Dnes je středa 6.prosinec, svátek má Mikuláš
  • Informace pro spotřebitele:
  • Půjčky a úvěry
  • Spoření a investice

Nebankovní půjčka i pro problémové klienty

Upozornění: Text na této stránce není aktuální a uvedené informace nemusí korespondovat se současnou právní úpravou podle zákona o Spotřebitelském úvěru č. 257/2016 Sb. Na aktualizaci stránky pracujeme.


13.5.2013

Dokládání příjmu se může stát pro nemálo lidí překážkou, která jim brání v získání půjčky od banky. Mimo to bankovní půjčky většinou získají jen lidé bez záznamu v registru dlužníků. Pokud patříte k "problémovým klientům", kterým banka nepůjčí, budete se muset obrátit na nebankovní společnosti.

Podívejme se, jak vypadá finanční trh v oblasti nebankovních půjček pro problémové klienty.

Výhody nebankovních půjček

Výhodou firmy, půjčující peníze "nebankovně", je zejména jednoduchost a rychlost pořízení půjčky bez doložení příjmů, a to z důvodu nižších požadavků na předložené doklady. Co to znamená konkrétně? Třeba to, že zákazník nemusí běhat a shánět potvrzení, firma nemusí ověřovat spoustu papírů. Jaký je výsledek? Peníze na účtu zákazníka do několika minut a dostupné k použití na cokoliv. Tyto půjčky bez příjmu jsou ideální, protože jsou právě jednoduché a rychlé. Splatit celou částku v řádu stovek korun až několika tisíc korun můžete již během několika dnů či týdnů - v závislosti na tom, za jak dlouho vám přijde výplata.

Vyšší úrok a RPSN

Jistě víte, že další měsíc budete muset peníze platit a to znamená, že byste opět nemuseli mít pro příští měsíc dost peněz. Možná ale a jde pouze o zaplacení mimořádného výdaje. Obvyklá nebankovní půjčka bez doložení příjmu je úročena asi 30% za 30 dnů. Tyto půjčky jsou většinou problémovým klientům poskytnuty se splatností právě 30 dnů. Pokud byste spláceli měsíce, asi by se vám nebankovní půjčka vůbec nevyplatila.

Ze zákona jsou firmy povinny zveřejňovat RPSN u své nebankovní půjčky bez příjmů a tak můžete rozlišit, jak moc je ta která nabídka firmy výhodná. RPSN je ukazatelem kolik procent si firma přidá navíc k částce Vaší půjčky bez doložení příjmu. Avšak abyste zjistili přesnou částku, zeptejte se raději pověřeného pracovníka firmy.Info tip: V inzerci se často setkáváme s nabídkou online půjček bez doložení příjmu "ihned" - jsou opravdu tyto úvěry tak rychlé a dostupné jak tvrdí reklama? Více se dozvíte v tomto článku.Zpět na úvodní stranu »

Reklama

10.000 až 250.000
8.000 Kč na 30 dní
30.000 Kč na 30 dní
20.000 Kč na 30 dní

Finanční rádce

Nástrahy a rizika půjček
V oblasti úvěrů číhá mnoho rizik a nástrah. Jaké zásady bychom měli dodržovat? Čtěte zde.

Problémy se splácením
Získat půjčku dnes může být otázkou pár minut. Co dělat, když pak není na splátky? Čtěte zde.

Bezplatné poradny
Cestu ven z dluhové spirály mohou pomoci najít bezplatné finanční poradny. O některých z nich si můžete přečíst zde.

Jak se vyhnout exekuci
Nestojíte o návštěvu exekutora? Dodržujte základní "bezpečnostní" zásady – více zde.

Všechny články »

Půjčky bez příjmu

Kategorie půjček

Konsolidace dluhů

Pokud máte více půjček či úvěrů a máte občas problémy s jejich splácením, informujte se o produktu konsolidace půjček (sloučení dluhů).

Nejnovější články