Dnes je pátek 23.únor, svátek má Svatopluk
  • Informace pro spotřebitele:
  • Půjčky a úvěry
  • Spoření a investice

Jak funguje splátkový prodej

Splátkový prodej neboli nákup na splátky se těší velké oblibě. Téměř každý větší kamenný a internetový obchod má již ve své nabídce možnost nakoupit na splátky. Využívají jej zejména méně movití lidé a lidé s průměrným příjmem. Nejčastěji na splátky nakupují elektroniku nebo nábytek.

Co je to splátkový prodej?

Splátkový prodej je určitá forma úvěru. I přes nedostatek financí se stáváte majitelem Vámi vybraného zboží, přestože jste neuhradili celkovou cenu výrobku. Stačí zaplatit určitou procentní část hodnoty zboží (akontaci), která činí v průměru 10 % hodnoty zboží. Některé obchody zařazují i pravidelné akce, kdy neplatíte žádnou akontaci a následně každý měsíc hradíte splátku v předem dohodnuté výši.

Kdo splátkový prodej poskytuje?

Není to obchodník, u něhož nakupujete, ale třetí strana, s kterou uzavíráte smlouvu. Nejčastěji to bývá jedna ze splátkových společností. Obchodník je tedy pouze zprostředkovatel.

Nákup na splátky poskytují například tyto společnosti:

Co předložit k uzavření smlouvy?

Obchodník po Vás bude vyžadovat občanský průkaz a druhý doklad totožnosti (cestovní pas, rodný list nebo řidičský průkaz). U vyšších částek je požadován doklad o pravidelném příjmu či ručitel. Splnit byste měli následující podmínky: mít české státní občanství, mít trvalé bydliště v ČR a dosáhnout věku 18 let.

Jaké jsou výhody splátkového prodeje?

Při nákupu na splátky máte na výběr ze široké variability úvěrových produktů. Splátky si můžete rozložit na delší časové období, takže Vám to tolik nezatíží rodinný rozpočet. Potěší Vás jednoduchost a rychlost uzavření úvěru. Po splnění podmínek je úvěr vyřízen již do 20 minut a Vy se stáváte majitelem zboží. Pokud nakupujete přes internet, úvěrovou smlouvu můžete vyřídit přímo online.

Při sjednání úvěru si sami můžete určit výši měsíční splátky a délku splácení. První splátku obvykle zaplatíte až v následujícím měsíci. Po celou dobu trvání platíte stejnou výši splátky.

Info: Akutní nedostatek financí je možné vyřešit pomocí půjčky bez doložení příjmů online.
Informace o výhodách, nevýhodách a rizicích rychlých půjček do 5000, 10000 či 20000 Kč nalezente ihned na této stránce.


Typy půjček

Finanční rádce

Nástrahy a rizika půjček
V oblasti úvěrů číhá mnoho rizik a nástrah. Jaké zásady bychom měli dodržovat? Čtěte zde.

Problémy se splácením
Získat půjčku dnes může být otázkou pár minut. Co dělat, když pak není na splátky? Čtěte zde.

Bezplatné poradny
Cestu ven z dluhové spirály mohou pomoci najít bezplatné finanční poradny. O některých z nich si můžete přečíst zde.

Jak se vyhnout exekuci
Nestojíte o návštěvu exekutora? Dodržujte základní "bezpečnostní" zásady – více zde.

Všechny články »

Kategorie půjček