Dnes je neděle 25.únor, svátek má Liliana
  • Informace pro spotřebitele:
  • Půjčky a úvěry
  • Spoření a investice

Krátkodobé půjčky: Jsou tolerantní k registrům?


6.11.2023

Potřebujete rychlou finanční injekci? Krátkodobé online půjčky mohou být řešením. Jaké jsou výhody a nevýhody těchto půjček a jak vybrat tu správnou?

Vlastnosti krátkodobých půjček

  • Splatnost do 30 dnů: Tyto půjčky obvykle nabízejí nižší částky, které je třeba splatit do 30 dnů až několika měsíců.
  • Rychlé sjednání: Sjednání půjčky trvá pouze několik minut.
  • Vyšší poplatky: Půjčky s kratší dobou splatnosti mají obvykle vyšší poplatky než dlouhodobé úvěry.

Půjčku lze vyřídit během několika minut

Jednou z největších výhod těchto úvěrů je rychlost, s jakou mohou být schváleny. Během pouhé hodiny je možné mít potřebné finanční prostředky na svém účtu. Úvěry s krátkou dobou splatnosti jsou často poskytovány nebankovními společnostmi, které nemusí provádět kontrolu registru dlužníků. To znamená, že si lze sjednat půjčku opravdu velmi rychle, téměř ihned.
Online řešení

Krátkodobá půjčka je typicky online, což znamená, že není nutné navštěvovat fyzickou pobočku. Půjčku lze sjednat prakticky non-stop, včetně noci a víkendů. Žádost bývá obratem vyhodnocena, a klient tak získá rychle odpověď na to, zda byla půjčka schválena.

Splatnost a poplatky

Tento typ půjčky mívá obvykle dobu splatnosti 30 dní, ale můžeme narazit i na půjčky s několikaměsíčním termínem. Pokud se klient se splátkou zpozdí, musí počítat s vysokými pokutami. Proto je důležité pečlivě zhodnotit svou finanční situaci a zvážit, zda si můžeme půjčku dovolit, zejména pokud již splácíme jiný, dlouhodobější úvěr.

RPSN

Při výběru půjčky je potřeba zaměřit se nejen na úrokovou sazbu, ale také na roční procentní sazbu nákladů (RPSN). Tato hodnota nám poskytne přehled o celkových nákladech spojených s půjčkou. Je potřeba mít na paměti, že RPSN „okamžitých“ půjček může být vysoký, což souvisí s jejich krátkou dobou splatnosti.

Zvažte svou schopnost splácet

Než požádáte o krátkodobou půjčku, pečlivě zvažte svou aktuální finanční situaci. Tento úvěr je nutné splatit během 30 dnů nebo několika málo měsíců. Pokud člověk není schopen půjčku včas splatit, některé společnosti mohou nabídnout prodloužení termínu splatnosti, ale za poplatek. Ten může být vysoký.

Půjčka Ferratum

Krátkodobou půjčku bez registru ihned můžeme najít kupříkladu v nabídce společnosti Ferratum. O tuto půjčku je možné žádat prostřednictvím online formuláře nebo přes SMS.


Krátkodobé půjčky mohou být užitečné v řadě situací. Je však důležité být obezřetný a pečlivě zvážit všechny aspekty, včetně nákladů a schopnosti splácet. V případě pochybností je vhodné zvážit i další alternativy, jako je dlouhodobý úvěr nebo konsolidace dluhů.Info tip: Potřebujete peníze rychle? Než si požádáte o úvěr, přečtěte si informace o nebankovních půjčkách bez doložení příjmu "ihned" na účet. Tyto finanční produkty Vám sice mohou zajistit hotovost snadno a bezpečně, mají ale také svá úskalí a rizika. Více se dozvíte zde.

Podobné půjčky:
Rychlá půjčka bez registru
Rychlá půjčka do 24 hodin
Rychlá půjčka před výplatou
Rychlá SMS půjčka bez registru
Rychlá SMS půjčka ihned
Zpět na úvodní stranu »

Druhy úvěrů

SMS půjčky

Kategorie půjček

Konsolidace dluhů

Pokud máte více půjček či úvěrů a máte občas problémy s jejich splácením, informujte se o produktu konsolidace půjček (sloučení dluhů).

Nejnovější články