Dnes je pátek 23.únor, svátek má Svatopluk
  • Informace pro spotřebitele:
  • Půjčky a úvěry
  • Spoření a investice

Jak na odhlučnění bytu

Hluční sousedé, štěkající psi i ruch z ulice dokážou pořádně znepříjemnit život. Kdo nebydlí zrovna na samotě, musí s občasnými rušivými elementy zkrátka počítat. Někdy nemusí být sousedi ani příliš hluční, na vině je špatná konstrukce zdí domu. Jakým způsobem můžeme svůj příbytek odhlučnit?

Řešení podomácku?

K nejlevnějším řešení patří přestavení nábytku. Dejte jej ke zdi směrem k sousedům, funguje i velký koberec připevněný na stěně. Je to ale jen provizorní řešení, které mnoha lidem stačit nebude. Jaké jsou další možnosti?

Stavba nové příčky

Dobře izoluje polystyren, ten ale v interiéru moc dobře nevypadá a navíc se snadno poškodí. Praktičtější a estetičtější bude sádrokarton. Pokud máte velký byt a nebude vám vadit některé místnosti trochu zmenšit, nabízí se stavba nové příčky kousek od té stávající do hliníkového profilu. Většinou se jedná právě o sádrokarton a vzniklá mezera cca 5 cm se vyplní minerální vatou. Existují sádrokartonové desky na zadní straně opatřené akusticky účinnou textilií (vliesem). Někdy stačí odhlučnit jednu zeď a problémy zmizí. Cena se odvíjí od materiálu a ocenění práce, nejlevnější samozřejmě bude postavit si příčku svépomocí nebo využít služeb známého. Osvědčilo se i dřevěné obložení s výplní, dobrý efekt mají i korkové desky. Na strop se také vyrábějí akustické kazetové podhledy.

Speciální akustické systémy

Existují moderní akustické systémy, které vytvoří příčku s garantovaným odhlučněním. Montují se nejen jako vnitřní příčky, ale i jako podhledy nebo předstěny. Aplikují se přímo na původní stěnu a jejich tloušťka je pouhých několik cm. Některé jsou odolné i vůči požáru a vlhkosti. Odhlučnit můžete klidně i koupelnu. Obousměrná akustická izolace zajistí klid i vašim sousedům, pokud si rádi pustíte nahlas hudbu, pořádáte večírky, máte hlučné děti nebo hrajete na nějaký hudební nástroj.

Hluk šířící se podlahou

Palčivým problémem může být hluk šířící se podlahami. Na kročejovou průzvučnost by se mělo myslet již při plánování projektu, dodatečná opatření totiž nejsou úplně levná. Jako vhodné řešení se nabízí zvukově izolované plovoucí podlahy. Ta by se měla sestávat ze tří hlavních vrstev, a to nášlapné, roznášecí a izolační. Na trhu existují i speciální izolace vhodné pod dlažbu, parkety a další nášlapné vrstvy.


Reklama

10.000 až 250.000
8.000 Kč na 30 dní
30.000 Kč na 30 dní
20.000 Kč na 30 dní

Finanční rádce

Nástrahy a rizika půjček
V oblasti úvěrů číhá mnoho rizik a nástrah. Jaké zásady bychom měli dodržovat? Čtěte zde.

Problémy se splácením
Získat půjčku dnes může být otázkou pár minut. Co dělat, když pak není na splátky? Čtěte zde.

Bezplatné poradny
Cestu ven z dluhové spirály mohou pomoci najít bezplatné finanční poradny. O některých z nich si můžete přečíst zde.

Jak se vyhnout exekuci
Nestojíte o návštěvu exekutora? Dodržujte základní "bezpečnostní" zásady – více zde.

Všechny články »

Kategorie půjček