Dnes je středa 6.prosinec, svátek má Mikuláš
 • Informace pro spotřebitele:
 • Půjčky a úvěry
 • Spoření a investice

Půjčka na směnku - peníze ihned

Upozornění: Informace publikované na této stránce jsou neaktuální a nemusí korespondovat se současnou právní úpravou v oblasti spotřebitelských úvěrů. Na aktualizaci stránky pracujeme.

25.8.2014

Pokud si potřebujete půjčit rychle a bez formalit, pak kromě rychlých online půjček máte možnost půjčit si oproti podpisu směnky. Tento způsob půjčení peněz má výhodu pro věřitele i dlužníka.

Směnka není žádný složitý dokument a sespat ji spolu mohou jakékoliv dvě fyzické osoby stařší 18 let.

Náležitosti směnky

Směnka musí podle zákona obsahovat tyto základní údaje:

 • doslovný výraz "směnka" v textu dokumentu
 • bezpodmínečný příkaz zaplatit určitou peněžní sumu
 • jméno toho, kdo má platit
 • splatnost směnky
 • místo, kde má být placeno,
 • jméno toho, komu má být placeno
 • datum a místo vystavení směnky
 • podpis výstavce

Bez těchto náležitostí je směnka neplatná.

Nevýhody směnky

Pokud se vyskytnou nějaké pochybnosti, je to dlužník, který podepsal směnku, kdo musí prokazovat důvody její neplatnosti nebo důvody, proč majitel směnky není v právu. Proto se doporučuje velká obezřetelnost před podpisem směnky. Pokud neuhradíte svůj původní dluh v souladu se směnkou, věřitel bude závazek ze směnky vymáhat. Proces vymáhání dluhu zajištěného směnkou je mnohem jednodušší a rychlejší, proto se může dlužník dostat do nepříjemné situace - exekuce - mnohem rychleji a obtížně se bude proti ní bránit.

Splacení půjčky

Půjčky ručené směnkou se mohou splácet stejně jako jakékoliv jiné půjčky. Na směnce můžete uvést částky, jak je budete postupně vracet. Tím máte také jistotu, že se žádný poplatek nebo úrok za dobu trvání půjčky nezmění. Proto jsou tyto půjčky tak oblíbené. Poskytují rychle peníze a obě strany přesně znají podmínky.

Pohotové řešení

Půjčka na směnku umí velmi rychle - prakticky ihned - vyřešit Vaši svízelnou finanční situaci. Pro věřitele má zase tu výhodu, že v případě nesplacení jsou půjčené peníze mnohem snanději vymahateln než u "klasické" půjčky. Proto je také nabídka těchto půjček zajímavá a rozmanitá. Ráno si zavoláte na inzerát nebo vyberete z velké nabídky a odpoledne můžete mít třeba několik desítek tisíc koru v ruce. A je jedno, jestli bydlíte v Praze, Plzni, Brně nebo Ostravě. Hitem poslední doby je pak tzv. půjčka na směnku - přijedeme - kdy věřitel přijede až za Vámi a sepíše s Vámi směnku a vyplatí peníze.Info: Akutní nedostatek financí je možné vyřešit pomocí půjčky bez doložení příjmů online.
Informace o výhodách, nevýhodách a rizicích rychlých půjček do 5000, 10000 či 20000 Kč nalezente ihned na této stránce.Zpět na úvodní stranu »

Půjčky na směnku

Typy půjček

Finanční rádce

Nástrahy a rizika půjček
V oblasti úvěrů číhá mnoho rizik a nástrah. Jaké zásady bychom měli dodržovat? Čtěte zde.

Problémy se splácením
Získat půjčku dnes může být otázkou pár minut. Co dělat, když pak není na splátky? Čtěte zde.

Bezplatné poradny
Cestu ven z dluhové spirály mohou pomoci najít bezplatné finanční poradny. O některých z nich si můžete přečíst zde.

Jak se vyhnout exekuci
Nestojíte o návštěvu exekutora? Dodržujte základní "bezpečnostní" zásady – více zde.

Všechny články »

Produkty na trhu

Kategorie půjček

Konsolidace dluhů

Pokud máte více půjček či úvěrů a máte občas problémy s jejich splácením, informujte se o produktu konsolidace půjček (sloučení dluhů).

Nejnovější články