Dnes je neděle 14.duben, svátek má Vincenc
  • Informace pro spotřebitele:
  • Půjčky a úvěry
  • Spoření a investice

Půjčka na vyplacení exekuce

Upozornění: Text na této stránce není aktuální a uvedené informace nemusí korespondovat se současnou právní úpravou podle zákona o Spotřebitelském úvěru č. 257/2016 Sb. Na aktualizaci stránky pracujeme.


17.3.2013

Exekuce je nemilá záležitost a každý se jí chce určitě vyhnout. Buď je možné nechat si zabavit movitý majetek a tím zrušit exekuci, nebo pokud je dlužná částka příliš vysoká, může dojít až k exekuci části nemovitosti anebo k exekuci nemovitosti jako celku.

Situaci kdy je exekučně zabavena a prodávána celá nemovitost nebo její část bude pravděpodobně majitel chtít zabránit. Jaké jsou příklady možností jak se takové exekuci nemovitosti vyhnout?Exekuci je možné se vyhnout

První možnost je půjčení peněz od blízké osoby, druhou možností je odprodej majetku nebo předmětů, které nepotřebuje dlužník. Třetí možností je získání dodatečného zaměstnání, jehož výplata by pokryla dluhy. A čtvrtá možnost je konsolidace půjček do nového velkého úvěru. Tento krok je pravděpodobně vhodný pouze pokud víte, že pravděpodobně budete moci tento konsolidovaný úvěr splácet. Pokud byste nemohli, vznikne jen vyšší dluh. Půjčka na exekuci se mnohdy jeví jako nejjednodušší možnost.

Půjčky na exekuci, co lze očekávat

U půjček určených na exekuci firmy často neočekávají, že jim dlužník předloží mnoho dokladů jako doklad o příjmu anebo dokonce aby kontrolovali registr dlužníků vzhledem k samotné povaze půjčky je totiž jisté, že klient bude mít pravděpodobně již existující nesplacený dluh. Často bývá půjčka na exekuci podmíněna zástavou nemovitosti, protože klient je již v situaci kdy je velmi obtížné pro něho splácet peníze, firma se tak chce pojistit, aby i ona nepřišla o peníze.

Zástava nemovitosti

Zástava nemovitosti neznamená, že byste přišli o střechu nad hlavou. Jde spíše o právní nebo úřední úkon kdy proběhne zápis do katastru nemovitostí. V případě že byste nespláceli vaší novou půjčku na exekuci podle předem stanovených podmínek, byla by nemovitost přepsána na věřitele.Info: Schází Vám pár tisícovek před výplatou? Informujte se o půjčkách bez doložení příjmů, které dovedou zajistit peníze rychle a bez zdlouhavých formalit, mají ale také své nevýhody a rizika. Více informací naleznete zde.Zpět na úvodní stranu »

Druhy úvěrů

Finanční rádce

Nástrahy a rizika půjček
V oblasti úvěrů číhá mnoho rizik a nástrah. Jaké zásady bychom měli dodržovat? Čtěte zde.

Problémy se splácením
Získat půjčku dnes může být otázkou pár minut. Co dělat, když pak není na splátky? Čtěte zde.

Bezplatné poradny
Cestu ven z dluhové spirály mohou pomoci najít bezplatné finanční poradny. O některých z nich si můžete přečíst zde.

Jak se vyhnout exekuci
Nestojíte o návštěvu exekutora? Dodržujte základní "bezpečnostní" zásady – více zde.

Všechny články »

Rychlé půjčky na cokoliv

Kategorie půjček

Nejnovější články