Dnes je pátek 23.únor, svátek má Svatopluk
  • Informace pro spotřebitele:
  • Půjčky a úvěry
  • Spoření a investice

SMS půjčka může zkazit radost z výhodného nákupu

Výprodeje máme čím dál raději. Čeští zákazníci jsou čím dál náročnější a chtějí, aby se výprodejové akce přiblížily standardu v západních zemích, kde jsou výprodejové ceny někdy až směšně nízké. Prodejci si je však mohou dovolit, protože neprodané zboží musejí většinou draze likvidovat. Proto i v České republice začínají být výprodejové akce, hlavně v módní branži, stále výhodnější.

Jenže i tak se bezhlavé nakupování ve výprodejových akcích může stát spíš přítěží než výhrou. Platí to pro všechny, kdo nemají dostatečné finanční rezervy nebo alespoň kreditní kartu. A větší, i když výhodný nákup, pak záplatuje SMS půjčka.SMS půjčka je záležitostí rychlého rozhodování a jednání v afektu

A na tohle poskytovatelé SMS půjček hrají nejvíce. Vědí totiž, že o vzetí SMS půjčky se lidé rozhodují v rychlosti a v afektu, kdy jsou ve stavu velké potřeby mít teď hned peníze a hned si jít koupit to, co je právě v tak výhodné cenové akci. A tak se ani nedívají na vlastnosti tohoto rychlého úvěru.

Nezajímá je v době nadšení z nákupu ani RPSN, možná kouknou na úroky a poplatky, případně na datum splatnosti. V době, kdy jsou tito lidé v nákupním centru, je pro ně důležitá rychlá půjčka a okamžitá možnost nákupu. Stačí totiž odeslat SMS a za pár minut už je možné zaplatit vytoužený nákup jejich kartou k běžnému účtu.

Nevýhodné podmínky si lidé uvědomí až později

Teprve později, většinou pár dní před datem splatnosti, kdy přijde upozornění na splatnost půjčky a vyúčtování celé výše splácené částky, si lidé uvědomí, že zvolili ne zrovna nejlepší variantu půjčky. A přitom je online trh plný půjček, i rychlých půjček, které lze získat za mnohem nižší cenu.

I mezi SMS půjčkami jsou však velké rozdíly. Díky online srovnávačům není nutné ani příliš dlouho pátrat na mnoha webech poskytovatelů půjček, ale zájemce o půjčku si může nechat vyjet srovnání nabídek pohodlně na jednom portálu. Pak už zbývá jen najít poskytovatele, který má účet u stejné banky jako zájemce o půjčku - a peníze mohou být na účtu během několika minut. Díky online srovnání také výhodněji.

Kreditní karta zachrání vysoké úroky i poplatky

Pokud o sobě lidé vědí, že rádi nakupují v afektu a v cenových akcích a že zároveň nemají dost velké finanční rezervy, které nárazové nákupy pokryjí, mohli by popřemýšlet o pořízení kreditní karty. Není to nijak náročné a banka většinou poskytne alespoň základní úvěrový limit ve výši deseti tisíc korun.

A co je na kreditní kartě výhodnějšího, ve srovnání se SMS půjčkou? Peníze jsou z ní k dispozici opravdu hned, lze s ní platit v obchodě i v eshopu, peníze jsou většinou alespoň na třicet dní zdarma (v mnoha bankách i na padesát a více) a částku je možné vracet postupně, nikoliv celou najednou a nikoliv hned z první následující výplaty.


11.6.2018


Reklama

10.000 až 250.000
8.000 Kč na 30 dní
30.000 Kč na 30 dní
20.000 Kč na 30 dní

Finanční rádce

Nástrahy a rizika půjček
V oblasti úvěrů číhá mnoho rizik a nástrah. Jaké zásady bychom měli dodržovat? Čtěte zde.

Problémy se splácením
Získat půjčku dnes může být otázkou pár minut. Co dělat, když pak není na splátky? Čtěte zde.

Bezplatné poradny
Cestu ven z dluhové spirály mohou pomoci najít bezplatné finanční poradny. O některých z nich si můžete přečíst zde.

Jak se vyhnout exekuci
Nestojíte o návštěvu exekutora? Dodržujte základní "bezpečnostní" zásady – více zde.

Všechny články »

Kategorie půjček