Dnes je pátek 23.únor, svátek má Svatopluk
  • Informace pro spotřebitele:
  • Půjčky a úvěry
  • Spoření a investice

Půjčku vždy zvažte

V dnešní době není lehké vyžít s běžným středním platem a našetřit si dostatečnou finanční rezervu. Řada z nás se uchyluje k půjčkám, které dokáží zlepšit životní úroveň. Úvěry jsou dostupnější než kdy jindy a získají je i lidé s nedostatečným příjmem a se záznamem v registru dlužníků. Ne všichni si ale půjčují s rozmyslem. Kdy je vhodné o půjčce uvažovat?

Půjčka jako pomocník

Smlouvu o půjčce můžete uzavřít s bankou a nebankovní společností. Půjčky jsou vítaným pomocníkem tehdy, když financujete věc, kterou skutečně potřebujete a budete využívat. Smysluplné jsou půjčky na bydlení, na vybavení domácnosti nebo na nové auto.

Kdy to jde i bez půjčky

Naopak půjčky na věci, jež za krátkou dobu nebudete potřebovat, je lepší si odpustit. Zkuste si na vysněnou dovolenou nebo novější typ mobilu našetřit. Uskromněte se ve výdajích či si přivydělejte ke svému stávajícímu zaměstnání.

Jedna půjčka a dost

Počítejte s tím, že již jedna půjčka přestavuje zátěž rodinného rozpočtu. Nezřizujte si proto další a další půjčky. Pokud jste si nadělali více dluhů, zkuste je refinancovat a sloučit do jednoho. A jak se chovat při hledání půjčky? Porovnejte nabídky od více finančních institucí. Výběrem toho správného úvěru můžete ušetřit i několik tisíc korun. Chybou je rozhodnout se hned po první půjčku, na kterou narazíte.

Mikropůjčka před výplatou

Jaké máte možnosti při akutním nedostatku peněz? Tato situace může nastat před výplatou, kdy se objeví neplánový výdaj. Řešením může být mikropůjčka. Když využijete akce první půjčky zdarma, nezaplatíte ani o korunu navíc. Pamatujte ale na to, že mikropůjčka by měla být jenom nouzovým řešením.Reklama

10.000 až 250.000
8.000 Kč na 30 dní
30.000 Kč na 30 dní
20.000 Kč na 30 dní

Typy půjček

Finanční rádce

Nástrahy a rizika půjček
V oblasti úvěrů číhá mnoho rizik a nástrah. Jaké zásady bychom měli dodržovat? Čtěte zde.

Problémy se splácením
Získat půjčku dnes může být otázkou pár minut. Co dělat, když pak není na splátky? Čtěte zde.

Bezplatné poradny
Cestu ven z dluhové spirály mohou pomoci najít bezplatné finanční poradny. O některých z nich si můžete přečíst zde.

Jak se vyhnout exekuci
Nestojíte o návštěvu exekutora? Dodržujte základní "bezpečnostní" zásady – více zde.

Všechny články »

Kategorie půjček

Nebankovní společnosti