Dnes je středa 6.prosinec, svátek má Mikuláš
  • Informace pro spotřebitele:
  • Půjčky a úvěry
  • Spoření a investice

SMS půjčka před výplatou - kdy je vhodná?

Pár dnů před výplatou má do kapsy hluboko asi většina z nás. Již řadu let jsou ale na našem finančním dostupné úvěry, které jsou určeny právě pro tyto situace a v případě naléhavých výdajů ke konci měsíce tak mohou podat pomocnou ruku. Jaké jsou výhody a nevýhody těchto SMS půjček před výplatou a kdy se vyplatí o ně žádat?

Půjčky před výplatou se vyznačují především rychlostí a vysokou dostupností. Na potřebných 1000, 2000, 3000 či 5000 Kč do výplaty není potřeba čekat dny - po vyplnění online žádosti a jejím posouzení a schválení bývají peníze zaslány na účet žadatele v nejkratším možném čase. Teoreticky tak lze mít peníze k dispozici na účtu do hodiny, v praxi to ovšem může trvat o něco déle.

Bez potvrzení o příjmech

Každopádně ve většině případů odpadá potvrzování příjmů od zaměstnavatele - u žádosti je nutné většinou pouze vyplnit pravdivě údaje o příjmech a výdajích a zaslat naskenovanou (nebo vyfocenou) kopii občanského průkazu.

Zápis v registrech nemusí být problém

Vzhledem k tomu, že jsou zde poskytovány menší částky, jsou u řady věřitelských firem v této oblasti tolerovány jak nižší příjmy žadatele, tak jeho případné záznamy v registrech dlužníků. Některé společnosti se registry dlužníků nezabývají vůbec a poskytují tyto SMS půjčky bez registru. Možnost získání malé krátkodobé půjčky tak mají například i studenti, důchodci nebo ženy na MD nebo ti, kteří měli v minulosti problémy se splácením jiných úvěrů.

Pozor na sankce za nesplácení

To, že jsou SMS půjčky před výplatou dostupné "pro každého" ale neznamená, že by byly tolerantní i k chronickým neplatičům. Právě naopak - k nevýhodám těchto produktů patří fakt, že při nesplácení závazků mohou "hříšníka" potkat velmi vysoké sankce. I když nový zákon o spotřebitelském úvěru stanovuje maximální možnou hranici těchto sankcí, pořád může pár nesplacených tisícovek před výplatou přijít velmi draho.

Vysoká RPSN

A drahé jsou tyto úvěry samy o sobě - vzhledem k vysoké dostupnosti a rychlosti vyřízení mají úrokové sazby a zejména RPSN nastaveny velmi vysoko - například za půjčených 10000 Kč na 30 dnů zaplatí klient i 3000 Kč navíc. Proto je potřeba tyto půjčky využívat s mírou a pouze v nejnutnějších případech. V opačném případě se člověk může lehce dostat do dluhové spirály.


Související témata:
Půjčky ihned do 5 minut na účtu
Půjčka 1000 ihned na účet
Zpět na úvodní stranu »


Druhy úvěrů

Finanční rádce

Nástrahy a rizika půjček
V oblasti úvěrů číhá mnoho rizik a nástrah. Jaké zásady bychom měli dodržovat? Čtěte zde.

Problémy se splácením
Získat půjčku dnes může být otázkou pár minut. Co dělat, když pak není na splátky? Čtěte zde.

Bezplatné poradny
Cestu ven z dluhové spirály mohou pomoci najít bezplatné finanční poradny. O některých z nich si můžete přečíst zde.

Jak se vyhnout exekuci
Nestojíte o návštěvu exekutora? Dodržujte základní "bezpečnostní" zásady – více zde.

Všechny články »

SMS půjčky

Kategorie půjček

Konsolidace dluhů

Pokud máte více půjček či úvěrů a máte občas problémy s jejich splácením, informujte se o produktu konsolidace půjček (sloučení dluhů).

Nejnovější články