Dnes je středa 13.listopad, svátek má Tibor
  • Informace pro spotřebitele:
  • Půjčky a úvěry
  • Spoření a investice

Kategorie Osobní finance - přehled článků


Podmínky oddlužení byly v roce 2019 výrazně zmírněny, zahájit osobní bankrot teď může každý

Každý, kdo potřebuje využít možnosti oddlužení, to může od července roku 2019 zkusit, aniž by byl předem odmítnut. Režim oddlužení totiž nastupuje automaticky po podání oznámení, které je vcelku jednoduché.

29.10.2019


Ušetřete při používání mobilu

Mobilní zařízení používá v určitém měřítku v podstatě už každý z nás. Ne každý však ví, jak může na používání mobilu ušetřit. Jak být šetrný a přestat vyhazovat skrze telefon peníze z okna?

21.9.2019


Jak vyhlásit insolvenci

Jestliže máte vysoké dluhy a ocitli jste se v platební neschopnosti, je pro vás vhodným řešením insolvence (jinak řečeno osobní bankrot). Co to znamená a jak o insolvenci zažádat?

6.9.2019


Učíte se tvořit finanční rezervy? S některými produkty to bude snazší

Finanční rezervy jsou základem dobrého hospodaření s rodinnými nebo osobními financemi. Fungují jako polštář, který vás chrání od tvrdého pádu do dluhové spirály opakovaných půjček. Jenže, jak na jejich tvorbu, když jste to doposud nezvládali?

25.8.2019


Investice do umění? Téměř polovinu výdělku necháte v aukční síni

Investice do umění jsou na dlouhou dobu, minimálně na deset let a jsou také velmi nejistou záležitostí, protože vývoj zájmu o konkrétní díla se může časem radikálně měnit. Jak tedy investovat do umění a vydělat?

31.5.2019


Invalidní důchod

Invalidní důchod: podmínky pro jeho přiznání, stupně invalidity, jak si o invalidní důchod zažádat.

26.3.2019

Jak si nechat vyplácet důchod? Na účet, nebo složenkou?

Výplata důchodu je možná prostřednictví České pošty nebo na bankovní účet. Je s tím trochu více papírování než s výplatou peněz ze zaměstnání. Stát tím chrání důchodce před zneužitím jejich peněz.

21.2.2019

Raketový vzestup bezkontaktních plateb v ČR

Bezkontaktní platby jsou stále populárnější. Výhody u nich převažují, pozor je třeba si dát na zabezpečení konkrétní karty, aby byly ztráty v případě odcizení co nejnižší.

20.2.2019

Peníze odeslané na špatný účet – kdy se vám vrátí?

Platba na chybně zadaný účet znamená komplikace. Ve většině případů se ale jejich odesílateli peníze nakonec vrátí. Někdy se situace dostane až k soudu, pokud se jedná o bezdůvodné obohacení.

19.2.2019

Úvod do světa kryptoměn – jak snadno neprodělat?

Bitcoin a další kryptoměny zažívají boom. Lidé chtějí investovat jen pár korun a pokud možno přes noc zbohatnout. Jenže kdo chce na bitcoinech vydělat, musí alespoň zhruba vědět, jak to celé funguje.

8.10.2018

Garantované spoření nenabízejí pouze banky

Spořit si na horší časy, to je základ všech osobních financí. Bez finančních rezerv prostě nejde dobře přežít. Ale kam s penězi, které má člověk nebo celá rodina navíc a chce si je odložit? Český finanční trh nabízí několik spořících nebo investičních produktů, kde je jistá míra garance.

8.9.2018

Kam na úřady po svatbě

Vstup do manželství je velkým krokem a ani běhání po úřadech vás nemine. Jak před svatbou, tak po ní. Nevyhnete se několika jednáním ani výměně dokladů. Hlavními důvody bývají změna příjmení, změna bydliště a změna rodinného stavu na dokladech.

