Dnes je středa 6.prosinec, svátek má Mikuláš
  • Informace pro spotřebitele:
  • Půjčky a úvěry
  • Spoření a investice

Bezplatné poradny

Bezplatné finanční poradny jsou specifickým druhem odborného poradenství pro lidi v České republice, které je zcela zdarma a slouží jako služba lidem. Začaly se u nás objevovat kolem roku 2008. Za posledních deset let navíc tento finanční sektor prošel dramatickou proměnou.

Počátky a rozmach v ČR

Velký nástup a rozkvět bezplatných finančních poraden se v České republice přišel spolu s ekonomickou krizí z roku 2009. V ČR se otevřely první dvě projektové finanční poradny, a to díky finančním prostředkům u nás působících bank a vlády ČR. V dalších letech se jejich počet rychle znásobil a najdeme je tak dnes nejen ve velkých městech (Praha, Brno, Ostrava), ale také třeba v Olomouci, Jihlavě, Benešově či Šumperku.

Filozofie poraden

Hlavní myšlenkou je zcela bezplatná pomoc z finanční nouze všem lidem žijícím na území ČR. Jde tak o přímý reakci na soukromé společnosti, které také nabízí řešení finanční tíže, avšak toto řešení je placené a dlužník se tak dostává ještě do větších potíží.

Jaké finanční služby nabízejí?

Ve většině případů bezplatných finančních poraden se jedná o nestátní, neziskovou a nekomerční společnost, tzv. obecně prospěšnou společnost (o.p.s.). Tato kritéria jsou pevně daná a jen při jejich splnění může finanční poradna vykonávat svou činnost. Kritéria pro výběr klientů de facto neexistují. Jedná se vždy o daný konkrétní případ finanční tísně, který je bedlivě posouzen a vyhodnocen spolu s navrženým řešením.

Druhy finančních služeb

Mezi základní finanční problematiku těchto poraden patří otázky týkající se dluhů a zadluženosti. Tyto poradny jsou schopny člověku pomoci si sestavit návrh na oddlužení, na základě kterého pak člověk ve finanční nouzi vyhlásí tzv. osobní bankrot.

Další finanční službou je teoretické i praktické školení, a to jak dlužníků reálných, tak také těch potencionálních. Do bezplatných finančních poraden člověk může přijít bez jakéhokoliv časového omezení, a tedy i dlouhý čas před zadlužením se. V rámci školení se člověk naučí jak se obezřetně zadlužovat nebo jak co nejzodpovědněji přistupovat k takovým závazkům.

Další finanční službou je asistence poradny při situacích, kdy klient komunikuje s věřiteli, soudy či exekutory.


Info: Akutní nedostatek financí je možné vyřešit pomocí půjčky bez doložení příjmů online.
Informace o výhodách, nevýhodách a rizicích rychlých půjček do 5000, 10000 či 20000 Kč nalezente ihned na této stránce.Typy půjček

Finanční rádce

Nástrahy a rizika půjček
V oblasti úvěrů číhá mnoho rizik a nástrah. Jaké zásady bychom měli dodržovat? Čtěte zde.

Problémy se splácením
Získat půjčku dnes může být otázkou pár minut. Co dělat, když pak není na splátky? Čtěte zde.

Bezplatné poradny
Cestu ven z dluhové spirály mohou pomoci najít bezplatné finanční poradny. O některých z nich si můžete přečíst zde.

Jak se vyhnout exekuci
Nestojíte o návštěvu exekutora? Dodržujte základní "bezpečnostní" zásady – více zde.

Všechny články »

Kategorie půjček