Dnes je pátek 23.únor, svátek má Svatopluk
  • Informace pro spotřebitele:
  • Půjčky a úvěry
  • Spoření a investice

Ušetřete při používání mobilu

Mobilní zařízení používá v určitém měřítku v podstatě už každý z nás. Ne každý však ví, jak může na používání mobilu ušetřit. Jak být šetrný a přestat vyhazovat skrze telefon peníze z okna?

Možná vás mohou inspirovat následující tipy.

1. Vyberte si telefon "na míru"

Neutrácejte zbytečně za chytrý telefon, jestliže vám ve skutečnosti stačí ten „hloupý“, zato o dost levnější. Opravdu budete využívat většinu chytrých aplikací vašeho nového smart-zařízení? Mnoha lidem ke spokojenému životu v oblasti digitálních technologií postačí to základní – volání, SMSky, fotoaparát…

2. Zvolte si vhodného operátora a tarif

Zjistěte, zda některý z jiných operátorů nenabízí pro vás výhodnější podmínky volání, SMS zpráv či dat. Porovnávejte nabídky, a nezůstávejte ze zvyku „zaseknutí“ léta u jednoho operátora, který pro vás již není výhodný jako před lety.

3. Šetřete telefon jako takový

Používejte ochranný obal, a to nejlépe takový, který bude krýt jak tělo mobilu, tak i dotykový displej. Je možné sjednat si také pojištění telefonu, většinou si ale s šetrným zacházením a kvalitním krytem či obalem vystačíte a ušetříte za placení pojistného.

4. Používejte vhodné aplikace

Pro čtení mailů postačí jedna aplikace, podobně např. pro mapy, přehrávání hudby apod. - zbavte se duplikovaných aplikací. Nebudete tak potřebovat zbytečně kupovat větší paměťovou kartu nebo rovnou telefon s vyšší výkoností nebo vnitřním úložištěm. A pokud to jde, používejte aplikace zdarma.

5. Nastavte si správně synchronizace

Neutrácejte zbytečně za drahá data kvůli synchronizacím a aktualizacím telefonu. Nastavte si ve vašem mobilním zařízení synchronizace a podobné činnosti tak, aby k nim docházelo v době připojení na Wi-Fi, ušetříte tak za data.

6. Volejte zdarma!

Víte, jak nejlépe překročit hranice výhodného tarifu vašeho operátora? Volejte zdarma přes internet! Stáhněte si do telefonu aplikaci jako Skype, Viber nebo WhatsApp.


22.9.2019
Finanční rádce

Nástrahy a rizika půjček
V oblasti úvěrů číhá mnoho rizik a nástrah. Jaké zásady bychom měli dodržovat? Čtěte zde.

Problémy se splácením
Získat půjčku dnes může být otázkou pár minut. Co dělat, když pak není na splátky? Čtěte zde.

Bezplatné poradny
Cestu ven z dluhové spirály mohou pomoci najít bezplatné finanční poradny. O některých z nich si můžete přečíst zde.

Jak se vyhnout exekuci
Nestojíte o návštěvu exekutora? Dodržujte základní "bezpečnostní" zásady – více zde.

Všechny články »

Kategorie půjček