21.10.20191 | Další »


Info: Akutní nedostatek financí je možné vyřešit pomocí půjčky bez doložení příjmů online.
Informace o výhodách, nevýhodách a rizicích rychlých půjček do 5000, 10000 či 20000 Kč nalezente ihned na této stránce.


Typy půjček

Finanční rádce

Nástrahy a rizika půjček
V oblasti úvěrů číhá mnoho rizik a nástrah. Jaké zásady bychom měli dodržovat? Čtěte zde.

Problémy se splácením
Získat půjčku dnes může být otázkou pár minut. Co dělat, když pak není na splátky? Čtěte zde.

Bezplatné poradny
Cestu ven z dluhové spirály mohou pomoci najít bezplatné finanční poradny. O některých z nich si můžete přečíst zde.

Jak se vyhnout exekuci
Nestojíte o návštěvu exekutora? Dodržujte základní "bezpečnostní" zásady – více zde.

Všechny články »

Kategorie půjček