Dnes je pátek 23.únor, svátek má Svatopluk
  • Informace pro spotřebitele:
  • Půjčky a úvěry
  • Spoření a investice

Překlenovací úvěr místo hypotéky? Výhody a nevýhody

V současné době máte více možností, jakým způsobem financovat své bydlení. Jednou z variant je překlenovací úvěr ke stavebnímu spoření. Tak jako každý úvěrový produkt, i překlenovací úvěr má své výhody a nedostatky. Pojďme se s tímto typem úvěru seznámit!

Co je překlenovací úvěr?

Úrokové sazby u hypoték neustále stoupají a navíc vám banky již neposkytnou 100 % hodnoty nemovitosti. Překlenovací úvěr je takovým meziúvěrem, který slouží k překlenutí doby k nároku na řádný úvěr ze stavebního spoření. Výhodou tohoto meziúvěru je jeho rychlé vyřízení a skutečnost, že ho můžete čerpat i ve vysokých částkách. I stavební spořitelny však stanovují podmínky, jakým způsobem lze překlenovací úvěr získat. Dosáhne na něj ale více lidí než na spotřebitelský úvěr.

Uveďme si největší výhody překlenovacího úvěru

Překlenovací úvěr je kompromisem mezi hypotékou a klasickým spotřebitelským úvěrem. Získáte sice vyšší úrokovou sazbu než u hypotéky, ale pro svou účelovost je úroková míra stále relativně nízká. Tento typ úvěru můžete okamžitě čerpat a můžete ho kdykoliv předčasně splatit. Stavební spořitelny nabízejí překlenovací úvěry zajištěné nemovitostí i bez zajištění nemovitostí, což oceníte například u koupě družstevního bytu.

Jaké má překlenovací úvěr nevýhody?

Peníze z překlenovacího úvěru můžete použít pouze na bytové potřeby. Odborníci uvádějí, že tento typ úvěru je nejvhodnější pro zaplacení menších rekonstrukcí a oprav. Měsíční úroky platíte z celé cílové částky a jsou stejné po celou dobu trvání úvěru. Mimořádné splátky ve fázi překlenovacího úvěru podléhají poplatku dle aktuálního sazebníku. Stavební spořitelny prověřují bonitu klienta a mohou požadovat ručitele. Všímejte si nejrůznějších poplatků, například za sjednání stavebního spoření.

Na co je určen překlenovací úvěr?

Překlenovací úvěr je určen k pořízení, výstavbě nebo rekonstrukci bytu a domu. Financovat z něj můžete i nákup stavebního pozemku nebo z něj můžete zaplatit převod členských práv a povinností v bytovém družstvu. Tento úvěr se také hodí k přestavbě nebytového prostoru na byt, k refinancování jiných úvěrů na bydlení nebo k vypořádání dědictví či společného jmění manželů v souvislosti s bydlením.

U koho si můžete sjednat překlenovací úvěr?

I v roce 2019 si můžete sjednat u stavebních spořitelen překlenovací úvěr. Porovnejte jednotlivé nabídky, neboť některé spořitelny úrokové sazby zvýšily, jiné snížily. Projděte si poplatky a propočítejte si, který úvěr vás vyjde nejlevněji. Využít můžete služeb finančního poradce, který vám najde nejvýhodnější překlenovací úvěr. V současné době nabízí tyto úvěry Raiffeisen stavební spořitelna, Wüstenrot, Českomoravská stavební spořitelna, Modrá pyramida nebo Stavební spořitelna České spořitelny.


7.2.2019
Info: Akutní nedostatek financí je možné vyřešit pomocí půjčky bez doložení příjmů online.
Informace o výhodách, nevýhodách a rizicích rychlých půjček do 5000, 10000 či 20000 Kč nalezente ihned na této stránce.


Typy půjček

Finanční rádce

Nástrahy a rizika půjček
V oblasti úvěrů číhá mnoho rizik a nástrah. Jaké zásady bychom měli dodržovat? Čtěte zde.

Problémy se splácením
Získat půjčku dnes může být otázkou pár minut. Co dělat, když pak není na splátky? Čtěte zde.

Bezplatné poradny
Cestu ven z dluhové spirály mohou pomoci najít bezplatné finanční poradny. O některých z nich si můžete přečíst zde.

Jak se vyhnout exekuci
Nestojíte o návštěvu exekutora? Dodržujte základní "bezpečnostní" zásady – více zde.

Všechny články »

Kategorie půjček