Dnes je neděle 25.únor, svátek má Liliana
 • Informace pro spotřebitele:
 • Půjčky a úvěry
 • Spoření a investice

Půjčky pro studenty, studentské úvěry

15.9.2017

Jaká je nabídka studenských půjček na našem trhu?

Studentský život nepřináší jen radosti. Rodiče často nemají peníze na zaplacení ubytování a studia a studenti se musí mnohdy už na vysoké škole postavit „na vlastní nohy“. V začátcích jim můžou pomoci půjčky pro studenty. Ty nabízejí banky i nebankovní společnosti.Co nabízejí banky?

Studenti se mohou obrátit se žádostí o půjčku také na významné banky, například Komerční banku, Air Bank, Raiffeisenbank či Fio. I přesto, že studenti nemají žádné nebo pouze minimální příjmy, banky pro ně přichystaly speciální studentské produkty. Bankovní studentské půjčky jsou výhodnější než nebankovní, avšak zájemci musí splňovat určité podmínky a předložit potvrzení o studiu. Vyřízení sice trvá o něco déle, ale odměnou za trpělivost je vyšší částka za nižší úrokovou sazbu než u jiných půjček.

Studentská půjčka od České spořitelny

Půjčka pro studenty od České spořitelny je určena vysokoškolákům i studentům středních škol. Peníze jsou neúčelové, tzn. bez nutnosti prokazování, na co žadatel peníze využil. Česká spořitelna poskytuje studentský úvěr od 20 do 700 tisíc a nabízí splatnost až 10 let. Studenti musejí předložit potvrzení o studiu, občanský průkaz a potvrzení o příjmu svém nebo spoludlužníka, kterým je obvykle jeden z rodičů.

Studentská půjčka od ČSOB

ČSOB sice nemá ve své nabídce půjčky přímo určené studentům, ale nabízí zajímavou alternativu: běžný účet Plus Konto s možností přečerpání až do výše 20 tisíc korun. Vedení zdarma mají mladí do 26 let bez podmínky příjmu a ke svému účtu dostanou dvě bezkontaktní karty. Samozřejmostí je možnost obsluhovat účet přes smartbanking nebo internetové bankovnictví.

Dostupné nebankovní půjčky

Nebankovní společnosti půjčují studentům, kteří se chystají studovat nebo již platí nějaké výdaje spojené se školou. Studenti vyřídí celou půjčku online z pohodlí svého domova, koleje nebo pronájmu. Peníze mohou mít na účtu ihned a využít je mohou podle svých momentálních potřeb. Nebankovní půjčky jsou obecně dostupnější než půjčky bankovní, nesou s sebou ale vyšší rizika. Například v podobě vysokých sankcí v případě nesplácení.

Nebankovní půjčky studentům představují jednoduchý způsob, jak získat peníze. Na internetu lze nalézt širokou nabídku půjček bez příjmu (tedy úvěrů bez nutnosti dokladovat příjem), půjček bez ručitele a bleskových SMS půjček. Dopředu je však nutné počítat s tím, že tyto produkty jsou poskytovány s vyšším úrokem, kratší dobou splatnosti a na omezené částky, zpravidla do 5000 nebo 10000 Kč.


Nebankovní studentské půjčky

 • Výhody:
  • dostupnost, vyřízení online, peníze ihned na účtu
 • Nevýhody:
  • vysoký úrok a poplatky, omezená částka


Bankovní studentské půjčky

 • Výhody:
  • nízký úrok, dlouhá doba splatnosti
 • Nevýhody:
  • více dokladování, nutný spoludlužník nebo vlastní příjem


Věděli jste, že...?
 • Věděli jste, že některé banky nabízejí studentské půjčky s možností odložení splátek? Půjčku začnete splácet po skončení studia a mezitím zaplatíte pouze úroky z čerpané částky.

Zpět na úvodní stranu »

Reklama

10.000 až 250.000
8.000 Kč na 30 dní
30.000 Kč na 30 dní
20.000 Kč na 30 dní

Finanční rádce

Nástrahy a rizika půjček
V oblasti úvěrů číhá mnoho rizik a nástrah. Jaké zásady bychom měli dodržovat? Čtěte zde.

Problémy se splácením
Získat půjčku dnes může být otázkou pár minut. Co dělat, když pak není na splátky? Čtěte zde.

Bezplatné poradny
Cestu ven z dluhové spirály mohou pomoci najít bezplatné finanční poradny. O některých z nich si můžete přečíst zde.

Jak se vyhnout exekuci
Nestojíte o návštěvu exekutora? Dodržujte základní "bezpečnostní" zásady – více zde.

Všechny články »

Kategorie půjček

Banky

Nebankovní společnosti

Nejnovější články