Dnes je pátek 23.únor, svátek má Svatopluk
  • Informace pro spotřebitele:
  • Půjčky a úvěry
  • Spoření a investice

Kreditku nebo mikropůjčku?

Potřebujete menší finanční hotovost a zvažujete, zda je lepší kreditní karta nebo mikropůjčka? Nelze jednoznačně říct, která z forem úvěru je výhodnější. Každá má své přednosti a úskalí a zejména s kreditní kartou se musí umět zacházet. Pokusme se alespoň o srovnání a uveďme si základní fakta o těchto úvěrech.

Bezúročné období kreditní karty

Kreditní kartou získáte peníze, i když nemáte vlastní hotovost. Požádáte o ni jednoduše u bankovní či nebankovní instituce. Finanční prostředky můžete čerpat ihned. Pokud ji budete využívat chytře, můžete mít úvěr zadarmo. Kreditní karta totiž nabízí bezúročné období, které trvá od 40 do 55 dní. Mikropůjčky takto nefungují. Úročí se od prvního dne a doba splatnosti je pouze 30 dnů.

Bonusy a akce

Dalším plusem kreditních karet je vrácení části utracených peněz zpět na účet, a to až do výše 2 %. S kartou je také spojen bonusový program, díky němuž získáte slevu při nákupu ve smluvních prodejnách. I mikropůjčky přináší zákazníkům zajímavé akce. Například první půjčku vrátíte bez úroků a při včasném splacení můžete požádat o vyšší částku.

Riziko většího zadlužení s kreditní kartou

S mikropůjčkami dosáhnete na nižší částky, nejčastěji do 10 tisíc korun. Vzniká proto menší pravděpodobnost, že je nezvládnete splatit do jednoho měsíce z pravidelného příjmu. Kreditní karta je zrádná v tom, že peníze můžete čerpat kdykoliv, a to až do několika desítek tisíc korun. Snadná dostupnost peněz může vést k bezhlavému utrácení a k většímu zadlužení. S kartou jsou spojeny různé poplatky, ať už za její vydání nebo vedení.

Rychlé mikropůjčky

Mikropůjčku si sjednáte z pohodlí domova přes internet. Před odesláním žádosti přesně víte, kolik zaplatíte na jednorázovém poplatku. U kreditních karet snadno ztratíte přehled, kolik jste přeplatili. Zvlášť když kartu užíváte pravidelně a nestačíte úvěr splatit v bezúročné lhůtě.

Info: Akutní nedostatek financí je možné vyřešit pomocí půjčky bez doložení příjmů online.
Informace o výhodách, nevýhodách a rizicích rychlých půjček do 5000, 10000 či 20000 Kč nalezente ihned na této stránce.Reklama

10.000 až 250.000
8.000 Kč na 30 dní
30.000 Kč na 30 dní
20.000 Kč na 30 dní

Typy půjček

Finanční rádce

Nástrahy a rizika půjček
V oblasti úvěrů číhá mnoho rizik a nástrah. Jaké zásady bychom měli dodržovat? Čtěte zde.

Problémy se splácením
Získat půjčku dnes může být otázkou pár minut. Co dělat, když pak není na splátky? Čtěte zde.

Bezplatné poradny
Cestu ven z dluhové spirály mohou pomoci najít bezplatné finanční poradny. O některých z nich si můžete přečíst zde.

Jak se vyhnout exekuci
Nestojíte o návštěvu exekutora? Dodržujte základní "bezpečnostní" zásady – více zde.

Všechny články »

Kategorie půjček

Nebankovní společnosti