Dnes je středa 6.prosinec, svátek má Mikuláš
  • Informace pro spotřebitele:
  • Půjčky a úvěry
  • Spoření a investice

SMS půjčka pro ženy

Upozornění: Text na této stránce není aktuální a uvedené informace nemusí korespondovat se současnou právní úpravou podle zákona o Spotřebitelském úvěru č. 257/2016 Sb. Na aktualizaci stránky pracujeme.


20.8.2013

Na první pohled by se mohlo zdát, že o půjčky žádají převážně muži. Možná proto může někoho překvapit fakt, že více než polovina žadatelů o nebankovní půjčky jsou ženy.

Nabízí někdo úvěrový produkt zaměřený výhradně na něžnější část populace? Existuje například SMS půjčka pro ženy? Jaké má parametry a v čem se liší od půjčky pro všechny?

SMS půjčky

Obecnými vlastnostmi SMS půjček jsou rychlost, dostupnost a univerzálnost použití. Malý nebankovní úvěr dostanete rychle, bez zbytečných formalit a peníze můžete použít na cokoliv. Typicky si můžete při první žádosti půjčit částku do 5000 Kč, opakovaně to může být i více. Půjčku splácíte jednou splátkou do 30 dnů od žádosti o půjčku (nebo za kratší období – tak jak si to zvolíte při online žádosti pomocí „šoupátka“).

Rovné podmínky

Je nutno říci, že podmínky u všech půjček jsou stejné jak pro muže a pro ženy – zde platí bez výhrad rovnost pohlaví. Podmínkou je věk nad 18, případně nad 21 let, v některých případech se kontrolují registry dlužníků a jen výjimečně je vyžadováno doložení příjmů.

Když nejsou dostatečné příjmy

Nicméně v online formuláři musíte pravdivě uvést údaje o svých příjmech. Zde může být problém pro některé žadatele nebo žadatelky – pokud jste právě nezaměstnaní, v důchodu anebo například na mateřské dovolené – věřitelská společnost Vám rychlou půjčku neposkytne.

Půjčky pro ženy na mateřské

Pokud jste žena na mateřské a nutně si potřebujete půjčit peníze, musíte se obrátit na společnosti, které půjčují i ženám na MD. Tyto společnosti jsou benevolentní k faktu, že nemáte pravidelný příjem od zaměstnavatele. Jejich úvěrové produkty pak můžeme bez nadsázky označit jako SMS půjčky pro ženy na mateřské dovolené (zkráceně "MD").

VataOnline.cz

Mezi poskytovatele těchto půjček patří například společnost VataOnline, s.r.o. se svou stejnojmennou půjčkou. S ní si můžete půjčit až 5000 Kč na 1 – 35 dní a překlenout tak akutní finanční nedostatek.

Na co si dát pozor

Je však potřeba pamatovat na to, že mikropůjčka by měla být jen nouzovým řešením, nikoliv pravidlem pro dorovnávání rodinného rozpočtu. Snažte se půjčené peníze co nejlépe využít a určitě si do budoucna dejte práci se sestavením rodinného rozpočtu.
Náš tip: Informace o tématu půjček bez doložení příjmů, jejich parametrech, výhodách, nevýhodách a rizicích naleznete na této stránce.
Typy půjček

Finanční rádce

Nástrahy a rizika půjček
V oblasti úvěrů číhá mnoho rizik a nástrah. Jaké zásady bychom měli dodržovat? Čtěte zde.

Problémy se splácením
Získat půjčku dnes může být otázkou pár minut. Co dělat, když pak není na splátky? Čtěte zde.

Bezplatné poradny
Cestu ven z dluhové spirály mohou pomoci najít bezplatné finanční poradny. O některých z nich si můžete přečíst zde.

Jak se vyhnout exekuci
Nestojíte o návštěvu exekutora? Dodržujte základní "bezpečnostní" zásady – více zde.

Všechny články »

Produkty na trhu

Kategorie půjček

Nejnovější články