Dnes je středa 6.prosinec, svátek má Mikuláš
  • Informace pro spotřebitele:
  • Půjčky a úvěry
  • Spoření a investice

Americká hypotéka – jde to i bez doložení příjmů

Upozornění: Text na této stránce není aktuální a uvedené informace nemusí korespondovat se současnou právní úpravou podle zákona o Spotřebitelském úvěru č. 257/2016 Sb. Na aktualizaci stránky pracujeme.


17.3.2013

Hypotéka americká se může stát řešením situace, kdy potřebujeme půjčit vyšší částku peněz v řádu například stovek tisíc korun. Obyčejné nebankovní půjčky bez doložení příjmů jsou většinou poskytovány v částkách desítek tisíc korun, avšak díky zástavě nemovitosti si může firma dovolit poskytnout více peněz.

Firma má totiž záruku, že v případě neplacení dlužníkem získá nemovitost do svého vlastnictví a tím překlene nezaplacené peníze.

I bez nahlížení do registrů

Hypotéky jsou poskytovány většině zájemců, kteří mají ve vlastnictví nemovitost. Díky tomu, že firma poskytne hypotéku bez registru, ji získají i ti lidé, kteří mají záznamy v registru dlužníků. Záznam v registru vznikne tak, že dlužník nemůže platit půjčené peníze nějaké firmě, a ta tento záznam vytvoří. Takovým záznamem je poškozena důvěryhodnost klienta pro další půjčky. Z podstaty americké hypotéky bez doložení příjmů - zastavení nemovitosti - však vyplývá, že ji firmy mohou poskytnout i lidem, kteří mají dluhy anebo nemohou doložit svůj příjem ze zaměstnání nebo podnikání. Zástava dodává firmě vyšší jistotu, že o peníze nepřijde.

Splátky až několik desítek let

Jestliže se dlužník dostane do situace, kdy má záznam v registru dlužníků a není schopen získat bez doložení příjmů další půjčku, zdá se být americká hypotéka bez doložení příjmů snad jediným východiskem.

Za poskytnutí hypotéky většinou zaplatíte poplatek hned na začátku a také bude nutné platit měsíční splátky pravděpodobně po dobu několika let až desítek let v závislosti na výši hypotečního úvěru. V pravidelných splátkách bude také zahrnut roční úrok, který se u americké hypotéky pohybuje kolem 5-10% ročně. Je to jistě důležitá částka, která dlužníkovi může přidat další desítky tisíc korun navíc ke splátkám.


Zpět na úvodní stranu »


Americké hypotéky

Druhy úvěrů

Finanční rádce

Nástrahy a rizika půjček
V oblasti úvěrů číhá mnoho rizik a nástrah. Jaké zásady bychom měli dodržovat? Čtěte zde.

Problémy se splácením
Získat půjčku dnes může být otázkou pár minut. Co dělat, když pak není na splátky? Čtěte zde.

Bezplatné poradny
Cestu ven z dluhové spirály mohou pomoci najít bezplatné finanční poradny. O některých z nich si můžete přečíst zde.

Jak se vyhnout exekuci
Nestojíte o návštěvu exekutora? Dodržujte základní "bezpečnostní" zásady – více zde.

Všechny články »

Kategorie půjček

Konsolidace dluhů

Pokud máte více půjček či úvěrů a máte občas problémy s jejich splácením, informujte se o produktu konsolidace půjček (sloučení dluhů).

Nejnovější články