13.8.2018

Jak vyřídit pas sobě i dětem

Na vyhotovení cestovního pasu si úřady vyhrazují 30 dní, je tedy dobré začít s vyřizováním v předstihu před plánovanou cestou. Kdo má zájem o zkrácenou lhůtu, připlatí si. Jaké kroky vás čekají, potřebujete-li nový pas pro vás či pro děti?

26.7.2018

Kde jsou v Evropě nejvyšší a nejnižší výplaty?

Nejvyšší minimální mzda v Evropské unii činila v roce 2017 přes 50 tisíc korun. Česko ale patří mezi země s nejnižší minimální mzdou v tomto společenství. Jak jsou na tom okolní státy a kde pobírají nejvyšší a nejnižší výplatu?

28.5.2018

K čemu slouží soukromá datová schránka?

Soukromá datová schránka – je to pro vás zbytečnost, přepych, nebo užitečná věc? K čemu je dobrá, když vše momentálně zvládnete emailem, telefonem nebo osobně?

16.4.2018

Jaký typ účtu si vybrat jako student?

Konzervativní banky se snaží zpřístupnit bankovní služby studentům za zvýhodněných podmínek, a proto do své nabídky zařadily studentská konta. Vedle toho se u nových moderních bank objevují běžné účty s nulovými poplatky za jeho vedení a používání. Co je ve výsledku pro studenty výhodnější?

Jaká jsou pravidla pro hotovostní platbu?

Určitě vás někdy napadla otázka, zda vás s danou hotovostí obchodník neodmítne. Možná je vám hloupé jít nakoupit s měšcem plným mincí nebo máte po ruce jen bankovky vysoké hodnoty. Existují pro hotovostní platbu určitá pravidla?

Dárcovství krve - podmínky a výhody

Darování krve je nejen dobrým skutkem, ale přináší dárci také řadu výhod - daňové úlevy, finanční odměnu, volno v práci a další. Jak to s výhodami vypadá konkrétně a jaké podmínky musí dárce splňovat?

Jak nakupovat chytře

Mějte svou hotovost pod kontrolou a stabilizujte svůj rodinný rozpočet chytrým nákupním chováním. Přinášíme Vám nápady, jak toho dosáhnout.

3.3.2017

Kdy vám může obchodník odmítnout platbu kartou

Věděli jste, že platbu kartou vám v obchodě mohou odmítnout, dokonce i když jsou vybaveni platebním terminálem? Za jakých okolností?

Jak nenaletět na nekalé praktiky „šmejdů“

Podvodníci na předváděcích akcích si vysloužili nelichotivou přezdívku „šmejdi“. Tímto termínem je ale možné označit i další nepoctivce, kteří lákají z lidí peníze za nekvalitní produkty nebo s nimi uzavřou nevýhodnou smlouvu. Jak nenaletět na jejich nekalé praktiky?

Reklamace v roce 2017

Při reklamaci je potřeba znát svá práva. Obchodníci často spoléhají na to, že se nechceme zbytečně handrkovat, a nevíme, na co máme ze zákona nárok.

Co dělat, když odešlete chybně platbu

Zadali jste špatné číslo účtu při transakci nebo poslali nesprávnou částku peněz? Stačí překouknutí nebo špatný klik a je zaděláno na problém – zbrklost se u odesílání plateb nevyplácí. Situaci lze ale většinou při včasné reakci zachránit.

Co dělat, když rodič dluží na alimentech

Ze zákona má každý rodič vůči svým dětem vyživovací povinnost. A to ať žijí ve společné domácnosti, či ne. Konkrétní částky zákonem upraveny nejsou, v praxi záleží na dohodě rodičů a rozhodnutí soudu.

Jak získat dotace na dešťovou vodu

Stále větší sucho se stává v ČR realitou a musíme se na něj připravit. Chystají se různá opatření a jedním z nich je podpora těch, kdo šetří vodou a využívají co nejvíce vodu dešťovou.

Bezkontaktní platby: jak se vyhnout rizikům

Obliba bezkontaktních karet stoupá, a kdo nepípá, není „in“. Čechům přijde takový způsob placení normální a rychle si na něj zvykli. Jak platit bezkontaktně a zároveň bezpečně?

