Dnes je neděle 25.únor, svátek má Liliana
  • Informace pro spotřebitele:
  • Půjčky a úvěry
  • Spoření a investice

Půjčka na auto od Komerční banky

Upozornění: Toto nejsou stránky bankovní společnosti Komerční banka, a.s. Detailní informace o produktech Komerční banky naleznete na www.kb.cz

Pokud kdokoliv uvažuje o novém nebo ojetém automobilu, nemá negativní záznamy v registrech a dokáže předložit svůj příjem, může požádat u Komerční banky o Osobní úvěr. Nejde sice o účelový úvěr na auto, ale o neúčelovou půjčku s nízkým úrokem, kterou lze výhodně použít pro financování nákupu nového i staršího vozu.

Úvěr s nízkou úrokovou sazbou

Úvěr od Komerční banky je klasickou půjčkou s nízkou úrokovou sazbou a dlouhou dobou splácení. Půjčka je neúčelová a u vyšších částek mohou klienti využít zajištění úvěru. Banka si zakládá na rychlosti schválení úvěru.Jestliže klient dodá všechny potřebné dokumenty a splní podmínky půjčky, bude mu úvěr potvrzen do 30 minut. Na stránkách banky si každý zájemce o půjčku může spočítat, kolik by zaplatil měsíčně na splátkách.

Půjčka až do 2,5 milionu korun

Komerční banka půjčí svým klientům i novým zájemcům 30 tisíc až 2,5 miliony korun na cokoliv. Půjčka je výhodná v tom, že ji lze sjednat online i na pobočce a klienti si mohou nastavit výši a datum měsíční splátky sami. Navíc mohou kdykoliv bez poplatků celý úvěr doplatit. Pokud zájemci dávají přednost osobnímu setkání, mohou si domluvit schůzku s bankéřem na konkrétní den a čas.

S půjčkou je spojeno založení běžného účtu

Maximální splatnost úvěru je 8 let a podmínkou k jeho získání je otevření běžného účtu u KB. S účtem klienti banky získají internetové bankovnictví MojeBanka a mobilní bankovnictví Mobilní Banka. Naleznou v něm veškeré informace o aktivních půjčkách. Splátky se strhávají z běžného účtu vždy k 10., 15. nebo 20. dni v měsíci. Změna splátek je možná na pobočce a klienti by si datum splatnosti měli nastavit tak, aby den splátky navazoval na termín výplaty.

Co dělat při zpoždění se splátkami?

Někdy se stane, že dlužníci nepošlou splátku včas. Banka je na to upozorní SMS zprávou nebo e-mailem. Jestliže klienti uhradí chybějící částku, vyhnou se zápisu do registrů, upomínkám a případným sankcím. Při ztrátě zaměstnání a jiném výpadku příjmu se klienti mohou obrátit na banku a dohodnout se s ní o odložení splátek. Pro tyto případy KB také nabízí pojištění schopnosti splácet. Za zpracování a vyhodnocení úvěru žadatelé uhradí poplatek ve výši pár set korun. Tento poplatek je bankou naúčtován pouze v tom případě, že je klientům půjčka schválena.

Kdo dosáhne na úvěr?

O Osobní úvěr může požádat každý, kdo má české občanství nebo trvalý pobyt či povolení pobytu v České republice a dosáhl věku 18 let. Žadatelé musejí předložit bance dva doklady totožnosti a potvrzení o příjmu či daňové přiznání s dokladem o zaplacení daně. Půjčka však neslouží k podnikatelským aktivitám, pouze k soukromým účelům fyzických osob. Nedosáhnou na ni lidé, kteří nepobírají pravidelný příjem a mají negativní záznamy v registrech dlužníků.
Publikováno 9.7.2018Zpět na úvodní stranu »

Půjčka na auto

Finanční rádce

Nástrahy a rizika půjček
V oblasti úvěrů číhá mnoho rizik a nástrah. Jaké zásady bychom měli dodržovat? Čtěte zde.

Problémy se splácením
Získat půjčku dnes může být otázkou pár minut. Co dělat, když pak není na splátky? Čtěte zde.

Bezplatné poradny
Cestu ven z dluhové spirály mohou pomoci najít bezplatné finanční poradny. O některých z nich si můžete přečíst zde.

Jak se vyhnout exekuci
Nestojíte o návštěvu exekutora? Dodržujte základní "bezpečnostní" zásady – více zde.

Všechny články »

Typy půjček

Kategorie půjček

Banky

Nebankovní společnosti

Nejnovější články