Dnes je pátek 23.únor, svátek má Svatopluk
  • Informace pro spotřebitele:
  • Půjčky a úvěry
  • Spoření a investice

Nečekaná oprava auta? Půjčka bez doložení ji pomůže zaplatit velmi rychle

19.3.2020 – Nečekaná oprava auta potká každoročně spoustu motoristů, v roce 2019 to bylo podle průzkumů až čtyřicet procent. A průměrné náklady na nečekanou opravu dělaly v roce 2019 cirka 15 tisíc korun. To už je velký zásah do rodinného rozpočtu. Není divu, že každý desátý motorista, který nečekanou opravu platil, ji řešil půjčkou. Rychlou variantou byla v tomto případě půjčka bez doložení - bez nutnosti dokládat papírové potvrzení o příjmech.

Auto má dnes skoro každá domácnost

Podle výsledků nejrůznějších průzkumů se dá odhadnout, že automobil je v minimálně 84 procentech domácností. A to zejména na vesnicích, kde jsou lidé vlivem mizerného spojení autobusy a vlaky nuceni si zajišťovat dopravu kamkoliv sami.

Z asi deseti procent počtu domácností, které automobil používají, jde o vozidlo služební. Ty ostatní mají své vlastní soukromé vozy a musejí se o něj podle toho i samy postarat, včetně nákladů na opravy, a to i ty nečekané. Díky půjčce bez papírového doložení příjmů zvládly financovat opravu i ty domácnosti, které neměly dostatek volných finančních prostředků k okamžitému použití.

Opravy u dvou pětin motoristů

Už jsme zmínili, že čtyřicet procent vlastníků automobilů bylo v roce 2019 nuceno nechat svůj vůz opravit neplánovaně, tedy jedná se o případy, kdy nešlo o garanční prohlídku nebo o plánovanou výměnu dílů či provozních kapalin. K neplánovaným opravám se řadí jak odstranění poruch, tak také následků autohavárie.

Ve výsledcích různých výzkumů prováděných mezi motoristy se dokonce ukazuje, že mnozí motoristé museli do autoservisu během roku neplánovaně dokonce i více než jen jednou. A jak to bylo s náklady na neplánované opravy?

Do deseti tisíc se vešla více než polovina nečekaných oprav automobilů

V roce 2019 se do deseti tisíc korun vešli motoristé při platbách za opravy vozů ve více než polovině případů. Ale asi 13 procent z motoristů muselo sáhnout do kapsy poměrně hluboko, platili více než 20 tisíc korun. Více než čtvrtina nečekaných oprav pak stála v rozmezí mezi 10 a 20 tisíci korunami. Výše částky účtované za opravu vozu se samozřejmě liší nejen podle závažnosti opravy, ale i podle typu automobilu a jeho stáří.

Půjčka bez papírového doložení příjmů může pomoci i letos

V roce 2019 se na úvěr určený na zaplacení nečekané opravy automobilu spolehlo deset procent motoristů, kteří byli nuceni jet se svým vozem do autoservisu neplánovaně. I letos dokáže půjčka v této situaci hodně pomoci.

A když je navíc bez papírového doložení příjmů, může být vyřízena velmi rychle, čímž se urychlí i proces vyzvednutí auta ze servisu. Pro její poskytnutí sice musíte doložit příjmy, ale už ne na papíře a s podpisem zaměstnavatele.

Jak to že bez doložení příjmů?

Už totiž stačí jen kopie výplatních pásek nebo výpis z účtu za poslední měsíce, stačí i povolení poskytovateli úvěru, aby nahlédl do vašeho internetového bankovnictví. Díky tomu se proces vyřízení úvěru velmi zrychluje, a to jak v bankách, tak i v nebankovních společnostech.

Smlouvu o půjčce je možné uzavřít elektronicky, na dálku. Podpis bude také elektronickou formou, což znamená, že peníze můžete mít na účtu ještě v ten den, kdy o půjčku požádáte. Jen se vždy rozhodujte pomalu a s rozmyslem. Důležitá je nejen celková cena úvěru (RPSN, celková částka splatná spotřebitelem), ale třeba i podmínky pro případ opoždění se se splátkami.
Reklama

10.000 až 250.000
8.000 Kč na 30 dní
30.000 Kč na 30 dní
20.000 Kč na 30 dní

Finanční rádce

Nástrahy a rizika půjček
V oblasti úvěrů číhá mnoho rizik a nástrah. Jaké zásady bychom měli dodržovat? Čtěte zde.

Problémy se splácením
Získat půjčku dnes může být otázkou pár minut. Co dělat, když pak není na splátky? Čtěte zde.

Bezplatné poradny
Cestu ven z dluhové spirály mohou pomoci najít bezplatné finanční poradny. O některých z nich si můžete přečíst zde.

Jak se vyhnout exekuci
Nestojíte o návštěvu exekutora? Dodržujte základní "bezpečnostní" zásady – více zde.

Všechny články »

Kategorie půjček