Dnes je pátek 23.únor, svátek má Svatopluk
  • Informace pro spotřebitele:
  • Půjčky a úvěry
  • Spoření a investice

Jak ušetřit za vodu

Ceny vody každoročně stoupají a tento trend se dá očekávat i v dalších letech. Úsporným používáním vody a změnou návyků přitom mohou domácnosti ušetřit 2 000 korun na osobu. Přinášíme Vám tipy, jak toho dosáhnout, aniž byste se museli vzdávat svých hygienických návyků.

Největší úspora? V koupelně!

Nejvíce vody spotřebujeme v koupelně. Provádějte osobní hygienu chytře! Při čištění zubů vypínejte vodu. Ušetříte tak více než 10 litrů vody. Pořiďte si pákové baterie, které snižují spotřebu o 40 %. Odpusťte si vanu plnou vody a raději se sprchujte. Uspoříte tím až 130 litrů vody. Zaměřte se také na záchodovou nádržku. Do úspornějšího typu se vejde o 3 litrů méně vody, což ušetří až 12 litrů vody denně na osobu.

Nová pračka = nižší spotřeba vody

Je Vám líto vyhodit starou pračku, protože stále funguje? Možná by stálo za zvážení pořídit si novou. Stará pračka spotřebuje na jeden cyklus praní až 100 litrů vody, nová mezi 40 až 80 litry vody. Některé chytré pračky prádlo zváží, odeberou potřebné množství vody a nastaví výhodnou délku cyklu.

Jak šetřit s vodou v kuchyni

Před mytím nádobí si naplňte dřez vodou, nádobí v něm umyjte a pak krátce opláchněte. Co se týče úspory vody v čase, vyplatí se investice do myčky. Zatímco ručním mytím dvakrát denně spotřebujete 70 litrů vody, myčkou proteče kolem 20 litrů za jeden cyklus.

Neplýtvejte vodou na zalévání

Majitelé domu se zahradou mohou uspořit peníze na vodě, když zachytí do sudů dešťovou vodu a využijí ji na zavlažování záhonků. Zahradu zalévejte ráno nebo večer, zabráníte tím vypařování vody. Rostliny je lepší prolít pořádně jednou týdně, než je kropit krátkými postřiky.Reklama

10.000 až 250.000
8.000 Kč na 30 dní
30.000 Kč na 30 dní
20.000 Kč na 30 dní

Typy půjček

Finanční rádce

Nástrahy a rizika půjček
V oblasti úvěrů číhá mnoho rizik a nástrah. Jaké zásady bychom měli dodržovat? Čtěte zde.

Problémy se splácením
Získat půjčku dnes může být otázkou pár minut. Co dělat, když pak není na splátky? Čtěte zde.

Bezplatné poradny
Cestu ven z dluhové spirály mohou pomoci najít bezplatné finanční poradny. O některých z nich si můžete přečíst zde.

Jak se vyhnout exekuci
Nestojíte o návštěvu exekutora? Dodržujte základní "bezpečnostní" zásady – více zde.

Všechny články »

Kategorie půjček

Nebankovní společnosti