Dnes je středa 6.prosinec, svátek má Mikuláš
 • Informace pro spotřebitele:
 • Půjčky a úvěry
 • Spoření a investice

Půjčky na „OP“ ihned – peníze bez komplikací?

14.9.2017 - Pokud někdo potřebuje peníze rychle a bez čekání, chce se zpravidla vyhnout zdlouhavým formalitám. A někdy to může být opravdu jednoduché: stačí vzít občanku a požádat si o některou z "půjček na OP – občanský průkaz", jak se lidově říká rychlým nebankovním půjčkám. O těchto produktech se traduje, že je dostane prakticky každý.

Jak je to ale doopravdy a lze peníze získat opravdu ihned a hotově?

Půjčka až 20.000 Kč ihned

Online žádost o půjčku bez papírování
Na této stránce si zvolte výši půjčky, zaregistrujte zde a získejte půjčku bez formalit až 20 000 Kč. Opakovaná půjčka kdykoliv!

Komerční inzerce

Mikropůjčky na OP

Půjčky na občanský průkaz mají nejčastěji podobu mikropůjček neboli SMS půjček do částky přibližně 20 tisíc korun a s dobou splatnosti do 1 měsíce. Lze si o ně požádat nejčastěji přes internet prostřednictvím online formuláře. Do něj žadatel zadá své osobní údaje, informace o svých měsíčních příjmech a jako jediný doklad dodá naskenovanou nebo vyfocenou kopii svého občanského průkazu.

I pro ženy na MD

Lidově se tento produkt označuje také jako půjčka bez příjmu - nedokládá se zde papírové potvrzení o příjmech ani potvrzení o zaměstnání, je ale potřeba mít na paměti, že do formuláře je nutno zadávat jen pravdivé údaje. V opačném případě hrozí, že se žadatel dopustí úvěrového podvodu. To ovšem neznamená, že by lidé s nízkými příjmy - například studenti, ženy na mateřské dovolené, důchodci nebo krátkodobě nezaměstnaní neměli šanci. Půjčku na občanku mohou získat i méně bonitní klienti, pokud "projdou" tzv. scoringem poskytovatele.

Peníze na účet i hotově

Po posouzení a schválení žádosti jsou peníze zasílány na bankovní účet klienta. To platí u většiny společností, které poskytují tyto půjčky online. Pokud chce žadatel peníze ihned a hotově, musí vyhledat některého z "offline" poskytovatelů a zamířit do kamenné pobočky. Je ale nutno podotknout, že čím snadnější je získání peněz, s tím většími riziky je potřeba počítat.

První půjčka zdarma? Častá nabídka

Vyplatí se vždy porovnat více nabídek mikropůjček na OP, protože poplatky za půjčku se mohou lišit i v řádech několika set korun. Některé úvěrové společnosti se snaží nalákat zájemce na půjčky na OP zdarma – první úvěr poskytují zcela bez úroků a poplatků za vyřízení. V den splatnosti vrátí klient tolik, kolik si půjčil. Další půjčky jsou již ale zpoplatněny podle sazebníku společnosti.


Půjčky na občanku: výhody, nevýhody, rizika

 • Výhody:
  • vysoká dostupnost, rychlé vyřízení, peníze ihned, bez dokladování příjmů
 • Nevýhody:
  • vysoký úrok, vysoké RPSN, krátká doba splatnosti
 • Rizika:
  • vysoké sankce v případě nesplácení, riziko nastartování dluhové spirályInfo: Akutní nedostatek financí je možné vyřešit pomocí půjčky bez doložení příjmů online.
Informace o výhodách, nevýhodách a rizicích rychlých půjček do 5000, 10000 či 20000 Kč nalezente ihned na této stránce.Zpět na úvodní stranu »

Kategorie půjček

Druhy úvěrů

Finanční rádce

Nástrahy a rizika půjček
V oblasti úvěrů číhá mnoho rizik a nástrah. Jaké zásady bychom měli dodržovat? Čtěte zde.

Problémy se splácením
Získat půjčku dnes může být otázkou pár minut. Co dělat, když pak není na splátky? Čtěte zde.

Bezplatné poradny
Cestu ven z dluhové spirály mohou pomoci najít bezplatné finanční poradny. O některých z nich si můžete přečíst zde.

Jak se vyhnout exekuci
Nestojíte o návštěvu exekutora? Dodržujte základní "bezpečnostní" zásady – více zde.

Všechny články »

Půjčky bez příjmu

Nejnovější články