Dnes je neděle 25.únor, svátek má Liliana
  • Informace pro spotřebitele:
  • Půjčky a úvěry
  • Spoření a investice

Pozor na placené linky

Lidé, kteří zoufale potřebují peníze, nepromýšlí, u koho si půjčí a za jakých podmínek. Toho využívá řada nepoctivců, kteří se tváří jako poskytovatelé půjček. Zájemci o půjčku jim musí zaplatit vratnou kauci nebo volat na předražené telefonní linky.

Zejména placená telefonní čísla jsou oblíbeným trikem podvodníků, jak z lidí dostat peníze. Ty pak čeká na výpisu za volání nemilé překvapení a jejich finanční problémy se nejen nevyřeší, ale ještě prohloubí.

Podvodné inzeráty

Tito podvodníci podávají inzeráty, v nichž se uvádí, že soukromý investor nabízí finanční úvěr. Najdete je v tisku, na internetu i na sloupech veřejného osvětlení. Pro více informací musíte zavolat na telefonní číslo. Na druhé straně se ozve automat nebo kontaktní pracovník, který s vámi zpracuje žádost o úvěr. Hovor Vás může stát i 95 korun za minutu a podvodná společnost jej uměle protahuje. Výsledkem je vysoký účet za telefon a zamítnutá žádost o půjčku.

Jak poznáte placené linky

Pozor si dejte zejména na čísla začínající 9. Sazbu platíte již tehdy, když se Vám ozve záznamník a nejste ještě přepojeni na operátora. Skutečnost je ovšem taková, že společnost profituje pouze z placených čísel a úvěry vůbec neposkytuje. Na vrácení provolaných peněz nemáte nárok.

Jak poznáte solidního poskytovatele

Seriózního poskytovatele půjček poznáte podle telefonního čísla s předvolbou 800. Volání je v tomto případě na účet volaného, tedy společnosti. Za stále etické jednání je považováno volání na linky, jejichž úhrada se dělí mezi volajícího a volaného. Na placený hovor jste upozorněni hned zpočátku a většinou nepřesáhne 5 Kč za minutu.Reklama

10.000 až 250.000
8.000 Kč na 30 dní
30.000 Kč na 30 dní
20.000 Kč na 30 dní

Typy půjček

Finanční rádce

Nástrahy a rizika půjček
V oblasti úvěrů číhá mnoho rizik a nástrah. Jaké zásady bychom měli dodržovat? Čtěte zde.

Problémy se splácením
Získat půjčku dnes může být otázkou pár minut. Co dělat, když pak není na splátky? Čtěte zde.

Bezplatné poradny
Cestu ven z dluhové spirály mohou pomoci najít bezplatné finanční poradny. O některých z nich si můžete přečíst zde.

Jak se vyhnout exekuci
Nestojíte o návštěvu exekutora? Dodržujte základní "bezpečnostní" zásady – více zde.

Všechny články »

Kategorie půjček

Nebankovní společnosti