Dnes je středa 6.prosinec, svátek má Mikuláš
 • Informace pro spotřebitele:
 • Půjčky a úvěry
 • Spoření a investice

Půjčky na mateřské dovolené - rychlá pomoc nebo riziko?

Staráte se o děťátko a mnohdy si nevystačíte s penězi z mateřské? V podobné situaci jsou i další maminky, které si kolikrát musejí půjčit hotovost od svých příbuzných nebo známých. Jenže ne každá žena má podporu své rodiny anebo je dokonce samoživitelka. V takovém okamžiku mohou pomoci půjčky pro ženy na mateřské dovolené neboli lidově "půjčky na MD".

Jaké jsou jejich parametry, výhody, nevýhody a rizika?

Nebankovní půjčky online

Ženy na mateřské dovolené kvůli nízkému příjmu zpravidla nedosáhnou na běžné bankovní úvěry. Ty jsou sice levné a relativně bezpečné, nicméně banka každého žadatele důkladně prověřuje a bez dostatečného příjmu je šance na získání bankovní půjčky minimální. Půjčky pro ženy na MD tak musíme hledat spíše v nebankovní části finančního trhu.

SMS půjčky na mateřské online a ihned

Tyto úvěry naleznou maminky většinou na internetu, kde jsou nabízeny pod různými názvy (nejčastěji jako SMS půjčky). Jedná se o menší úvěry většinou do 5000 nebo 10000 Kč, lze si u nich zvolit výši půjčky a dobu splatnosti, zpravidla až na 30 dnů. Je nutno zmínit, že řada těchto úvěrů je určena pro žadatele se stálým zaměstnáním a prokazatelným příjmem, nicméně některé produkty této kategorie jsou určeny i lidem s příjmem nepravidelným nebo nízkým. Peníze jsou vypláceny ihned na účet, v některých případech lze zaslat obnos i na složenku.

Půjčky na mateřské bez registru, bez doložení příjmů

Bonusem půjček na mateřské je to, že je ženy vyřídí online, takže s děťátkem nemusejí nikam chodit a mohou zůstat v pohodlí svého domova. Není tedy nutné ani dokládat "papírové" potvrzení o příjmech, stačí pouze v online formuláři pravdivě vyplnit údaje o svých příjmech a výdajích. Zde je nutno upozornit, že údaje zadávané do formuláře musí být opravdu pravdivé, pokud by žadatel nebo žadatelka data o svých příjmech chtěl/a jakkoliv "vylepšit", hrozí, že se dopustí úvěrového podvodu. Ale SMS půjčku mohou získat i lidé s nízkými příjmy, a dokonce nemusí být problém ani případný negativní záznam v registrech dlužníků. Každá žádost je posuzována individuálně.

Půjčky bez poplatků - první půjčka zdarma

I když jsou půjčky v této kategorii poměrně drahé, lze zde najít také půjčku bez poplatku. Jak je to možné? Některé společnosti nabízejí první půjčku zdarma - tedy zcela bez poplatků. Žena jednoduše vrátí jen tolik, kolik si půjčila. Je zde ovšem nutno dávat pozor, aby nebyla překročena doba splatnosti - v případě jejího překročení nebankovní společnosti účtují poměrně vysoké poplatky.Na co nezapomenout?

S nebankovními půjčkami pro matky na mateřské dovolené je spojeno riziko, že se žena kvůli úvěru dostane do hlubších finančních potíží, protože nezvládne splatit půjčku včas a závazek jí naroste o další poplatky. S těmito rychlými půjčkami jsou rovněž spojeny vyšší úrokové sazby, RPSN a sankce. Nicméně všechny poplatky a možné sankce musí být podle zákona uvedeny na stránkách úvěrové společnosti a v úvěrové smlouvě, před žádostí o půjčku je nutno si vše řádně prostudovat a zvážit všechny okolnosti a rizika.


Zkušenosti ostatních v diskusi na internetu

Před sjednáním půjčky nebo při hledání nejvhodnější půjčky pro ženy na MD se vyplatí pročíst diskuse na internetu. Maminky se v nich dozvědí zkušenosti ostatních žen nebo naleznou tipy na ověřenou a bezpečnou nebankovní půjčku. Stačí do vyhledávače zadat „půjčka pro ženy na MD diskuze“.

Z internetových diskuzí jsme vybrali následující:

 • http://www.emimino.cz/diskuse/pujcka-na-md-110525/
 • https://www.modrykonik.cz/forum/pujcky/pujcky-na-materske-dovolene-mate-zkusenost/
 • http://www.emimino.cz/diskuse/pujcka-na-materske-dovolene-130011/

Půjčky na MD online

 • Výhody
  • vyřízení online
  • snadná dostupnost
  • peníze ihned na účtu
  • tolerantní k registrům
  • bez dokládání příjmu
 • Nevýhody
  • vysoké RPSN a sankce
  • riziko nesplácení
  • krátká splatnostVěděli jste, že s rychlými půjčkami si napoprvé obvykle můžete půjčit 5 tisíc korun a při dalších žádostech až 20 tisíc korun? Stačí splatit předešlé úvěry včas.


Zpět na úvodní stranu »

Typy půjček


Reklama

50.000,- na 80 měs.
8.000 Kč na 30 dní
12.000 Kč na 45 dní
30.000 Kč na 30 dní
20.000 Kč na 30 dní

Finanční rádce

Nástrahy a rizika půjček
V oblasti úvěrů číhá mnoho rizik a nástrah. Jaké zásady bychom měli dodržovat? Čtěte zde.

Problémy se splácením
Získat půjčku dnes může být otázkou pár minut. Co dělat, když pak není na splátky? Čtěte zde.

Bezplatné poradny
Cestu ven z dluhové spirály mohou pomoci najít bezplatné finanční poradny. O některých z nich si můžete přečíst zde.

Jak se vyhnout exekuci
Nestojíte o návštěvu exekutora? Dodržujte základní "bezpečnostní" zásady – více zde.

Všechny články »

Půjčky bez příjmu

Kategorie půjček

Nejnovější články