Dnes je pátek 23.únor, svátek má Svatopluk
  • Informace pro spotřebitele:
  • Půjčky a úvěry
  • Spoření a investice

Jak uspořit peníze

Každý den bychom mohli ušetřit spoustu peněz, kdybychom si pečlivěji hlídali naše výdaje a změnili dosavadní návyky. Jak uspořit peníze a vymanit se z dluhů nebo si zvýšit životní úroveň?

Odkládejte si část z vydělaných peněz

Velikost spořené částky se odvíjí od Vašeho příjmu a kolik si můžete dovolit odložit. Průměrně by mělo měsíční spoření činit alespoň 2 až 4 procenta z Vašeho čistého příjmu. Pokud je tedy Váš čistý příjem 20 000 Kč, odkládejte si v průměru 600 Kč.

Zvolte si banku s levnějšími službami

Využijte internetové srovnávače a vyhledejte nejvýhodnější poplatky bankovních účtů. Zejména nové banky přichází s výběry zdarma, s vedením účtu zdarma či s transakcemi zdarma. V případě úvěrů vyhledejte nabídky na jejich refinancování u jiné banky.

Ušetřete na energiích

Pravidelně si kontrolujte, zda cena Vašeho dodavatele není vyšší než u konkurence. Použít můžete srovnávač energií na internetu. Za energie ušetříte i tehdy, pokud stolní počítač vyměníte za notebook. Používejte kvalitní LED žárovky a pořiďte si nové elektrospotřebiče s lepším energetickým zařazením. Vlastníte dům? Investujte do jeho zateplení.

Kupujte pouze zbytné a kvalitní věci

Sepište si každý měsíc předpokládané výdaje a snažte se je v průběhu měsíce nenavyšovat. Neplaťte platební kartou, protože virtuální peníze se snáze utrácejí. Mějte v peněžence nezbytnou částku pro běžný nákup. Když potřebujete nové oblečení, investujte do jeho kvality. V supermarketu nakupujte podle seznamu a zdržujte se v něm co nejkratší možnou dobu. Místo stravování v jídelnách si doma uvařte jídlo z vlastních zdrojů.

Uzavřete výhodnější smlouvy

Projděte si pojistné smlouvy a porovnejte podmínky s jinými pojišťovnami. Za pozornost stojí povinné ručení, které je výhodné sjednat on-line. Mimo ceny také zjistěte pojistné krytí. Pokud často cestujete do zahraničí, namísto jednorázového cestovního pojištění by se Vám vyplatilo celoroční k platební kartě, které stojí pár set korun. U hypotéky jsou v poslední době nízké úrokové sazby a Vy cíleným vyjednáváním můžete snížit úrokovou sazbu ještě o další desetiny procentních bodů.

Info: Akutní nedostatek financí je možné vyřešit pomocí půjčky bez doložení příjmů online.
Informace o výhodách, nevýhodách a rizicích rychlých půjček do 5000, 10000 či 20000 Kč nalezente ihned na této stránce.


Typy půjček

Finanční rádce

Nástrahy a rizika půjček
V oblasti úvěrů číhá mnoho rizik a nástrah. Jaké zásady bychom měli dodržovat? Čtěte zde.

Problémy se splácením
Získat půjčku dnes může být otázkou pár minut. Co dělat, když pak není na splátky? Čtěte zde.

Bezplatné poradny
Cestu ven z dluhové spirály mohou pomoci najít bezplatné finanční poradny. O některých z nich si můžete přečíst zde.

Jak se vyhnout exekuci
Nestojíte o návštěvu exekutora? Dodržujte základní "bezpečnostní" zásady – více zde.

Všechny články »

Kategorie půjček