Dnes je čtvrtek 27.únor, svátek má Alexandr
  • Informace pro spotřebitele:
  • Půjčky a úvěry
  • Spoření a investice

Kategorie Úvěry a půjčky - přehled článků


Půjčky bez registru mohou získat i dlužníci, přiblíží se tím ale hranici předlužení

Půjčky bez registru jsou specifickým druhem úvěrů nebankovního trhu, kde se poskytovatel při schvalování buď vůbec nedívá do registrů dlužníků, nebo do nich sice nahlédne, ale další dluhy žadatele nebere příliš v potaz. Jak si to může dovolit? Riziko klientova nesplácení si prostě pojistí jinak.

4.2.2020Ve splácení krátkodobých půjček se čeští dlužníci stále zlepšují

Vývoj úvěrového trhu s krátkodobými půjčkami ukazuje, že již více než dva roky v kuse se českým domácnostem daří splácet půjčky bez doložení příjmů a další krátkodobé půjčky stále lépe.

17.1.2020Nebankovní půjčky na IČO a živnostenský list

Nebankovní půjčky na IČO - tedy na živnostenský list, slouží k financování podnikání pro drobné živnostníky. Stále více jsou ale dnes živnostenské půjčky způsobem, jak některé společnosti obcházejí zákon o spotřebitelském úvěru. Jak to vypadá v praxi a jaká rizika z toho vyplývají pro dlužníka a věřitele?

17.12.2019Musí nebankovní společnosti nahlížet do registrů dlužníků?

Nebankovní společnosti poměrně nedávno musely projít rozsáhlými změnami, a to v souvislosti s novým zákonem o spotřebitelském úvěru. Co mají nebankovní společnosti zákonem stanoveno právě v souvislosti s strong>registry dlužníků. Je poskytování půjček bez registru v souladu se zákonem?

8.12.2019REPI - Registr platebních informací

REPI neboli Registr platebních informací je nejnovějším registrem dlužníků v České republice. Vznikl v polovině roku 2017, a tak není divu, že o něm spousta běžných lidí ještě ani neví. Na co se zaměřuje a kdy se do něj může spotřebitel dostat? Je špatné být zapsán v registru REPI?

18.11.2019Zákon o spotřebitelském úvěru z roku 2016 - nejdůležitější změny

Zákon o spotřebitelském úvěru dostal v prosinci 2016 novou podobu a zavedl spoustu nových povinností zejména pro nebankovní poskytovatele úvěrů, ale i bankám nebo stavebním spořitelnám. Celý úvěrový trh zaměřený na spotřebitele je nyní pod dohledem České národní banky.

11.11.2019Spousta půjček už nevyžaduje potvrzení od zaměstnavatele

Rychlé poskytnutí menší půjčky je dnes hlavním trendem na trhu s úvěry, a to i mezi úvěry bankovními. Proto není divu, že velká část bankovních i nebankovních půjček už se obejde bez doložení příjmů v podobě písemného potvrzení s podpisem zaměstnavatele, stačí jim totiž elektronická verze.

21.10.2019O půjčce už zaměstnavatel vůbec nemusí vědět – příjmy lze totiž doložit i jinak než s jeho podpisem

Doby, kdy se musela každá půjčka oznamovat zaměstnavateli, protože pro její poskytnutí bylo nutné dodat písemné potvrzení o příjmech s podpisem zaměstnavatele, jsou dávno pryč. V dnešní elektronické době je možné potvrdit příjmy žadatele i takovými metodami, z nichž je zaměstnavatel zcela vynechán.

14.10.2019Obcházejí půjčky bez registrů zákon

Půjčky bez registrů mohou v lidech vyvolávat rozporuplné pocity už jen svým názvem. Jsou tyto úvěry legální? Jak si věřitel kontroluje úvěruschopnost žadatele?

11.10.2019Budovat si dobrou historii v registru dlužníků se rozhodně vyplatí

Zažádat o půjčku také ve většině případů znamená být prověřován v registrech dlužníků. A přestože se u nás registry prezentují spíše jako strašák, umějí poskytnout i dobrou službu - právě žadatelům o jakýkoliv úvěr.

9.10.2019


Půjčka bez doložení příjmů dokáže pomoci s podnikáním, je však vhodné si ji řádně promyslet předem

Není podnikání jako podnikání. Některé činnosti lze rozjet téměř bez investic, pro jiné je nutné nejdříve hodně zainvestovat, než mohou být spuštěny – takže dlouho trvá, než mohou začít vydělávat. A právě podnikatelé, kteří chtějí začít s podnikáním spojeným s vyššími vstupními náklady, jsou často nuceni se uvázat k nějakému druhu půjčky.

5.10.2019


Půjčka bez registrů může přivést podnikání do exekuce. Někdy ji však lze zastavit.

S exekucemi je v České republice nemálo problémů. Exekutoři se se svou prací často „nemažou“, bezohledně zahájí exekuci i tam, kde je to vyloženě sporné. Může to být i případ exekučního řízení zahájeného na základě nesplácení půjčky bez registrů.

3.10.2019


SMS půjčka ihned úplně každému. Jenže, kdo je ten „úplně každý“?

Některé názvy půjček mohou být poměrně zavádějící. Ne že by byly klamavé, to ne. Jen ve svém názvu neobsahují veškeré informace v jasné a nezaměnitelné podobě. Typickým příkladem je SMS půjčka ihned úplně každému.

30.9.2019


Co je úkolem ČNB

ČNB existuje jako banka nadřazená ostatním „běžným“ bankám, reguluje jejich (a nejen jejich) fungování, vydává doporučení či nařízení platná pro dané finanční subjekty a tak na ně dohlíží. Není to však její jedinou aktivitou

15.9.2019

1 | Další »


Info: Akutní nedostatek financí je možné vyřešit pomocí půjčky bez doložení příjmů online.
Informace o výhodách, nevýhodách a rizicích rychlých půjček do 5000, 10000 či 20000 Kč nalezente ihned na této stránce.


Typy půjček

Finanční rádce

Nástrahy a rizika půjček
V oblasti úvěrů číhá mnoho rizik a nástrah. Jaké zásady bychom měli dodržovat? Čtěte zde.

Problémy se splácením
Získat půjčku dnes může být otázkou pár minut. Co dělat, když pak není na splátky? Čtěte zde.

Bezplatné poradny
Cestu ven z dluhové spirály mohou pomoci najít bezplatné finanční poradny. O některých z nich si můžete přečíst zde.

Jak se vyhnout exekuci
Nestojíte o návštěvu exekutora? Dodržujte základní "bezpečnostní" zásady – více zde.

Všechny články »

Kategorie půjček