Dnes je neděle 25.únor, svátek má Liliana
 • Informace pro spotřebitele:
 • Půjčky a úvěry
 • Spoření a investice

Půjčky důchodcům a seniorům - informace pro spotřebitele

Důchodci jsou pro poskytovatele půjček velmi atraktivní. Nevěříte? Řada seniorů se mylně domnívá, že půjčku nezískají, protože nemají příjem ze zaměstnání nebo živnosti. Opak je však pravdou – důchodci berou pravidelný příjem garantovaný státem, nevyživují děti a ve srovnání s mladými lidmi jsou méně rizikovými klienty.

Jak to na načem trhu vypadá s půjčkami pro důchodce a seniory? A kde si mohou důchodci požádat o dosutpnou půjčku?

Máte důchod alespoň 5000 Kč měsíčně?

Žádejte výhodnou PŮJČKU PRO DŮCHODCE hned teď!
Požádejte si o půjčku snadno a bez papírování. Online formulář vyplníte za 3 minuty a pak jen vyčkáte na schválení půjčky a zaslání peněz.

Partnerská inzerce

Online rychlé půjčky se vyplatí porovnat

Mezi nejvyhledávanější typy nebankovních půjček patří rychlé půjčky a SMS půjčky se splatností do jednoho měsíce. Avšak každá nebankovní společnost má jiné podmínky pro získání půjčky, proto je vhodné vyčlenit si čas na porovnání více nabídek. Obecně platí, že nároky na žadatele jsou nižší. Z toho důvodu je důležité, aby si senioři odpověděli, zda zvládnou splatit půjčku do následujícího měsíce. V opačném případě se vystavují riziku sankcí a dalších poplatků.

Nebankovní půjčky s delší dobou splatnosti

Nebankovní půjčky mohou důchodci a senioři využít ihned pro financování svých potřeb nebo ke splnění svých snů. Úvěrové společnosti podstupují určitou míru rizika a mohou požadovat po žadatelích spoludlužníka nebo ručení majetkem. Běžnou praxí společností je kontrola klientů v registrech dlužníků, z nichž se dozví úvěrovou historii seniora. V případě pozitivní úvěrové historie mohou důchodci získat vyšší částku s výhodnějším úrokem a delší dobou splatnosti.

Nebankovní půjčky – výhody a na co si dát pozor

Uzavření smlouvy na nebankovní půjčku s sebou přináší výhody i rizika. Senioři znalí základů počítačové techniky a internetu mohou požádat o půjčku online z pohodlí svého domova. Nebankovní společnosti zasílají peníze na běžný účet ihned po schválení půjčky nebo po domluvě složenkou. Někteří poskytovatelé půjček rovněž umožňují předání peněz prostřednictvím svého obchodního zástupce.

Při výběru nebankovních půjček by měli být senioři obezřetní a nereagovat na pochybné inzeráty s telefonními čísly začínajícími 9, jelikož jsou tato čísla zpoplatněna. Zejména musí zvážit, zda zvládnou každý měsíc zaplatit splátku ze svého důchodu. Pro nebankovní půjčky je typický vyšší úrok, který půjčku prodražuje.Bankovní půjčky s přísnějšími podmínkami

Nebankovním půjčkám směle konkurují bankovní půjčky pro důchodce. Banky však požadují úvěrové registry bez negativních záznamů a pravidelný příjem ve formě důchodu. Všechny významné banky obvykle poskytují půjčky důchodcům, ovšem ve většině případů je nutné zajištění spolužadatelem. Důchodci většinou dosáhnou na nižší částky s výhodným úrokem. Splácejí je po nižších splátkách, aby to nezatížilo jejich rozpočet.

Půjčky pro invalidní důchodce

I invalidní důchodci mohou požádat o půjčku, jelikož pobírají každý měsíc důchod, který se považuje za pravidelný příjem. Půjčky pro invalidní důchodce častěji nabízejí nebankovní společnosti, ale pozadu nezůstávají ani banky, které klientům přinášejí výhodnější podmínky. Banky vždy posoudí schopnost klientů splácet úvěr a navrhnou jim takové splátky, aby nezatěžovaly jejich rozpočet.

Půjčka pro důchodce od České spořitelny

Česká spořitelna nemá konkrétní úvěrový produkt pro seniory, ti ale mohou využít i stávající úvěrové produkty, jejichž podmínky jsou senioři schopni splnit. Půjčky od České spořitelny jsou dostupné širokému spektru lidí. Vyplatí se zajít na pobočku spořitelny, kde pracovníci vypracují zájemcům (seniorům) konkrétní nabídku.

Typy půjček pro seniory

 • Bankovní půjčky:
  • Výhody: nižší úrok, nízké splátky
  • Nevýhody: vyšší úrok, sankce při nesplácení, ručení nebo spoludlužník
 • SMS půjčky:
  • Výhody: rychlé vyřízení, peníze ihned na účtu
  • Nevýhody: vysoký úrok, krátká doba splatnosti


Věděli jste, že...?

 • Senioři jsou pro banky důvěryhodnými klienty s hmotným zajištěním a stálým příjmem. K vyřízení žádosti o bankovní půjčku stačí seniorům občanský průkaz a potvrzení o důchodu, popřípadě spolužadatel.

Zpět na úvodní stranu »

Reklama

10.000 až 250.000
8.000 Kč na 30 dní
30.000 Kč na 30 dní
20.000 Kč na 30 dní

Finanční rádce

Nástrahy a rizika půjček
V oblasti úvěrů číhá mnoho rizik a nástrah. Jaké zásady bychom měli dodržovat? Čtěte zde.

Problémy se splácením
Získat půjčku dnes může být otázkou pár minut. Co dělat, když pak není na splátky? Čtěte zde.

Bezplatné poradny
Cestu ven z dluhové spirály mohou pomoci najít bezplatné finanční poradny. O některých z nich si můžete přečíst zde.

Jak se vyhnout exekuci
Nestojíte o návštěvu exekutora? Dodržujte základní "bezpečnostní" zásady – více zde.

Všechny články »

Kategorie půjček

Banky

Nebankovní společnosti

Nejnovější články