APNÚ – asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů

Upozornění: Toto není oficiální stránka APNÚ – Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů. Pro aktuální informace navštivte oficiální internetové stránky sdružení – www.apnu.cz5.3.2018

Už jste slyšeli o asociaci poskytovatelů nebankovních úvěrů, zkráceně APNÚ? Tato asociace je veřejnou a nezávislou organizací, jejímiž členy jsou poskytovatelé nebankovních úvěrů v České republice. Jejím cílem je chránit spotřebovatele před lichvářskými praktikami některých podnikatelských subjektů.

Jaké je poslání APNÚ?

Posláním asociace je poskytnout všem klientům nebankovních společností registrovaných pod touto organizací, aby si mohli půjčit bezpečnou formou a bez rizika. Podílí se na společensky odpovědné půjčovatelské praxi a pomáhá předcházet hluboké finanční zadluženosti klientů sdružených nebankovních společností.

Jaké jsou cíle APNÚ?

APNÚ si dala za cíl koordinovat a zastupovat své členy na trhu nebankovních půjček a spolupracovat s dozorčími a zákonodárnými orgány. Rovněž usiluje o zajištění poskytování kvalitních služeb, které nebudou v rozporu s normami ochrany práv spotřebitelů v oblasti nebankovních úvěrů. V neposlední řadě usiluje o vzdělávání veřejnosti s cílem předcházet neuváženému půjčování finančních prostředků.

Jaké má APNÚ úkoly?

Asociace se aktivně účastní přípravy legislativy v nebankovním sektoru a spolupracuje s dozorčími úřady a správními orgány, které dohlížejí na činnost nebankovních společností. Dále zavádí opatření proti nekalým obchodním praktikám a nabízí právní pomoc a poradenství svým členům. Zastupuje členy asociace při jednání s úřady a dalšími subjekty a zasluhuje se o zvýšení prestiže svých členů v České republice.

Členové APNÚ

Členové asociace vlastní živnostenské oprávnění k poskytování úvěrových služeb a působí jako právnické osoby v České republice. Členové APNU jsou následující společnosti:

  • Zaplo Finance
  • CreditON
  • Via SMS
  • Friendly Finance
  • Kreditech
  • CreditPortal
  • Kontex Trade International

Všechny tyto nebankovní společnosti poskytují krátkodobé úvěry o výpůjčce 500 až 20 000 Kč, a to na krátké období o délce maximálně několika měsíců. Na stránkách členů asociace vždy naleznete logo APNÚ s odkazem na její stránky.

K čemu se členové APNÚ zavazují?

Členové APNÚ se zavazují k tomu, že budou dodržovat Etický kodex, který definuje praxi při poskytování krátkodobých nebankovních úvěrů. Kodex také zajišťuje ochranu klientů členů asociace nad rámec příslušných zákonů. Spotřebitelé mají u členů asociace záruku toho, že jsou spolehliví a spravedliví při poskytování úvěrů. Členové se zavazují k tomu, že budou klienty informovat o všech podstatných skutečnostech souvisejících s posuzováním, schvalováním a splácením úvěrů.

APNÚ kontroluje své členy, jestli dodržují své závazky vůči asociaci a zda jednají se zásadami asociace. Členové musí zajistit pravdivost svých reklamních tvrzení, poskytovat úvěry odpovědně a zjistit aktuální finanční situaci klientů – zda jsou schopni splácet své závazky. Jejich povinností je aktivně jednat se zákazníky, kteří mají finanční obtíže, a v případě potřeby s nimi domluvit nové podmínky splácení.


Reklama

30.000 Kč na 30 dní
8.000 Kč na 30 dní
500 až 250.000
20.000 Kč na 30 dní
50.000,- na 80 měs.

Finanční rádce

Nástrahy a rizika půjček
V oblasti úvěrů číhá řada rizik a nástrah. Jaké zásady se vyplatí dodržovat? Čtěte zde.

Problémy se splácením
Získat půjčku je dnes otázkou pár minut. Co ale dělat, když pak nemáte na splátky? Čtěte zde.

Bezplatné poradny
Cestu ven z dluhů mohou pomoci najít bezplatné finanční poradny. O některých z nich si můžete přečíst zde.

Jak se vyhnout exekuci
Nestojíte o návštěvu exekutora? Dodržujte základní "bezpečnostní" zásady – více zde.

Všechny články »

Katregorie půjček