Dnes je středa 27.březen, svátek má Dita
  • Informace pro spotřebitele
  • Půjčky a úvěry
  • Spoření a investice

Půjčka pro mladé pomáhá mladým lidem s bydlením

Stát přišel v polovině srpna 2018 s výhodnější půjčkou pro mladé lidi. Začal přijímat žádosti, ale ne každý na tuto půjčku dosáhne. Jaké jsou podmínky této půjčky a co udělat pro to, abyste ji dostali i vy? Podívejme se blíže na tento ojedinělý státní projekt.

Parametry půjčky pro mladé

Půjčka pro mladé funguje již několik let, ale teprve v roce 2018 došlo k přepracování programu. Výsledkem jsou mírnější podmínky a vyšší částky. Zatímco v minulosti byla půjčka určena pouze lidem s malými dětmi, v současné době se rozšířil okruh lidí, kteří mohou o úvěr zažádat. Úrok činí jenom 1,12 % a stát ho garantuje po celou dobu trvání půjčky. Žadatelé si mohou půjčku sjednat na 10, 20 a 25 let. Požádat mohou až o 2 miliony korun pro pořízení domu, 1,2 milionu korun pro zakoupení bytu nebo 300 tisíc korun pro modernizaci bydlení.

Po narození dětí vám stát zlevní půjčku o třicet tisíc korun za každé dítě. Mezi další výhody půjčky patří splátkové prázdniny nebo možnost odložit si splátky. A jako bonus lze půjčku pro mladé kombinovat s hypotečním úvěrem. Na tuto půjčku dosáhnou tyto skupiny mladých lidí:

  • Manželé
  • Registrovaní partneři
  • Žadatelé, kteří pečují o dítě do 15 let

U všech tří variant je podmínkou to, že jeden z manželů nedosáhl ke dni podání žádosti 36 let. Manželé a registrovaní partneři nemusí mít žádné dítě, a přesto mohou o půjčku také požádat.

Jak si půjčka pro mladé vedla první den?

O půjčku pro mladé byl hned první den velký zájem a došlo k vyčerpání poloviny částky, která byla přichystána pro kalendářní rok 2018. Celkem bylo ve fondu k dispozici 650 milionů korun. Přijato bylo 256 žádostí, které zájemci mohli podat na pobočce Státního fondu rozvoje bydlení nebo prostřednictvím datové schránky či pošty. V roce 2019 navýšilo Ministerstvo pro místní rozvoj prostředky ve fondu na 1 miliardu korun.

Kde podat žádost o půjčku?

Státní fond rozvoje bydlení zpracovává žádosti podle data přijetí. Žádosti fond přijímá osobně i písemně na pracovištích SFRB. Tato pracoviště sídlí na adresách:

  • Vinohradská 1896/46, 120 00 Praha 2
  • Dolní náměstí 192/9, 779 00 Olomouc

Státní fond musí překontrolovat platnost a úplnost všech doložených dokladů. V případě, že bude v programu stále dostatek finančních prostředků, zašle fond žadateli k podpisu úvěrovou smlouvu.

Vlastní bydlení již nemusí být snem mladých lidí. S touto stání půjčkou dosáhnou na vysněný domek nebo byt, popřípadě tímto úvěrem mohou navýšit zdroje na koupi nemovitosti. Jedná se o krok ze strany státu, který má za cíl podpořit vlastní bydlení, plození potomků a uzavírání sňatků.


Více informací o státní půjčce pro mladé najdete na www.sfrb.cz


14.2.2019Reklama

30.000 Kč na 30 dní
50.000,- na 80 měs.
500 až 250.000
8.000 Kč na 30 dní

Typy půjček

Finanční rádce

Nástrahy a rizika půjček
V oblasti úvěrů číhá mnoho rizik a nástrah. Jaké zásady bychom měli dodržovat? Čtěte zde.

Problémy se splácením
Získat půjčku dnes může být otázkou pár minut. Co dělat, když pak není na splátky? Čtěte zde.

Bezplatné poradny
Cestu ven z dluhové spirály mohou pomoci najít bezplatné finanční poradny. O některých z nich si můžete přečíst zde.

Jak se vyhnout exekuci
Nestojíte o návštěvu exekutora? Dodržujte základní "bezpečnostní" zásady – více zde.

Všechny články »

Kategorie půjček

Nebankovní společnosti