Účet bez poplatků nebo studentské konto?

Konzervativní banky se snaží zpřístupnit bankovní služby studentům za zvýhodněných podmínek, a proto do své nabídky zařadily studentská konta. Vedle toho se u nových moderních bank objevují běžné účty s nulovými poplatky za jeho vedení a používání.

Je v konečném důsledku lepší účet bez poplatků nebo studentské konto? Pokusme se na to najít odpověď.

Studentské konto zdarma do 26 let

Studentské konto se tváří, že je v mnoha ohledech výhodné. Jak je to ale ve skutečnosti? Tato konta jsou převážně bez poplatků pro všechny ve věku od 15 do 26 let a mnohdy není zapotřebí potvrzení o studiu. Zdarma je obvykle vedení účtu, elektronické příchozí a odchozí platby a určitý počet výběrů z bankomatů u jiné banky.

Co nastává po dosažení 26 let?

Některé banky podmiňují konto bez poplatků úhrnem transakcí v určité výši. Po dosažení věku 26 let tyto výhody končí a mladý člověk si musí hledat alternativu nebo přistoupit na zpoplatnění některých bankovních operací. Někdy stačí pro zachování stávajících podmínek měsíční úložka ve výši uvedené ve smluvních podmínkách.

Účty bez poplatků ušetří tisíce korun

Účty bez poplatků dokážou uspořit až několik tisíc korun ročně. Inovativní banky si uvědomují, že jejich klienti nechtějí platit nesmyslné poplatky a upustily od poplatků za vedení účtu, platební kartu, výběry z bankomatů u jiných bank, internetové bankovnictví a příchozí a odchozí platby.

Podmínky pro účet bez poplatků

Někdy je ale nutné splnit pro bezplatné vedení podmínky, jako je minimální měsíční úložka nebo určitý obrat peněz při platbě kartou, což může být pro studenty problém. Nevýhodou nových bank je obtížnější vklad hotovosti na účet nebo její výběr v menších městech, zvlášť pokud jsou zpoplatněny výběry z jiných bankomatů.

Zhodnocení obou účtů

Vybrat si tedy účet bez poplatků nebo studentské konto? Vždy záleží na tom, k jakým účelům bude mladý člověk běžný účet využívat a zda mu na něj chodí nějaký příjem. Studentovi jsou svými podmínkami více nakloněna studentská konta, pracujícímu člověku účty bez poplatků.

Produkty na trhu