Dnes je pondělí 2.říjen, svátek má Olívie
  • Informace pro spotřebitele:
  • Půjčky a úvěry
  • Spoření a investice

Půjčka na auto pro studenty - kdo nabízí?

Studenti leckdy studují v jiném městě nebo ve vzdáleném koutě republiky. K přepravě z místa na místo se jim může hodit auto, zvláště pokud bydlí v malých obcích se špatným dopravním spojením. Jakým způsobem mohou financovat nákup nového či ojetého automobilu?

Studentům půjčí nebankovní společnosti i banky

Půjčku na auto si mohou sjednat plnoletí studenti středních nebo vysokých škol zejména u nebankovních společností, ale obrátit se mohou i na banky, které jim poskytnou neúčelové půjčky pro studenty. Studentské půjčky se vyznačují tím, že kladou mírnější podmínky na bonitu klientů. Z toho tedy vyplývá, že studenti by měli mít nějaký příjem z brigády nebo zaměstnání.


1. Bankovní půjčky pro studenty

Řada bank nabízí studentům výhodné dlouhodobé půjčky. Poskytují je největší banky v ČR, například Česká spořitelna nebo ČSOB. Studenti musejí prokázat dostatečný příjem nebo si přizvat spolužadatele, který pravidelný příjem pobírá – jednoho z rodičů. Úročení těchto půjček je na spodní hranici a studenti splácejí malé měsíční částky po dobu několika let.

• Půjčka od České spořitelny

Úvěr od ČS je neúčelový a ideální k pořízení nového automobilu. Dobu splatnosti si studenti mohou rozvrhnout na 1 rok až 10 let. Tuto půjčku obdrží pouze vysokoškoláci a u úvěru do 100 tisíc korun jsou peníze poskytnuty se spoludlužnickým závazkem třetí osoby.

Více na penize.cz/spotrebitelske-uvery/241391-ceska-sporitelna-a-s-pujcka-pro-studenty

• Půjčka od ČSOB

ČSOB přináší nejen studentům Půjčku na cokoliv, u které nemusejí dokládat, na co peníze využili. Je tedy zcela jedno, zda z ní zaplatí auto, studium nebo své koníčky. Předložit musejí dostatečný příjem – z toho důvodu se půjčka hodí pro plnoleté studenty v zaměstnaneckém poměru.

Více na csob.cz/portal/lide/produkty/pujcky/pujcka-na-cokoliv


2. Nebankovní půjčky

Financovat automobil lze také z nebankovních půjček, jež jsou dostupné i studentům s malým přivýdělkem. Hodí se hlavně pro ty, kdo nechtějí přibírat jako spolužadatele své rodiče. Musejí ale počítat s tím, že nedostanou příliš vysokou částku a půjčka s kratší dobou splatnosti může neúměrně zatížit jejich výdajovou stránku. Dlouhodobé nebankovní půjčky nejsou pro studenty s nízkým příjmem příliš vhodné.


Jaké jsou výhody studentských půjček?

Studenti si mohou sjednat úvěr zdarma, provádět mimořádné splátky a kdykoliv mohou půjčku předčasně splatit. Úrok bývá výhodnější než u spotřebitelských úvěrů, ale často jsou takové půjčky účelové a mohou se použít jen na financování studia nebo studijních pomůcek. Neúčelové půjčky mají o něco vyšší úrok, na druhou stranu se mohou použít i na nákup automobilu. K vyřízení půjčky studentům stačí dva doklady totožnosti a pravidelný příjem u půjček nad 30 tisíc korun.20.6.2018


Zpět na úvodní stranu »

Půjčka na auto

Finanční rádce

Nástrahy a rizika půjček
V oblasti úvěrů číhá mnoho rizik a nástrah. Jaké zásady bychom měli dodržovat? Čtěte zde.

Problémy se splácením
Získat půjčku dnes může být otázkou pár minut. Co dělat, když pak není na splátky? Čtěte zde.

Bezplatné poradny
Cestu ven z dluhové spirály mohou pomoci najít bezplatné finanční poradny. O některých z nich si můžete přečíst zde.

Jak se vyhnout exekuci
Nestojíte o návštěvu exekutora? Dodržujte základní "bezpečnostní" zásady – více zde.

Všechny články »

Typy půjček

Kategorie půjček

Nejnovější články