Dnes je pátek 23.únor, svátek má Svatopluk
  • Informace pro spotřebitele:
  • Půjčky a úvěry
  • Spoření a investice

Na co pamatovat při rozjezdu podnikání

Štve Vás v práci šéf a cítíte se finančně nedoceněni? Začněte podnikat a staňte se úspěšným obchodníkem. Začátky sice mohou být těžké, ale Vaše úsilí se brzy dočká prvních odměn. Abychom Vám start o něco usnadnili, přinášíme Vám informace, na co pamatovat při rozjezdu podnikání.

Vytvořte podnikatelský záměr

Bez prvotního nápadu a podnikatelského záměru se do podnikání raději ani nepouštějte. Nejprve si rozmyslete, v jaké oblasti chcete podnikat a prozkoumejte situaci na trhu. Zkuste přijít s něčím novým, popřípadě popřemýšlejte, čím se odlišíte od konkurence. Může to být lepší kvalita služeb nebo nižší ceny.

Poraďte se s ostatními

Proberte svůj podnikatelský záměr s lidmi ve Vašem blízkém okolí a zejména s těmi, kdo mají s podnikáním nějaké zkušenosti. Ušetří Vám spoustu starostí, upozorní Vás na případná rizika a nestranně zhodnotí Váš podnikatelský plán, v němž se mohou vyskytovat nesrovnalosti.

Naplánujte si podnikatelské kroky

Dejte si tu práci a naplánujte si každý důležitý krok a držte se toho. Při stanovení cílů buďte realisté a neklaďte na sebe přehnané nároky. Pohrajte si s marketingovým plánem, zvolte si cílovou skupinu a použijte vhodná média k jejich oslovení. Ujasněte si, k čemu chcete marketing použít, zda k propagaci firmy, produktu nebo k nastartování prodeje.

Proveďte průzkum trhu

Dáváte na svůj instinkt a věříte, že se svými výrobky nebo službami uspějete na trhu? Mějte své domněnky podložené fakty a udělejte si průzkum trhu, který by měl zahrnovat průzkum konkurence a chování a potřeby spotřebitelů. Zhodnoťte silné a slabé stránky Vašich výrobků či služeb a jaký mají potenciál.

Počítejte s vyšší počáteční investicí

K rozjezdu podnikání je vždy zapotřebí vyšší počáteční investice. Tu můžete vyřešit podnikatelskou půjčkou od bank nebo nebankovních společností. Skutečné náklady zjistíte tak, že sečtete předpokládané výdaje a vynásobíte je dvěma. Do nákladů zahrňte výdaje na financování dodávek, zboží, vybavení provozovny, pronájem, mzdy a další.Reklama

10.000 až 250.000
8.000 Kč na 30 dní
30.000 Kč na 30 dní
20.000 Kč na 30 dní

Typy půjček

Finanční rádce

Nástrahy a rizika půjček
V oblasti úvěrů číhá mnoho rizik a nástrah. Jaké zásady bychom měli dodržovat? Čtěte zde.

Problémy se splácením
Získat půjčku dnes může být otázkou pár minut. Co dělat, když pak není na splátky? Čtěte zde.

Bezplatné poradny
Cestu ven z dluhové spirály mohou pomoci najít bezplatné finanční poradny. O některých z nich si můžete přečíst zde.

Jak se vyhnout exekuci
Nestojíte o návštěvu exekutora? Dodržujte základní "bezpečnostní" zásady – více zde.

Všechny články »

Kategorie půjček

Nebankovní společnosti