Dnes je pátek 23.únor, svátek má Svatopluk
  • Informace pro spotřebitele:
  • Půjčky a úvěry
  • Spoření a investice

Na co si dát pozor u cestovního pojištění

Na cesty za hranice je chytré se pojistit. Ať už jedete na druhý konec světa či jen těsně za hranice, stát se může cokoliv. A nesnáze se umí pěkně prodražit. I když pojištění máte, nemusí stačit, proto si dejte pozor na jeho parametry. Překvapivý počet lidí si nezjišťuje, proti čemu jsou vlastně pojištěn,i a jaké jsou podmínky pojistného plnění.

Kde sjednat cestovní pojištění

Pojistit se můžete v rámci cestovní kanceláře nebo sami. Stačit může i pár kliknutí na internetu. Nákup společně se zájezdem je pohodlnější, ne vždy ale nejvýhodnější. Cestovní agentury mívají nasmlouvanou jednu pojišťovnu a klient přichází o možnost porovnání nabídek. Cenově nejvýhodnější bývá sjednání na internetu s využitím online srovnávačů cen a parametrů. Pozor na hotové balíčky, u nichž vám jejich parametry nemusí úplně vyhovovat.

Cestovní pojištění v rámci platební karty

U většiny českých bank si lze cestovní pojištění sjednat i k debetní či kreditní platební kartě. V některých verzích je k platební kartě zdarma, jindy je potřeba si jej dokoupit. Ovšem srovnávejte, protože mezi nabídkami jednotlivých společností jsou znatelné rozdíly.

U cestovního pojištění ke kartě by nás mělo zajímat například to, zda se vztahuje i na ostatní členy rodiny, jaké sporty kryje, jaká je jeho územní platnost, a samozřejmě i to, jaké jsou limity na léčebné výlohy. Zkrátka podobné informace, jako u kteréhokoliv jiného cestovního pojištění. Výjimkou nejsou asistenční služby a různá připojištění, což může být pro jednoho příjemný bonus, pro druhého zbytečnost.

Krytí léčebných výloh

Krytí léčebných výloh je nejdůležitější složkou každého cestovního pojištění. Léčebné výlohy v zahraničí se bez pojistky mohou vyšplhat na statisíce až miliony Kč. Kartička zdravotní pojišťovny (Evropský průkaz zdravotního pojištění) sice v zemích EU platí, ale týká se to pouze ošetření v omezeném rozsahu, podle lokálních podmínek a v rámci veřejných zdravotních zařízení. Hrazen nebývá například lékařský převoz do vlasti, a na řadu léků, zákroků či vyšetření se musí doplácet. Vyžadována po vás tedy může být hotovost, i když předložíte průkaz pojištěnce. Spoluúčast se liší stát od státu.


Reklama

10.000 až 250.000
8.000 Kč na 30 dní
30.000 Kč na 30 dní
20.000 Kč na 30 dní

Finanční rádce

Nástrahy a rizika půjček
V oblasti úvěrů číhá mnoho rizik a nástrah. Jaké zásady bychom měli dodržovat? Čtěte zde.

Problémy se splácením
Získat půjčku dnes může být otázkou pár minut. Co dělat, když pak není na splátky? Čtěte zde.

Bezplatné poradny
Cestu ven z dluhové spirály mohou pomoci najít bezplatné finanční poradny. O některých z nich si můžete přečíst zde.

Jak se vyhnout exekuci
Nestojíte o návštěvu exekutora? Dodržujte základní "bezpečnostní" zásady – více zde.

Všechny články »

Kategorie půjček