Zadlužit se je jednoduché, ale vymanit se z kolotoče půjček může být během na dlouhou trať. Než si proto sjednáte jakoukoliv půjčku, zvažte, jak splátky ovlivní váš rodinný rozpočet. Značným rizikem mohou být SMS půjčky před výplatou, zvláště pokud s nimi hodláte zaplatit jiné splátky či závazky. Tyto krátkodobé půjčky vám mohou sice rychle pomoci, ale také vám přinést spoustu starostí.
24.4.2018
„Půjčka bez doložení příjmů“ je prakticky v rozporu se zákonem o spotřebitelském úvěru. Poskytovatel půjčky se podle zákona přece musí přesvědčit o schopnosti potenciálního klienta půjčku splatit! Ale i přesto se v nabídce nebankovních společností setkáváme právě s takovou formou půjčky. Jak je to vůbec možné?
17.4.2018
Každý rok pokukujeme po parádní dovolené u moře nebo zimních radovánkách na horách. A kdo by se na dovolenou po pracovním vytížení netěšil! Jenže někdy to s penězi na dovolenou zrovna moc nevyjde. Řešením pak může být půjčka, a pokud má rodina již nějaké finanční závazky a na běžný úvěr by už nedosáhla, může být volbou půjčka bez nahlížení do registru dlužníků.
11.4.2018
Úvěrový produkt prezentovaný jako „půjčky bez příjmů“ se tváří, že poskytovatelům úvěrů není potřeba předkládat příjem. To je ale v rozporu s novým spotřebitelským zákonem, který uvádí, že nebankovní společnosti i u krátkodobých úvěrů musejí posoudit měsíční příjem a výdaje klienta.
3.4.2018
Na internetu můžete narazit na krátkodobé nebankovní půjčky, které jsou dostupné i lidem s nízkými příjmy a záznamy v registrech dlužníků. Jedná se o tzv. SMS půjčky, které však mohou mít řadu rizik.
25.3.2018
Narazili jste na "půjčku bez příjmů", ale poskytovatel úvěru po vás chtěl stejně výpis z bankovního účtu? Podle nového spotřebitelského zákona musejí nebankovní společnosti i u krátkodobých úvěrů zjišťovat váš stávající příjem a určit vaši bonitu. Přesto existují půjčky, o kterých lze říci, že jsou "bez potvrzení o příjmech".
11.3.2018
Když dluhy začnou přerůstat přes hlavu, důležité je okamžitě začít jednat a situaci řešit. Dělat „mrtvého brouka“ jen oddálí nevyhnutelné. Co vám může pomoci?
Už jste slyšeli o asociaci poskytovatelů nebankovních úvěrů, zkráceně APNÚ? Tato asociace je veřejnou a nezávislou organizací, jejímiž členy jsou poskytovatelé nebankovních úvěrů v České republice.
Co dělat, když chce věřitel nebo dlužník od smlouvy o spotřebitelském úvěru odstoupit?
Chcete si vzít úvěr? Co vše by měla obsahovat smlouva? To se dozvíte v zákoně o spotřebitelském úvěru 257/2016 Sb. Její náležitosti ošetřují § 104 ─ § 111.
Poskytovatel půjčky musí spotřebiteli trvale zpřístupnit některé informace, a to zpravidla na internetu nebo v listinné podobě. Které to jsou, ošetřuje § 92 zákona o spotřebitelském úvěru 257/2016 Sb.
Při žádosti o půjčku se nevyplácí lhát o vaší finanční situaci. Zamlčení podstatných okolností je považováno za trestný čin a vystavujete se tak nebezpečí stíhání i v případě, že půjčku splácíte řádně a bez problémů.
Úvěrové produkty...
Nástrahy a rizika půjček
V oblasti úvěrů číhá mnoho rizik a nástrah. Jaké zásady bychom měli dodržovat?
Čtěte
zde.
Problémy se splácením
Získat půjčku dnes může být otázkou pár minut. Co dělat, když pak není na splátky?
Čtěte
zde.
Bezplatné poradny
Cestu ven z dluhové spirály mohou pomoci najít bezplatné finanční poradny. O některých z nich si můžete přečíst
zde.
Jak se vyhnout exekuci
Nestojíte o návštěvu exekutora? Dodržujte základní "bezpečnostní" zásady – více
zde.