Dnes je středa 6.prosinec, svátek má Mikuláš
  • Informace pro spotřebitele:
  • Půjčky a úvěry
  • Spoření a investice

Půjčky se zástavou nemovitosti ihned

Upozornění: Text na této stránce není aktuální a uvedené informace nemusí korespondovat se současnou právní úpravou podle zákona o Spotřebitelském úvěru č. 257/2016 Sb. Na aktualizaci stránky pracujeme.


15.6.2013

Nenechte svoje peníze zahálet. Nemovitosti nemusejí sloužit jen k bydlení, ale mohou také zajišťovat kvalitní příjem. Pokud v nemovitosti bydlíte, nelze ji sice pronajímat, ale můžete si výhodně půjčit a peníze zhodnotit.

Půjčky se zástavou nemovitosti nabízejí výhodný nízký úrok a získané prostředky lze využít i například v podnikání nebo zhodnocování třeba ve formě akcií.


Výhodná hypotéka

Půjčky se zástavou nemovitosti mají různé možnosti a způsoby využití. Je možné si půjčit na již vlastněnou nemovitost. Do katastru se jen vloží zástavní smlouva a prostředky vyplatí přímo majiteli. Vlastnictví nemovitosti tak znamená okamžitou možnost získání peněz na dlouhou dobu a při nízkém úročení. Půjčka je solidně zajištěna, a proto není problém sehnat prostředky.

Zástava nemovitosti

Každá nemovitost má svoji hodnotu a peníze se zástavou se dají získat dokonce až do 100 % ceny. Většinou se ale půjčky realizují kolem 70 – 80 %. Cena nemovitosti se stanovuje znaleckým posudkem podle její tržní ceny. Dávno tedy neplatí nízké tabulkové hodnoty, ale skutečná cena, jakou v moment ocenění dostanete od kupujícího. Ani zástava nemovitosti nebrání v získání půjčky se zástavou nemovitosti. Pokud je hodnota nemovitosti dost vysoká, na nemovitosti může váznout více zástav podle půjčovatele prostředků.

Vyplacení části hypotéky

Nemovitost je natolik solidním prostředkem zajištění, že si můžete dokonce nechat vyplatit i část splacené hypotéky. Pokud například platíte deset let hypotéku a zaplatili jste statisícové splátky, existuje půjčka se zástavou nemovitosti, která vám tyto prostředky opět vyplatí. S nejmenší námahou tak jen obnovíte smlouvu o hypotečním úvěru a posunete splatnost. Zástava na nemovitosti zůstane ve stejné výši a vy jen používáte peníze, které jste si splácením v podstatě uspořili.


Zpět na úvodní stranu »

Druhy úvěrů

Finanční rádce

Nástrahy a rizika půjček
V oblasti úvěrů číhá mnoho rizik a nástrah. Jaké zásady bychom měli dodržovat? Čtěte zde.

Problémy se splácením
Získat půjčku dnes může být otázkou pár minut. Co dělat, když pak není na splátky? Čtěte zde.

Bezplatné poradny
Cestu ven z dluhové spirály mohou pomoci najít bezplatné finanční poradny. O některých z nich si můžete přečíst zde.

Jak se vyhnout exekuci
Nestojíte o návštěvu exekutora? Dodržujte základní "bezpečnostní" zásady – více zde.

Všechny články »

Americké hypotéky

Kategorie půjček

Banky

Nejnovější články