Dnes je pátek 23.únor, svátek má Svatopluk
  • Informace pro spotřebitele:
  • Půjčky a úvěry
  • Spoření a investice

Podvodné půjčky - jak je poznat?

Vedle solidních poskytovatelů půjček se na finančním trhu vyskytují i tací, kteří chtějí lehce přijít k penězům a nestydí se k tomu použít podvodu. Některé podvodné půjčky lze odhalit snadno, u jiných je to problematické. Napovědět by Vám mohly určité indicie, které poukazují na to, že se může jednat o podvod. O jaké se jedná?

Poplatek za schválení

Pamatujte si, že seriózní nebankovní společnost nevyžaduje za schválení žádosti či zprostředkování půjčky poskytované třetí osobou žádné poplatky. Ty již bývají zahrnuty v jednotlivých splátkách.

Zpoplatněná telefonní čísla

Podvodný úvěr může být i takový, kdy musíte volat na specificky zpoplatněná telefonní čísla, která obvykle začínají číslicí 9. Za minutu můžete zaplatit až kolem 100 Kč, aniž byste o tom byli předem informováni. Takové hovory navíc bývají záměrně prodlužovány a na jejich koncích nemáte záruku, že peníze získáte.

Fyzická osoba v pozadí

Dalším znakem podvodné půjčky je to, že odkazuje na jednu fyzickou osobu, nikoliv na firmu. Tyto osoby mají amatérské internetové stránky a k získání důvěry lidí využívají po domácku vyrobené letáčky s nabídkou o půjčku, které mohou obsahovat i pravopisné chyby.

Dlouhé a nepřehledné smlouvy

Ve smlouvě se často skrývá „chyták“, který snadno přehlédnete. Jedná se zejména o ustanovení o smluvních pokutách, kdy je ve smlouvě uvedeno, že za opožděnou splátku zaplatíte několik tisíc korun. Pohlídejte si, aby ve smlouvě bylo číslo účtu, na které máte půjčku vrátit.

Vysoký úrok

Podvodné firmy nabízejí půjčky s vysokým úrokem, který hraničí s lichvou. Někteří podvodníci nabízejí poměrně nízké úroky, ale následně zaplatíte dost peněz za poplatky, které jsou na první pohled ve smlouvě neodhalitelné.

Hledejte reference

Na internetu jsou založena různá fóra nebo diskuze o podvodných firmách. Zkuste zadat do vyhledávače jméno poskytovatele půjčky nebo jeho telefonní kontakt a ověřte si, že nepatří mezi poskytovatele podvodných půjček.

Info: Akutní nedostatek financí je možné vyřešit pomocí půjčky bez doložení příjmů online.
Informace o výhodách, nevýhodách a rizicích rychlých půjček do 5000, 10000 či 20000 Kč nalezente ihned na této stránce.
Typy půjček

Finanční rádce

Nástrahy a rizika půjček
V oblasti úvěrů číhá mnoho rizik a nástrah. Jaké zásady bychom měli dodržovat? Čtěte zde.

Problémy se splácením
Získat půjčku dnes může být otázkou pár minut. Co dělat, když pak není na splátky? Čtěte zde.

Bezplatné poradny
Cestu ven z dluhové spirály mohou pomoci najít bezplatné finanční poradny. O některých z nich si můžete přečíst zde.

Jak se vyhnout exekuci
Nestojíte o návštěvu exekutora? Dodržujte základní "bezpečnostní" zásady – více zde.

Všechny články »

Kategorie půjček