Dnes je středa 6.prosinec, svátek má Mikuláš
  • Informace pro spotřebitele:
  • Půjčky a úvěry
  • Spoření a investice

Kategorie Pojištění - přehled článků


Jak je to se zdravotním a sociálním pojištěním po ukončení školy

S ukončením studia se člověk musí začít starat o platbu zdravotního pojištění. Sociální pojištění se týká pouze osob výdělečně činných.

25.2.2019


Životní pojištění má více podob

Jedním z hlavních pojistných produktů je životní pojištění osob. Má za úkol ekonomicky zajistit jak klienta (pojistníka), tak jeho okolí. Klienta (a jeho blízké) zajistí pojištění v případě, že se dožije smluveného věku (většinou 60 let, aby bylo možné odečítat pojistné ze základu daně) nebo že se mu stane úraz či onemocní.

3.7.2018


Lze se pojistit pro případ teroristického útoku?

Na následky způsobené teroristickým útokem se až donedávna žádné pojištění nevztahovalo. Vzhledem k situaci, která v posledních letech v Evropě i ve světě panuje, mění pozvolna pojišťovny pohled na věc a podmínky pojistek.

Mám dluh na zdravotním pojištění - co s tím?

Dluh na zdravotním pojištění není nic výjimečného, týká se překvapivě mnoha lidí z různých společenských vrstev. Co dělat v případě, že nám na zdravotním pojištění vznikne dluh? Co to vůbec znamená pro běžný život? Musí se vždy platit penále? Ošetří nás u lékaře?

Co si ohlídat u pojistky zodpovědnosti za škodu

Nabídku odpovědnostních pojistek mají ve svém portfoliu snad všechny pojišťovny. Jako u ostatních pojistných produktů, i zde si musíme dávat pozor na parametry pojistky, limity a výluky.

Zdravotní pojištění zaměstnanců

Zdravotní pojištění u zaměstnaných osob hradí jejich zaměstnavatel, část však jde ze mzdy zaměstnance. Vypočítává se z vyměřovacího základu. U dohod je zdravotní pojištění odváděno, dosáhne-li zaměstnanec určité výše příjmu.

Zdravotní pojištění osob bez zdanitelných příjmů

Osoby bez zdanitelných příjmů jsou ti pojištěnci, kteří nemají příjmy podléhající zdanění ani za ně pojištění neplatí stát. Také tito musí povinně odvádět určitou částku na zdravotní pojištění. Měsíčně musí odvést 13,5 % z vyměřovacího základu (minimální mzdy).

Na co si dát pozor u cestovního pojištění

Na cesty za hranice je chytré se pojistit. Ať už jedete na druhý konec světa či jen těsně za hranice, stát se může cokoliv. Pojistit se můžete v rámci cestovní kanceláře nebo sami. Pozor na hotové balíčky, u nichž vám jejich parametry nemusí úplně vyhovovat.

Sociální pojištění zaměstnanců

Sociální pojištění v sobě zahrnuje tři složky. Těmi jsou pojistné na důchodové zabezpečení, příspěvek na státní politiku zaměstnanosti a nemocenské pojištění. Účast na všech třech složkách sociálního pojištění je pro zaměstnance povinná. Část pojištění se strhává z hrubé mzdy zaměstnance, část hradí zaměstnavatel.

Sociální pojištění OSVČ

Nejen běžní zaměstnanci, ale i OSVČ jsou povinni platit sociální pojištění. Pravidla pro platby jsou rozdílné v případě hlavní a vedlejší samostatné výdělečné činnosti. Výše pojistného se stanoví z vyměřovacího základu procentní sazbou.

Je opravdu nutné mít pojištění zodpovědnosti v domácnosti?

Pojištění odpovědnosti v občanském životě se týká i škod vzniklých běžným provozem naší domácnosti. Je ale na pováženou, že sjednáno ho má pouze každý třetí občan ČR. Škody mohou vznikat při běžných i méně obvyklých činnostech, například při rekonstrukcích, úklidu, kutilství apod.

Má smysl sjednat si penzijní (při)pojištění?

Každou chvíli slýcháme, že bychom si měli spořit na důchod v produktivním věku a zajistit si tak dostatečný příjem na stáří. Má ale opravdu smysl sjednat si penzijní připojištění, a jaké klady a rizika nám spoření na penzi přinese?
Info: Akutní nedostatek financí je možné vyřešit pomocí půjčky bez doložení příjmů online.
Informace o výhodách, nevýhodách a rizicích rychlých půjček do 5000, 10000 či 20000 Kč nalezente ihned na této stránce.


Typy půjček

Finanční rádce

Nástrahy a rizika půjček
V oblasti úvěrů číhá mnoho rizik a nástrah. Jaké zásady bychom měli dodržovat? Čtěte zde.

Problémy se splácením
Získat půjčku dnes může být otázkou pár minut. Co dělat, když pak není na splátky? Čtěte zde.

Bezplatné poradny
Cestu ven z dluhové spirály mohou pomoci najít bezplatné finanční poradny. O některých z nich si můžete přečíst zde.

Jak se vyhnout exekuci
Nestojíte o návštěvu exekutora? Dodržujte základní "bezpečnostní" zásady – více zde.

Všechny články »

Kategorie půjček