Dnes je pátek 23.únor, svátek má Svatopluk
 • Informace pro spotřebitele:
 • Půjčky a úvěry
 • Spoření a investice

Zonky - půjčka i investice. Jak to celé funguje?

Společnost Zonky se specializuje na poskytování P2P půjček, a to s úrokem od 3,99% p.a. Společnost je registrována u České Národní Banky a je tímto orgánem kontrolována.

Jak požádat o půjčku a co je k tomu potřeba?

Pokud si někdo chce zažádat o půjčku u Zonky, zadá na stránkách Zonky.cz svoji žádost o úvěr. Nastaví si výši úvěru (20 000 až 750 000 korun) a výši měsíčních splátek (500 až 20 000 korun) a vyplní veškeré další požadované údaje

Nicméně, pro vstup do úvěrového systému Zonky, pro nalezení svého investora a konečně umožnění půjčky je nutné splňovat tyto podmínky:

 • Být plnoletý
 • Být občanem ČR, EU či Ukrajiny
 • Mít vlastní bankovní účet vedený v ČR

Aby mohl žadatel prokázat tyto skutečnosti, musí vyfotit či naskenovat a následně do systému nahrát několik dokladů:

 • Občanský průkaz nebo doklad o trvalém pobytu
 • Pas či řidičský nebo zbrojní průkaz
 • Kartičku pojištěnce
 • Bankovní výpisy z internetového bankovnictví

Jaké poplatky si Zonky účtuje?

V případě, že si člověk chce půjčit na Zonky, bude mít zdarma vytvoření nabídky, vedení úvěru i jeho předčasné splacení. Naopak kde na něm společnost „vydělá“, to bude na úrocích (od 3,99% p.a.), na jednorázovém poplatku 2% z úvěru, a na nepovinném pojištění činícím 6,9% z měsíční splátky. Více o pojištění na Zonky se dočtete níže.

Pro investory taktéž platí, že vytvoření a vedení investorského účtu je zdarma, dále jsou však zavedeny poplatky jejichž výše je závislá na pozici v ratingu, viz. https://zonky.cz/cenik/

Pojištění aneb Zonkyho záchranná vesta

V rámci služby „Zonkyho záchranná vesta“ si klient může sjednat pojištění. To je zajišťováno společností Zonky ve spolupráci s Maxima pojišťovnou, a poskytuje pomoc při neschopnosti splácet, a to tak, že umožní odložit si splátky. Takto klienta o půjčku Zonkyho záchranná vesta nenechá potopit, pokud se během splácení dostanete do nesnází.

Jak pojištění uplatnit? Jestliže si zákazník Zonky platí pojištění a dostanete se v důsledku dlouhodobé pracovní neschopnosti nebo ztráty zaměstnání do problémů se splácením, stačí, když svůj stav prokáže neschopenkou či potvrzením z úřadu práce.

Výše pojištění je 6,9% z měsíční splátky. Bonusem pak je, že při nevyužití pojištění během doby 1 roku dostane žadatel zpět částku ve výši měsíčního poplatku. Více o pojištění si přečtěte zde: https://zonky.cz/pojisteni/

Být P2P investorem u Zonky

Prvním krokem k tomu stát se investorem u Zonky je registrace, a to na této stránce: https://app.zonky.cz/public/index.html#/applications/investor/name/

Podobně jako žadatel při žádosti o půjčku bude i budoucí investor potřebovat 2 doklady totožnosti, české mobilní číslo a bankovní účet u některé z českých bank.

Zonky investorům nabízejí žádosti o úvěry od různých klientů, a ti se rozhodují podle míry rizika a výnosu. Výnos bývá zpravidla 5 – 7% ročně. Platí také, že na půjčce se podílí více investorů, kdy každý z nich může investovat v hodnotě 200 až 20 000 korun.

Každý zájmce o investování u Zonky by si měl důkladně prostudovat kompletní informace, a to nejlépe přímo na stránkách www.zonky.cz pod záložkou O investování.

Kontakty

Kromě webu zonky.cz se můžete dostat k potřebným informacím také telefonicky, a to na bezplatné lince 800 449 999.Finanční rádce

Nástrahy a rizika půjček
V oblasti úvěrů číhá mnoho rizik a nástrah. Jaké zásady bychom měli dodržovat? Čtěte zde.

Problémy se splácením
Získat půjčku dnes může být otázkou pár minut. Co dělat, když pak není na splátky? Čtěte zde.

Bezplatné poradny
Cestu ven z dluhové spirály mohou pomoci najít bezplatné finanční poradny. O některých z nich si můžete přečíst zde.

Jak se vyhnout exekuci
Nestojíte o návštěvu exekutora? Dodržujte základní "bezpečnostní" zásady – více zde.

Všechny články »

Kategorie půjček

Zodpovědné půjčování

Tři základní pravidla bezpečného a zodpovědného půjčování:

 • Půjčujte si pouze od prověřených společností
 • Vždy čtěte smlouvu o půjčce a všeobecné obchodní podmínky
 • Případné problémy se splácením řešte včas

Produkty na trhu

Nebankovní společnosti

Nejnovější články