Chcete s běžným účtem přejít k jiné bance?

Nejste spokojeni s parametry svého běžného účtu? Pak si najděte novou banku! Od roku 2009 existuje Kodex mobilita klientů, který upravuje právě přechod klientů od jedné banky k druhé a značně jej zjednodušuje.

Vlastní nemovitost ─ atraktivní investice?

Půjčit si finanční prostředky pro investici nemusí být hloupý nápad. Samozřejmě, jen pokud je to investice rozumná, smysluplná a promyšlená. A takovou může být investice do vlastní nemovitosti.

Jak snížit riziko při koupi nemovitosti na minimum

Koupě nemovitosti je závažným krokem, ke kterému je nejlepší mít k dispozici dobrého právníka. Hypotéku si sjednejte dostatečně dopředu, získejte výpis z katastru nemovitostí, mějte pod kontrolou vše, co podepisujete, a velký pozor si dejte během procesu úhrady nemovitosti.

Rodičovský příspěvek 2016

Jak je to s rodičovským příspěvkem v roce 2016? Nárok na něj má jeden z rodičů, který celodenně a řádně pečuje o dítě, vyplácen je na nejmladší dítě v rodině a nejdéle do jeho věku 4 let.

Kam nejlépe investovat peníze

Volné finanční prostředky se již nevyplatí nechat ležet na běžném nebo spořicím účtu, a to kvůli nízkému úročení, které nepokryje míru inflace. Naštěstí pro drobné i větší investory je stále spousta příležitostí, kam investovat peníze.

Jak si sestavit rodinný rozpočet

Jak si sestavit a vést rodinný rozpočet? Na které položky se zaměřit? Jak nastavit příjmy a výdaje, abychom ušetřili?

Jak uspořit peníze

Jak nakládat s penězi, abychom co nejvíce ušetřili.

Jak probíhá osobní bankrot

Jaké jsou podmínky osobního bankrotu, jak podat návrh na osobní bankrot a jak vše probíhá?

Jak nezůstat v důchodu s prázdnýma kapsama

Důchody v Česku jsou pod hlubokým průměrem důchodů v Evropské unii a do budoucna nelze očekávat výraznější zlepšení. Jak nezůstat v důchodu s prázdnou kapsou?

Jak správně používat kontokorent

Stává se Vám občas, že se dostanete do nepříznivé finanční situace, ale chybí Vám peníze?

Peněžitá pomoc v mateřství v roce 2016

Peněžitá pomoc v mateřství nahrazuje ženám ušlý příjem po dobu mateřské dovolené a náleží k dávkám nemocenského pojištění. Dosahuje 70 % procent průměrného hrubého měsíčního příjmu za poslední 1 rok.

Co dělat při ztrátě občanského průkazu

Nikdy nevíte, kdy Vám někdo odcizí peněženku s doklady, nebo kdy ji nechtěně vytrousíte. Pokud se ztracený občanský průkaz dostane do podvodných rukou, může být snadno zneužit.
Info: Akutní nedostatek financí je možné vyřešit pomocí půjčky bez doložení příjmů online.
Informace o výhodách, nevýhodách a rizicích rychlých půjček do 5000, 10000 či 20000 Kč nalezente ihned na této stránce.


Typy půjček

Finanční rádce

Nástrahy a rizika půjček
V oblasti úvěrů číhá mnoho rizik a nástrah. Jaké zásady bychom měli dodržovat? Čtěte zde.

Problémy se splácením
Získat půjčku dnes může být otázkou pár minut. Co dělat, když pak není na splátky? Čtěte zde.

Bezplatné poradny
Cestu ven z dluhové spirály mohou pomoci najít bezplatné finanční poradny. O některých z nich si můžete přečíst zde.

Jak se vyhnout exekuci
Nestojíte o návštěvu exekutora? Dodržujte základní "bezpečnostní" zásady – více zde.

Všechny články »

Kategorie půjček