Na co pamatovat při rozjezdu podnikání

Štve Vás v práci šéf a cítíte se finančně nedoceněni? Začněte podnikat a staňte se úspěšným obchodníkem. Začátky sice mohou být těžké, ale Vaše úsilí se brzy dočká prvních odměn. Abychom Vám start o něco usnadnili, přinášíme Vám informace, na co pamatovat při rozjezdu podnikání.

Vytvořte podnikatelský záměr

Bez prvotního nápadu a podnikatelského záměru se do podnikání raději ani nepouštějte. Nejprve si rozmyslete, v jaké oblasti chcete podnikat a prozkoumejte situaci na trhu. Zkuste přijít s něčím novým, popřípadě popřemýšlejte, čím se odlišíte od konkurence. Může to být lepší kvalita služeb nebo nižší ceny.

Poraďte se s ostatními

Proberte svůj podnikatelský záměr s lidmi ve Vašem blízkém okolí a zejména s těmi, kdo mají s podnikáním nějaké zkušenosti. Ušetří Vám spoustu starostí, upozorní Vás na případná rizika a nestranně zhodnotí Váš podnikatelský plán, v němž se mohou vyskytovat nesrovnalosti.

Naplánujte si podnikatelské kroky

Dejte si tu práci a naplánujte si každý důležitý krok a držte se toho. Při stanovení cílů buďte realisté a neklaďte na sebe přehnané nároky. Pohrajte si s marketingovým plánem, zvolte si cílovou skupinu a použijte vhodná média k jejich oslovení. Ujasněte si, k čemu chcete marketing použít, zda k propagaci firmy, produktu nebo k nastartování prodeje.

Proveďte průzkum trhu

Dáváte na svůj instinkt a věříte, že se svými výrobky nebo službami uspějete na trhu? Mějte své domněnky podložené fakty a udělejte si průzkum trhu, který by měl zahrnovat průzkum konkurence a chování a potřeby spotřebitelů. Zhodnoťte silné a slabé stránky Vašich výrobků či služeb a jaký mají potenciál.

Počítejte s vyšší počáteční investicí

K rozjezdu podnikání je vždy zapotřebí vyšší počáteční investice. Tu můžete vyřešit podnikatelskou půjčkou od bank nebo nebankovních společností. Skutečné náklady zjistíte tak, že sečtete předpokládané výdaje a vynásobíte je dvěma. Do nákladů zahrňte výdaje na financování dodávek, zboží, vybavení provozovny, pronájem, mzdy a další.


Reklama

8.000 Kč na 30 dní
35.000 Kč na 62 dní
8.000 Kč na 30 dní
25.000 Kč na 30 dní
4.000 až 250.000

Typy půjček

Finanční rádce

Nástrahy a rizika půjček
V oblasti úvěrů číhá řada rizik a nástrah. Jaké zásady se vyplatí dodržovat? Čtěte zde.

Problémy se splácením
Získat půjčku je dnes otázkou pár minut. Co ale dělat, když pak nemáte na splátky? Čtěte zde.

Jak se vyhnout exekuci
Nestojíte o návštěvu exekutora? Dodržujte základní "bezpečnostní" zásady – více zde.

Podvodné půjčky
Jak poznat nebezpečnou půjčku nebo úvěr a nenaletět podvodníkům? Dozvíte se zde.

Všechny články »

Nejčtenější články

Nebankovní společnosti