Dnes je neděle 25.únor, svátek má Liliana
  • Informace pro spotřebitele:
  • Půjčky a úvěry
  • Spoření a investice

Informace o hypotékách od Fio banky

Upozornění: Toto nejsou stránky bankovní společnosti Fio banka, a.s. Některé informace uvedené na této stránce mohou být neaktuální. Detailní informace o hypotékách Fio banky naleznete na www.fio.cz


15.4.2016

Nebaví vás žít po podnájmech nebo platit drahý nájem družstvu? Tajně toužíte po vlastním bytu nebo rodinném domku se zahrádkou?

Investujte do budoucnosti své a svých dětí a splňte si tento sen pomocí výhodné hypotéky od Fio banky.

Vlastní bydlení na dosah

Hypotéky Fio banka můžete využít na koupi nebo výstavbu nemovitosti, k refinancování starého úvěru, k úhradě členských podílů v bytovém družstvu nebo k vypořádání spoluvlastnických vztahů. Fio banka si neúčtuje nesmyslné poplatky, proto nic neplatíte za poskytnutí úvěru, vedení běžného a úvěrového účtu, rezervaci prostředků a čerpání úvěru.

Podmínky hypotéky

Vyřízení hypotéky není náročné, jak by se mohlo zdát. Bance předkládáte žádost o hypoteční úvěr, dva doklady totožnosti a dokumenty k doložení účelu úvěru. Jako zaměstnanec musíte dodat potvrzení o příjmu a jako fyzická osoba přiznání k dani z příjmů. Stejně jako ostatní banky, i Fio banka si žadatele o hypotéku prověřuje a posuzuje jeho schopnost splácet úvěr.

Nemovitosti k zajištění

Hypotéka od Fio banky je zajištěný úvěr zástavním právem k nemovitosti. K zajištění poslouží byt, rodinný dům, bytový dům do tří jednotek, ateliér, rekreační objekt nebo stavební pozemek. Celým procesem, od žádosti až po vyřízení hypotéky, Vás provedou hypoteční specialisté Fio banky a její proškolení pracovníci.

Parametry hypotéky

Minimální výše hypotečního úvěru začíná na 300 000 Kč a maximální se odvíjí od hodnoty zastavované nemovitosti. Hypotéku splácíte nejméně 5 let, nejdéle 30 let a ke dni úplného splacení Vám musí být méně než 70 let.

Možnost mimořádných splátek

Hypoteční úvěr si vybíráte s pevnou nebo variabilní úrokovou sazbou a splácíte jej každý měsíc z běžného účtu zřízeného u Fio banky. Banka svým klientům umožňuje až čtyři mimořádné splátky ročně, které v součtu mohou dosahovat 20 % ze sjednané výše úvěru. Tato služba je zcela zdarma.


Banky

Finanční rádce

Nástrahy a rizika půjček
V oblasti úvěrů číhá mnoho rizik a nástrah. Jaké zásady bychom měli dodržovat? Čtěte zde.

Problémy se splácením
Získat půjčku dnes může být otázkou pár minut. Co dělat, když pak není na splátky? Čtěte zde.

Bezplatné poradny
Cestu ven z dluhové spirály mohou pomoci najít bezplatné finanční poradny. O některých z nich si můžete přečíst zde.

Jak se vyhnout exekuci
Nestojíte o návštěvu exekutora? Dodržujte základní "bezpečnostní" zásady – více zde.

Všechny články »

Typy půjček

Kategorie půjček