Dnes je středa 6.prosinec, svátek má Mikuláš
  • Informace pro spotřebitele:
  • Půjčky a úvěry
  • Spoření a investice

Jak získat výpis z registru dlužníků

Máte několik dluhů a ztrácíte o nich přehled? Požádejte o výpis z registru dlužníků a zjistěte, jaké závazky musíte zaplatit. V registru dlužníků se evidují všechny úvěry, pořízení kreditní karty i přečerpání běžného účtu včetně údajů o majiteli.

Výpis můžete získat jak osobní návštěvou, tak poštou nebo pomocí SMS. Hlídat dluhy se vyplatí, za výpis z registru dlužníků zaplatíte přibližně od 100 do 200 Kč.

Registry dlužníků

V registrech dlužníků se evidují záznamy o závazcích klientů bank, pojišťoven a leasingových, telekomunikačních a úvěrových společností. Z Bankovního registru klientských informací (BRKI) zjistíte závazky u bank, z Nebankovního registru klientských informací (NRKI) závazky u nebankovních společností. V těchto dvou registrech se údaje o Vás a Vašem závazku evidují ještě čtyři roky poté, co jste úvěr uhradili. V registru SOLUS se informace evidují po dobu tří let.

Výpis z registrů BRKI a NRKI

Potřebujete výpis z bankovního registru BRKI či nebankovního NRKI? Na jejich webových stránkách si stáhněte požadovaný formulář a vyplňte jej K žádosti připojte úředně ověřený podpis a doneste ji osobně na pobočku na adresu: Na Vítězné pláni, Praha 4, 140 00. Pokud na něj nespěcháte a informace Vám stačí do 30 dnů, zaplatíte za něj 100 Kč při osobním vyzvednutí. Bližší informace a formuláře naleznete na webu kolikmam.cz.

Výpis Vám může být zaslán i poštou. Za zaslání se k částce započítává ještě poštovné. Vyžadujete výpis expresně? Za jeho zpracování do 24 hodin zaplatíte 200 Kč, plus případné poštovné.
Výpis z registru SOLUS

Z registru SOLUS můžete získat výpis prostřednictvím SMS zprávy. V prvním kroku si necháte vygenerovat unikátní kód SIN, za který zaplatíte 30 Kč (je-li zaslán SMSkou) nebo 89 Kč (v případě zaslání poštovní zásilkou). Žádost o tento unikátní kód lze podat zde. Pomocí kódu SIN lze pak opět přes SMSku požádat o SMS výpis z registru, a to za cenu 99 Kč (více informací naleznete zde). Lze také požádat o výpis písemný - ten stojí 209 Kč a žádá se o něj zde.


28.4.2017
Info: Akutní nedostatek financí je možné vyřešit pomocí půjčky bez doložení příjmů online.
Informace o výhodách, nevýhodách a rizicích rychlých půjček do 5000, 10000 či 20000 Kč nalezente ihned na této stránce.Registry v ČR

Typy půjček

Finanční rádce

Nástrahy a rizika půjček
V oblasti úvěrů číhá mnoho rizik a nástrah. Jaké zásady bychom měli dodržovat? Čtěte zde.

Problémy se splácením
Získat půjčku dnes může být otázkou pár minut. Co dělat, když pak není na splátky? Čtěte zde.

Bezplatné poradny
Cestu ven z dluhové spirály mohou pomoci najít bezplatné finanční poradny. O některých z nich si můžete přečíst zde.

Jak se vyhnout exekuci
Nestojíte o návštěvu exekutora? Dodržujte základní "bezpečnostní" zásady – více zde.

Všechny články »

Kategorie půjček