Dnes je středa 6.prosinec, svátek má Mikuláš
  • Informace pro spotřebitele:
  • Půjčky a úvěry
  • Spoření a investice

Refinancování americké hypotéky - jak na to

Vzali jste si před několika lety americkou hypotéku a zdá se vám, že úrok je příliš vysoký? Určitě máte pravdu. Úroky z hypoték stále klesají a dnes dosahují hranici kolem 3 %. Pokud jste si vzali hypotéku na 6 – 10 %, je potřeba s tím něco dělat. Refinancování americké hypotéky vám pomůže ušetřit poměrně značné částky.

Americká hypotéka je neúčelový úvěr, který můžete použít třeba na podnikání. Je zajištěna nemovitostí, a proto má pro věřitele vysokou hodnotu.Ani před několika lety nebyl úrok vysoký, ale dnes již neodpovídá úrokům, jaké dosahují současné hypotéky. Refinancování americké hypotéky vám podstatě sníží částku, kterou měsíčně platíte a uleví od vysokých splátek. Při stovkách tisíc nebo milionů, které jste si půjčili na mnoho let, pouhé jedno procento znamená měsíčně několik tisíc. Za celou dobu hypotéky vám tak refinancování zajistí úsporu desítek tisíc korun.

Konec fixace

Pokud nastává konec fixačního období, máte možnost si na trhu vybrat tu nejvhodnější hypotéku. Svojí bance můžete nechat vypracovat nabídku, ale obraťte se také na jiné finanční ústavy, protože potřebujete srovnání a argumenty. Neberte hned to první. Je dobré začít s vyjednáváním několik měsíců před novou fixací. Získáte tak nejen dostatek manévrovacího prostoru, ale především budete moci porovnat nabídky a získat pro sebe jen tu nejlepší.

Sjednání podmínek

Přefinancování americké hypotéky je správný pokus, který udělá každý, komu záleží na vlastních finančních prostředcích. Hypotéka je dlouhodobá záležitost a pravidelnost splátek je někdy úmorná. Z částky třeba 10.000 Kč měsíčně není špatné slevit 1.000 – 2.000 Kč, protože to přináší dlouhodobou velkou úsporu. Kromě toho je refinancovaná americká hypotéka možností, jak zjistit přístup banky k vám. Pokud jste totiž dobře spláceli, bude si vás chtít banka udržet a půjde pod sazbu ostatních nabídek.

Neplaťte zbytečně víc

Na trhu hypoték existuje mnoho možností, jak platit co nejméně. Vyberte si pro sebe tu nejlepší. V době ukončení fixace současné americké hypotéky si můžete vybírat a nechat si předložit skutečně neuvěřitelné nabídky.

Na každé peníze je potřeba nějaká snaha a práce. A když se jedná o velké úvěry, jako jsou hypotéky, hraje každé procento důležitou roli. Refinancování americké hypotéky vás nestojí nic, protože nabídky jsou zdarma. Můžete jen ušetřit a zajistit si podstatné snížení současných splátek. Ty peníze se dají určitě využít lépe.


Zpět na úvodní stranu »
Druhy úvěrů

Finanční rádce

Nástrahy a rizika půjček
V oblasti úvěrů číhá mnoho rizik a nástrah. Jaké zásady bychom měli dodržovat? Čtěte zde.

Problémy se splácením
Získat půjčku dnes může být otázkou pár minut. Co dělat, když pak není na splátky? Čtěte zde.

Bezplatné poradny
Cestu ven z dluhové spirály mohou pomoci najít bezplatné finanční poradny. O některých z nich si můžete přečíst zde.

Jak se vyhnout exekuci
Nestojíte o návštěvu exekutora? Dodržujte základní "bezpečnostní" zásady – více zde.

Všechny články »

Americké hypotéky

Kategorie půjček

Banky

Nejnovější články