Dnes je pátek 23.únor, svátek má Svatopluk
  • Informace pro spotřebitele:
  • Půjčky a úvěry
  • Spoření a investice

FIO banka a.s.

Upozornění: Toto nejsou stránky společnosti FIO banka a.s.. Detailní informace o FIO banka a.s. naleznete na www.fio.cz


25.3.2013

FIO banka je jedinečná v tom, že nepatří žádnému velkému zahraničnímu vlastníkovi. Její historie začala v roce 1993, kdy se skupina studentů a absolventů Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy rozhodla založit firmu FIO zaměřenou na obchodování s cennými papíry.

Postupným růstem se v roce 2010 stala bankou a v dnešní době má více jak 200 tisíc klientů.


FIO banka se stará jak o osobní, tak o firemní finance. Mezi její bankovní služby patří zřizování běžných, spořicích či termínovaných účtů, provádění platebního styku, vydávání platebních karet nebo poskytování úvěrů. Tato banka zastává strategii nulových poplatků za standardní služby.

Pro podnikatele jsou běžné účty taktéž bez poplatků. Požádat mohou o úvěr na obchodování s cennými papíry či o peníze pro své podnikání. Řízení finančních prostředků probíhá prostřednictvím Internetbankingu.


Top produkty Fio banky

• FIO osobní účet

FIO osobní účet je zcela bez poplatků za běžné bankovní služby. K ovládání účtu je zřízen Internetbanking a k dispozici je mobilní aplikace Smartbanking. K účtu dostanete platební kartu nejen pro sebe, ale i pro další osobu. Číslo účtu si zvolíte sami. K FIO osobnímu účtu si můžete sjednat kontokorent a získat tak finanční rezervu ke svému běžnému účtu.

• Spořicí účet FIO konto

FIO konto je speciální spořicí účet bez výpovědní lhůty s vyšším úročením, než jaké je na běžném účtu. Zřízení, vedení i zrušení účtu je zcela zdarma. Ovládat jej můžete pomocí internetového bankovnictví nebo přes mobilní aplikaci Smartbanking. Minimální zůstatek musí činit 100 Kč.

• Podnikatelské úvěry

Výše úvěru se pohybuje od 3 do 230 milionů Kč. Podnikatelé platí nulové poplatky za vedení úvěru, účtu i platební styk. Vybírat mohou z Provozního financování určeného pro běžný provoz podniku, Investičního financování sloužícího pro rozšíření podnikatelských aktivit či Refinancování závazků.


Kontaktní údaje banky

Název banky: Fio banka, a.s.
Sídlo: Millennium Plaza, V Celnici 10, 117 21 Praha 1
Kontaktní email: fio@fio.cz
Web: http://www.fio.cz/

Kód banky: 2010
SWIFT (BIC): FIOBCZPPXXX