Dnes je neděle 25.únor, svátek má Liliana
  • Informace pro spotřebitele:
  • Půjčky a úvěry
  • Spoření a investice

Půjčka na auto od České spořitelny

Upozornění: Toto nejsou stránky bankovní společnosti Česká spořitelna, a.s. Detailní informace o produktech České spořitelny naleznete na www.csas.cz

Česká spořitelna přináší dva typy půjček: účelovou půjčku s výhodnou úrokovou sazbou nebo neúčelovou půjčku s použitím na cokoliv. Jaké jsou parametry jednotlivých půjček a jakou se vyplatí použít jako půjčku na auto?

• Účelová půjčka od ČS

Půjčka od 20 tisíc se splatností do 10 let

Pokud klienti potřebují peníze na financování konkrétní věci, stačí, když bance řeknou, na co půjčku chtějí a dostanou o 2 procenta nižší úrok než u standardní půjčky. Půjčku sjednají snadno na pobočce České spořitelny nebo mohou na jejích stránkách zanechat své telefonní číslo a banka se jim ozve. Zájemci o úvěr mohou požádat o 20 tisíc až 2,5 miliony korun se splatností až na 10 let. Půjčku je možné získat bez zajištění a výši splátek si mohou klienti v průběhu času změnit. K úvěru si mohou sjednat pojištění proti neschopnosti splácet.

Co musejí žadatelé předložit?

Žadatelé musejí k žádosti o půjčku dodat fakturu či kupní smlouvu od věci, na kterou si chtějí úvěr vzít. Dále musejí předložit doklad totožnosti a potvrzení o příjmech potvrzené zaměstnavatelem. Případně to jde i bez doložení příjmů - žadatelé mohou bance dodat tři poslední výpisy z účtu, na který jim chodí výplata. Jestliže jsou zájemci zároveň klienty spořitelny a chodí jim do banky výplata, postačí jim k žádosti pouze doklad totožnosti. Banka posoudí ekonomickou situaci žadatele a jeho schopnost řádně splácet.

Více na csas.cz/cs/osobni-finance/pujcky/ucelova-pujcka


• Neúčelová půjčka od ČS

Půjčka do 700 tisíc korun se splatností do 10 let

Neúčelovou půjčku mohou dlužníci použít nejen na pořízení automobilu, ale prakticky na cokoliv. Mohou si půjčit částku od 20 do 700 tisíc korun a zvolit si dobu splatnosti až na 10 let. Banka odpustí klientům posledních 15 splátek, jestliže si vyberou nejdelší dobu splatnosti. Žadatelé si mohou přizpůsobit splátky, jak potřebují a mohou si je měnit v průběhu splácení.

Spolužadatel a pojištění

ČS nevyžaduje zajištění půjčky ani prokazování účelu. Jestliže zájemce potřebuje vyšší částku, může být bankou vyzván, aby přizval dalšího spolužadatele. Pro případ nenadálých životních situací si mohou klienti sjednat pojištění. Půjčku si mohou zájemci sjednat na pobočce nebo online. Po schválení půjčky mají peníze do 15 minut na účtu. Pokud si půjčku do 60 dní rozmyslí, mohou odstoupit od smlouvy.

Co musejí klienti splňovat?

Stejně jako u účelové půjčky, současným klientům banky stačí k vyřízení půjčky jeden doklad totožnosti. V opačném případě budou potřebovat k dokladu potvrzení o příjmu. O úvěr mohou požádat osoby s minimálním věkem 18 let, trvalým bydliště v ČR a patřičnou bonitou. Za vedení úvěrového účtu neplatí klienti žádné poplatky.


Více na csas.cz/cs/osobni-finance/pujcky/pujcka
Publikováno 29.4.2019Zpět na úvodní stranu »

Půjčka na auto

Finanční rádce

Nástrahy a rizika půjček
V oblasti úvěrů číhá mnoho rizik a nástrah. Jaké zásady bychom měli dodržovat? Čtěte zde.

Problémy se splácením
Získat půjčku dnes může být otázkou pár minut. Co dělat, když pak není na splátky? Čtěte zde.

Bezplatné poradny
Cestu ven z dluhové spirály mohou pomoci najít bezplatné finanční poradny. O některých z nich si můžete přečíst zde.

Jak se vyhnout exekuci
Nestojíte o návštěvu exekutora? Dodržujte základní "bezpečnostní" zásady – více zde.

Všechny články »

Typy půjček

Kategorie půjček

Banky

Nebankovní společnosti

Nejnovější články